Skocz do zawartości

Su-22 Bilek 1/72


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Więc tak, jestem lekko rozczarowany bo czytałem w necie że to najlepszy zestaw Su-22 w 1/72. Tak na szybko to wgłębne linie podziału( dość szerokie jak na tą skale), owiewka dzielona, kabina lekka pustynia ( w zasadzie jest tylko fotel i drążek), stożek wlotowy tragedia ( musiałem spojrzeć do instrukcji i sprawdzić nr części czy aby napewno jest to ten element), podwieszki słabizna 2x R60, 2x PTB-800, 2X B-8M1, przednia goleń podwozia do przerobienia ( koło i goleń odlane jako jedna część), W sumie sporo roboty żeby to jakoś wyglądało. Na pocieszenie moje jest fakt że wylicytowałem ten zestaw za małe pieniądze ze sporą ilością dodatków, trzy komplety blaszek parta, dwa zestawy kalek HDL i sprzedający dorzucił jeszcze szpachlówkę revella. Instrukcji nie komentuję bo widzicie sami.

 

100_3500.jpg

100_3501.jpg

100_3503.jpg

100_3502.jpg

100_3504.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się za niego zabierasz bo czeka na mnie dokładnie taki sam w kolejce. Tak więc siadam w najlepszym rzędzie biore chrupki i colę i czekam na relacje

 

PS. Swoją drogą perwnie jest najlepszy, nawet nie chce myśleć co znajduje sie w pudełkach mastercraftu albo Plastyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby wszystkie zestawy leżały w planach to byśmy się nazywali monterzy zestawów a nie modelarze. A tak trzeba przejrzeć plany, zdjęcia coś dorobić, poprawić, usunąć i cała zabawa się zaczyna i to jest fajne. Producent też musi zostawić jakąś działkę do zrobienia dla modelarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten zestaw (tyle ze wersje UM) - szczegolna uwage nalezy zwrocic podczas montazu skrzydel... co ja sie nameczylem to moje

 

BTW, w/g mnie lapszym materialem wyjsiowym jest jednak model rodzimej PANTERY (chociaz kabina jest rownie uboga)

 

powodzenia

 

Hub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jakbym już gdzieś to słyszał he, he... . Nie potrafię tego wytłumaczyć ale po mordęgach z Kopro i innych ZtS-ach, mówię sobie koniec z badziewiem tylko - samosklejalne i wszystkomające zestawy. Kupuję parę wypasów do szafy, poczym znowu na warsztacie ląduje jakiś Bilek (Su-22) albo w najlepszym wypadku Italeri w którym trzeba wszystko przerobić. Nie ma lekko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.