Skocz do zawartości

Mi-8 a właściwie Mi-17 od Bilka i Hobby Bossa 1/72


qalimar

Rekomendowane odpowiedzi

Według producenta to dwa różne modele. Powinny różnić się co najmniej osłonami silników- TW-2 z Mi-8 jest dłuższy ok. 0,5m od TW-3 z Mi-17, rurami wylotowymi- w Mi-8 okrągłe, w Mi-17 podłużne i osłoną agregatu rozruchowego AI-9 w Mi-17. Dla słabszych- całą górą ponad sufitem śmigłowca. A jak jest w modelach? Voila:

 

http://www.bilekhobby.cz/katalog.htm

 

Pozycje katalogowe 985 i 972.

 

 

Bilek idzie na łatwiznę- po prostu pakuje ten sam model Mi-17 do różnych pudełek. W moim Mi-8 są części identyczne z Mi17- nawet dali ramki z uzbrojeniem, choć w katalogu dla Mi-8 one nie występują. Co najciekawsze kadłub owego Bilkowego Mi-17 ma linie podziału blach klasycznego Mi-8T- akumulatory po obu stronach kabiny pilotów, brak blach wywietrznika za prawym pilotem, pod belką jest miernik prędkości podróżnej DIV, który producent ucharakteryzował dość miernie na DISS-15. Ponadto zbytkiem szczęścia wydają się wyrzutnie flar wytłoczone na belce. Dość rzadko są stosowane na Mi-8T.

Jednym słowem chcąc zbudować model klasycznego Mi-8, a nie Mi-8MT czyli Mi-17 od Bilka to jedna wielka lipa. Czeska lipa na dodatek

 

Hobby Boss w przypadku Mi-8 także wprowadza w błąd:

 

http://www.hobbyboss.com/87221.htm

 

Na pudełku jak wół piszą Mi-8T, rysunek też to sugeruje, a środku cóż mamy? Ano Mi-8MT, czyli Mi-17.

 

A więc chińska lipa też.

 

 

Jednym słowem pozostaje stare Kopro, a z całym szacunkiem dla producentów poprawny model Mi-17 da się z nich zlepić (najlepiej z obu jeden). Chińczyk jest delikatniejszy i ogólnie lepiej rokuje. Ponadto ma zdecydowanie lepszą szklarnię (cieńsza i bardziej przejrzysta).

 

Bilek:

 

th_bilekkad.jpg

th_bilekgora.jpg

th_bileklop.jpg

th_Bilekbambetle.jpg

th_Bilekszklo.jpg

th_bilekuzbr.jpg

th_Bilekinstr.jpg

th_bilekinst1.jpg

th_bilkalk.jpg

th_bilekmal1.jpg

th_bilekmal2.jpg

th_bilekmal3.jpg

 

Hobby Boss:

 

th_chinkad.jpg

th_chinkad2.jpg

th_chinresz.jpg

th_chinop.jpg

th_chikab.jpg

th_chinkalk.jpg

th_chininst1.jpg

th_chininstr2.jpg

th_chinmal1.jpg

th_chinmal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilek to nic innego jak Zvezda. Ja robię aktualnie Mi-8 z "siedemnastki" Hobby Bossa. Jedyną zaleta modelu HB są duże zbiorniki, których nie ma w innych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.