Skocz do zawartości

Republic P-47 Thunderbolt Mk.II [Academy] 1/72


Liteonit1

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy kupiłem sobie P-47 Thunderbolt zamażyłem pomalowac go jako pierwszy model aerografem na srebrno i dodać na ogonie pomarańczowe pasy. Niestety model źle pomalowałem i były widoczne niedoskonałości w postaci widocznego "gołego" palstiku Więc odwołałem się do metody w której czuję się najlepiej -czyli malowanie pędzlem. Niestety nie jest to zbytnio realistyczna metota malowania i dosyć amatorska, ale i tak ją wolę robić. Natomiast teraz pzestawiam się powoli na malowanie aerografem

Model pomalowałem na kolory RAF'u ,ale samolot stacjonował w Indiach 1945 rok. Co do oznaczeń samolotu to połączyłem Amerykańskie z brytyjskimi...

Zobaczcie jak to wszystko mi wyszło :

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5864bb9fc90050a9.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e51027f083a4d38a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8b92618420669cea.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ab159936d278a725.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/fb68c0ac9671755d.html

 

Teraz co do błedów w wykonaniu wg. mnie to napewno w niedługim czasie pomaluje naklejki lakierem bezbarwnym,matowym aby oczywiście się nie świeciły. Chyba też źle pomalowałem prawe światło pozycyjne na niebiesko... przemaluje na zielono (ale tak było w instrukcji.. raczej nie wszystko jest prawdą co piszą w instrukcjach :/ ) Jest jeszcze uszkodzona naklejka "R" na lewej stronie kadłumba. Pomyślałem że zamajuję ową "dziurkę" w naklejce białą farbką. Resztę niedociągnięć prosił bym żebyście wy znaleźli i napisali mi co powinienem zmienić.

P-47 Thunderbolt Mk.II była to oczywiście brytyjska wersja Amerykańskiego P-47 D. W Indiach,Birmie i Indochinach był używany ten model Thunderbolt'a ale nie tylko.. były tez starsze wersje Mk.I z "kwadratową" kabiną. Głównie wykorzystywano te samoloty do pomocy piechocie, a czasami eskortowania swoich bombowców do nalotów nad terytorium wroga (W tym przypadku Japonii). Czasami nawet zdarzyło się że samoloty z 615 skwadronu w Indiach brały udział w walkach powietrznych z Mitshubishi Zeke (Zero). Od samego początku walki dominowały oczywiście brytyjskie Thunderbolt'y...

Co do modelu jeszcze chciałem zaznaczyć że nie dokońca zeszła mi stara farba (srebrna) ale gdy malowałem pędzlem nie zamalowałem dokładnie wyżłobień nitów oraz między łączeniami poszycia. Efekt końcowy jest wg. mnie bardzo dobry. Ponieważ wygląda jakby był troszki użytkowany :P

Niestety na zdjęciach chyba tego nie widać za dobrze ... (wybaczcie mi za słabą jakośc zdjęć )

Ogólnie model był dobrze wytłoczony, ale niestety musiałem przerabiac mocowanie śmigła, bo po prostu ktoś z Academy zaprojektował go tak żeby śmigło się nie kręciło! ! ! A może miało się kręcić, a u mnie w ramce był ten bolec mocujący z krótki...

No cóż,z mojej strony to tyle i oczywiście proszę was o ocenę tego modelu i napisanie mi co powinienem poprawić.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś chyba początkującym modelarzem, jak ja . Cóż kalki się świecą i malowanie niezbyt, ale ja jestem na podobnym pziomie co ty więc nie mi go oceniać, mi się podoba mimo paru błędów. mam rodzine w połańcu ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś chyba początkującym modelarzem, jak ja . Cóż kalki się świecą i malowanie niezbyt, ale ja jestem na podobnym pziomie co ty więc nie mi go oceniać, mi się podoba mimo paru błędów. mam rodzine w połańcui pare razy do roku tam bywam ;)), gdzie kupujesz modele, jest tam jakiś sklep?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś chyba początkującym modelarzem, jak ja . Cóż kalki się świecą i malowanie niezbyt, ale ja jestem na podobnym pziomie co ty więc nie mi go oceniać, mi się podoba mimo paru błędów. mam rodzine w połańcui pare razy do roku tam bywam ;)), gdzie kupujesz modele, jest tam jakiś sklep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bardziej rozcieńczaj farbę i nigdy nie stosuj więcej niż dwóch warstw farby. I sidolux zrobiłby tutaj swoje, model by się ciut błyszczał a P-47 ja i inne amerykańskie lubiły się błyszczeć.

 

Ile warstw dałeś na brązowy a ile na szary?

 

Jak to Revell to jutro mi powinien listonosz taki przynieść z rana (powinien już :/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał_86 tam nie ma brązowego tylko pewnie chodziło ci o zielony

No cóż... do d**y miałem kolor szary. Z Revela ... heh takie już są..

A zielony był z Humbrola i lepiej sie ułożył. Niewiem co mam w nim poprawić. Napisz co proponujesz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na malowanie pedzlem, to jest naprawde niezle.

Osobiscie to radze nic nie poprawiac. Wstawic do gablotki, zaczac nastepny model i wykonac go jeszcze lepiej. Za kilka lub kilkanascie lat bedziesz mogl wspominac "jak hartowala sie stal" he, he.

Kalki kladziesz jak typowy nowicjusz. Ale nie martw sie. Chyba nie ma tu takiego co by powiedzial, ze nigdy tak nie polozyl kalkomanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po Twoim opisie Liteonit1, spodziewałem się czegoś gorszego. A jak na jeden z pierwszych modeli to jest bardzo dobrze. Sklejony ok. Te kalki wiadomo - trzeba znać sposób. Farba nawet ok położona.

 

Co do kalek to w skrócie: sidolux, kalki, sidolux, finalny lakier.

Jeśli jesteś odważny, to mógłbyś po zasidoluksowaniu tego modelu pokusić się o wash. Model wyglądałby mniej plastikowo. Albo spróbuj na następnym. Poczytaj też o suchym pędzlu - przydałby się na silniku - nie były taką czarną bryłą.

 

pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc np. na twojego spita teraz jest coraz lepiej, tylko zrób coś żeby kalki nie wyglądały jak kalki; stosuj taśme maskującą i popracuj nad śladami eksploatacji, dowiedz się czegoś o metodach ich robienia, bo tu Ci nie wyszło, ale najlepiej ćwicz nie na modelach, jak się nauczysz to dopiero daj na model, a jak poczujesz się pewniej zastosuj WASH-a

 

ale idziesz w dobrym kierunku, czysto malujesz przede wszystkim

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.