Skocz do zawartości

[in-box] F-14D Tomcat "Azusa Miura" - 1/72 Hasegaw


Marek44

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu postanowiłem popełnić F-14D w skali 1/72. Przez długi czas przebierałem w ofertach różnych producentów, aż wybór padł na model Hasegawy. Jest on jednak przepakowywany w wielu różnych wersjach malowania, więc wybór został znów utrudniony. Kiedy już miałem zamówić model F-14D 00831 z Hasegawy, na HLJ zobaczyłem ten uroczy samolot. Nie mogąc oprzeć się pokusie zrobienia takiego cukierkowego samolotu, natychmiast go zakupiłem.

 

Model składa się z 176 części odlanych w fioletowym plastiku. Czytając liczne recenzje w internecie, jest to najdokładniejsza i najlepsza F-14 w skali 1/72. Wszystkie detale są odlane precyzyjnie i bardzo delikatnie. Jednak mój model miał parę mankamentów, m.in. dużo nadlewek i w niektórych miejscach było widać "zmęczenie formy", powodujące zwichrowanie powierzchni modelu na wlotach powietrza. Jednak mimo to, model wciąż świetnie się prezentuje. Model, niestety, nie zawiera uzbrojenia, więc trzeba je dokupić osobno. Kalkomanie są wykonane na wysokim poziomie i dysponujemy ich całkiem pokaźnym arkuszem.

 

Historia samolotu jest dobrze znana i dostępna, więc nie będę jej przytaczał. Natomiast samo malowanie pochodzi z gry Ace Combat 6: Fires of Liberation. Jest to spowodowane tym, że Namco Bandai chciało rozreklamować w tej grze swój drugi produkt - grę Idolmaster. A ponieważ reklamy nigdy za wiele, została wydana seria samolotów z Hasegawy mająca malowania ze świata Ace Combat/Idolmaster.

 

W skali 1/72 zostały w tej chwili wydane:

SP267 - F-2A "Ami Futami"

SP273 - F-15E Strike Eagle "Chihaya Kisaragi"

SP274 - F-14D Tomcat "Azusa Miura"

SP275 - F-117A Nighthawk "Yukiho Hagiwara"

MG01/2010 - F-16CJ Fighting Falcon "Mami Futami" (są to kalkomanie dodane do czasopisma Model Graphix, wydane w kooperacji z Hasegawą)

 

Zdjęcia samolotu z gry:

f14d.th.jpg f14d1.th.jpg

 

 

Model:

81573052.th.jpg 34490979.th.jpg 75773390.th.jpg

44953719.th.jpg 27505947.th.jpg 32153101.th.jpg

35365422.th.jpg 97319932.th.jpg 44489453.th.jpg

oszklenie.th.jpg 24622816.th.jpg

 

Detale:

19781294.th.jpg 99868001.th.jpg 61589026.th.jpg

37982548.th.jpg 51997828.th.jpg 37182260.th.jpg

80528177.th.jpg

 

P.S. Zdjęcia do in-boxa zostały wykonane przez flipera_nx, za co bardzo mu dziękuję. Fliper byłby bardzo wdzięczny, gdybyście wyrazili opinie na temat jego zdjęć, bowiem jako "nadworny" fotograf chciałby polepszyć swoje umiejętności fotografowania.

 

Za jakiś czas, jeśli poczta polska nie zawiedzie, będzie dostępny in-box F-117.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kosmiczny samolot, widać Japończycy poszli własnym tokiem zapotrzebowania, ale może i dobrze, że takie coś ukazało się na rynku.

 

Co do zdjęć - są ok, przysłona widzę na tyle domknięta, że nie robi się mała GO, zdjęcia części w ramkach od góry rób na matowym papierze, tekturze itp., by połyskliwość podkładu nie konkurowała z częściami, jeden balans (ale właściwy) na wszystkie zdjęcia w tym samym świetle nie dają miksu jaki nieraz widujemy, gdzie model w różnych ujęciach, ma też całkiem inne kolory. Nie uderzaj lampą od przodu (a widzę tego nie robisz i bardzo dobrze - inaczej byłyby mocne bliki oraz twarde cienie pod spodem), czasem dawaj dwa źródła światła kontrujące (z lewej jedno, z prawej drugie). Czyli ogólnie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.