Skocz do zawartości

A6M3 "Zeke" typ 22 (mój pierwszy model) nowe zdjęc


Paws

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych co zaczną od tego postu skala 1:72, stary zestaw hasegawy, malowanie w całości pędzelkiem, farbki humbrol, lakier pactra.

Patrzcie Waszmościowie, oceniajcie i krytykujcie.

Pozdrawiam!

7dcb65d795fb02c0.jpg

d806fda76aab1979.jpg

ade583d780c8b791.jpg

2293866b03830e2c.jpg

4b4baa37b02e96b3.jpg

3a7a84a07d0e64c4.jpg

5f3284a97a1f5020.jpg

76dd9284993bf25b.jpg

15a5bcbc1021c6d8.jpg

c3233fa06f4798a1.jpg[/url

b81b1bdfe1bed339.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest to pod spodem na łączeniu skrzydło kadłub Szpachla?? Wygląda to strasznie zrób coś z tym zamaluj czy coś. A co do samego modelu to na pierwszy raz chyba nie tak źle. Musisz popracowac nad malowaniem bo same sklejenie elementów wygląda dobrze. Do malowania pędzlem to humbrol moim zdaniem jest za gęsty lepiej używac Pactry bo się ładnie pędzlem rozprowadza, a najlepiej to zainwestowac w aero. w zbliżeniach widac niedoróbki, ale z daleka wygląda spoko. No i antenka na maszcie antenowym idealnie wyszła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szok: Co to jest to pod spodem na łączeniu skrzydło kadłub Szpachla??

 

absolutnie nie szpachla, nie ma tam grama szpachli!, to ma imitować "gołą blachę"-kolor aluminium + lekkie ryski- można zamalować w każdej chwili. W tym świetle na zdjęciu może przypomina szpachlę...

 

Co do gęstości humbrolli: to można je rozcieńczać i moim zdaniem kryją równo bez smug po pędzelku...

ale pactrę faktycznie wypróbuję ( łatwiejsza w użyciu i nie śmierdzi rozpuszczalnikiem..)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy Twój model to całkiem nieźle Ci to wyszło, moje początki w modelarstwie wcale nie były lepsze Osobiscie uważam że ta plama na brzuchu niebardzo pasuje do reszty, ale to Twój model i Ty malujesz go jak uwżasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta plama na brzuchu może tak razić także z powodu fotki, jasny kolor samolotu i jasny kolor blachy. Ciekawe jak by sie to oglądało w naturze?

 

O niebo lepiej.. ta "plama jest w kolorze aluminium, bo bokach warstwa faby- nie jest to namalowane na powierzcni farby ( w tym miejscu zdarłem farbę do plastiku i pomalowałem to miejsce tak by brzegi otaczającej farby tworzyły "trójwymiarowość", ponieważ to pierwsze malowanie w życiu starałem się zastosować i tym samym wypróbować techniki obrazujące "efekty eksploatacji". Ogólnie zadowolony jestem z malowania powierzchni- nie wyszły mi smugi -czego sie najbardziej obawiałem, do przyjęcia wyszły odrapania na powierzchni kadłuba i krawędziach skrzydeł i usterzenia. Nie potrafię ocenić jakości "zabrudzeń oleistych" na kadłubie i nasadzie skrzydła (patrz zdjęcie 5,6,7).

 

W każdym razie obawiam sie że uzależniłem się od nieodwracalnie od plastików..

 

Dziękuję Wam za uwagi, proszę o więcej, i biorę się za żmudne udoskonalanie swoich umiejętności.

P.S.

W następnych modelach zacznę przygodę z blaszkami

Pozdrawiam Serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.