Skocz do zawartości

Junkers Ju 188F - italeri 1/72


hadzi

Rekomendowane odpowiedzi

Model to modelarski recycling - zbudowany w malowaniu pudełkowym ok 20 lat temu został rozebrany, umyty, dostał blaszki Edka i osłone Falcona oraz kalki Carpena'y niestety nie te malowanie, które mnie najbardziej interesowało (z żółtymi obwódkami znaków nr 12).

c9f722ea027e8837.jpg

9ecb8084c176719b.jpg

a462931023495101.jpg

 

Brak jeszcze anteny, ale nie wiem jak ona ma przebiegać na francuskim Ju 188, bo jej nie widać na zdjęciach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junkersy w malowaniu Aeronavalle zawsze mnie fascynowały, niebieskie malowanie robi swoje

Model wygląda bardzo zacnie - z delikatnym (bardzo delikatnym) 'brudzingiem'. Dobra robota.

Ryłeś w nim linie, czy 'ostawiłeś' wypukłe? Pytam, bo nie ma zbliżeń i nie widać z tej odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny pięknie pomalowane ramy oszklenia brawo

podobają mi się też ślady od wydechów

jakbyś mógł dać więcej zdjęć to byśmy na spód zerknęli

Avi - myślę, że zostawił.. spójrz na to zdjęcie od tyłu i na linie na stateczniku poziomym.. chyba są wypukłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest drapniety, ale wyszło mi to słabo - robiłem rylcem Tamiya/Olfa bo sp... mi się ten ze Squadrona. linie wyszły ala Matchbox i jestem zły ale przy mniejszym nacisku sie strzępiły. Nie polecam tego narzedzia.

 

Owiewka - ramy nie są malowane tzn. cieńkie ramki sa robione z kalkomani a tylko duże powierzchnie były maskowane podobnie jak okragła rama na dziobie bo jej nie byłem w stanie wyciąć z kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Model bardzo zacny, zwłaszcza że z recyklingu. Mam pytanie odnośnie malowania:

 

- czy te samoloty były pokryte FS 15042 czyli amerykańskim Glossy Seablue - na co wskazywałby Twój model ?

- czy faktura kamuflażu nie powinna być jednak matowa?

 

To drugie pytanie związane jest z jedynym, znanym mi zdjęciem egzemplarza 10.S.12. Nie jest ono zbyt dobrej jakości, więc trudno to ocenić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru to jest to albo amerykańska farba, albo jej francuski odpowiednik

 

Faktura tak naprawdę jest półmatowa (no może lekko bardziej w kierunku błysku niż matu), ale na zdj. bez lampy błyskowej model wychodzi czarny a z lampa się mocno błyszczy.

 

Na zdjęciach samoloty te są bardzo już zapuszczone i zdecydowanie matowe, ale obserwując fora francuskie widzę że wszyscy robią samoloty morskie tego okresu na błyszcząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.