Skocz do zawartości

B-26 1-72-porównanie revell,airfix,monogram


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Zgodnie z obietnicą zamieszczam porównawcze in-boxy

1. Airfix

f89c5931f9dc6650.jpg

195ef8ad481ec1cf.jpg

a1745dabbcd1be77.jpg

6d608e33df21b1c7.jpg

e7f74b9e73241300.jpg

Model wydaje sie być całkiem przyzwoity. ma miejscami wklęsłe linie podziału. Zaznaczone są w ten sposób, wszelkie wzierniki eksploatacyjne na skrzydłach. ładnie zrobiony jest luk przedniego podwozia, i komora bombowa. Poszczególne przegrody przedziałów mają odpowiedni kształt i są!!

Konstrukcja tylnego stanowiska strzeleckiego, tez jest w modelu dobrze oddana, i można sie zorientować w idei tego dosyć ciekawego rozwiązania.

Generalnie linie podziału delikatny i wypukłe, co przy "gładkim" marauderze" można przeżyć. szkło typowe dla airfix'a ,trochę za wąskie łopaty śmigieł, ale można przeżyć :-))

Myślę, że do ukazania się Hasegawy był to najlepszy wybór. A teraz należy czekać, żeby hasegawe wydał revell :-))

pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monogram-składak bezklejowy :-))

5884bf1d484f6378.jpg

019de4667451b81d.jpg

c653723a02af3c73.jpg

Model przedstawia samolot we wczesnej wersji, z niższym statecznikiem, krótszymi skrzydłami, i bez charakterystycznych wielkich wlotów powietrza, na pierścieniach silników. Jest przyzwoity, i da sie z niego zrobić model. Trzeba go poprzerabiać. wnętrza praktycznie nie posiada.

Ale jeśli ktoś chce mieć model tej wersji, sławnej z walk w Nowej Gwinei, to chyba nie ma alternatywy. Model bardzo czysty i precyzyjnie odlany, choć prymitywny. Wymiarowo poprawny. Kupiłem bez kalek, wiec nie wypowiadam sie w tej kwestii. świetne szerokie łopaty śmigieł, czyste golenie, aczkolwiek pozbawione kilku elementów.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec revell. Model dałem dzieciom do sklejenia, więc fotografuje, to co z niego zostało. Kupiłem bez kalek :-)

aef3d89a61d2217a.jpg

08c6644dda15b636.jpg

model oprócz nitów nie wygląda żle, ale ma fatalne detale. Tragiczne łopaty śmigieł, nie do naprawienia.pierścienie silników, z potwornymi jamami skurczowymi( można z tego wyjść:-)), kiepskie podwozie. Całkiem przyzwoite szkło.klarowne , i w miarę cienkie. Powiedziałbym, że lepsze od airfix'a, ale tylko trochę :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.