Skocz do zawartości

Ził-157 1/72 ICM


GrzechuG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie "ukończyłem" model Ziła-157 cysterna z ICM w skali 1/72.

Jest to mój pierwszy pojazd nie latający.

Robiony prosto z pudła. Kleiło się go nawet łatwo. Dramat za to był z kalkami. Te napisy "ogneo... coś tam" na beczkę rozpadły się jeszcze w wodzie.

cdd91a4dfc1fa69em.jpg1fb8ddd674e12410m.jpgb8a28c479a29de73m.jpg9143561c311c0c89m.jpg

54a86f2af8b52769m.jpgfaa5371093a01f78m.jpg99b2a2a97d8ef2c7m.jpg06e53d12cad57d64m.jpg

f93b51b047f84c88m.jpg

 

Będzie stał przy moim Fulcrumie. Wiem że to nie ta epoka ale nie mam niestety żadnej "piętnastki"

e9281367f39b26c5m.jpg26fbbb3db78d9689m.jpg1a68d2dd20eb4cf8m.jpg68760a2ea82832b2m.jpg

92939d3355cf00f6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego samego ziła i też kalki się rozpadły. Mało tego- mam też Mig-a-29 w takim samym malowaniu i też postawiłem ziła koło niego. Ził i MiG podobaja mi się. Płyta lotniska to odlew z gipsu?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nareszcie jakieś komentarze.

 

Płyta lotniska to odlew z gipsu?

 

Tą płytę postojową robiłem specjalnie pod tego Migusia.

Jest wykonana z kawałka płyty gipsowo-kartonowej, dodatkowo trochę zielenizny modelarskiej i suche pastele.

 

Mało tego- mam też Mig-a-29 w takim samym malowaniu i też postawiłem ziła koło niego.

 

Widać mamy podobny modelarski gust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Rama ZiŁka to raczej powinien być czarny mat. Poza tym, czemu koła pomalowałeś też na błyszcząco? Psuje to nieco efekt i do zużytego nadwozia niezbyt pasują takie wypastowane koła jakby prosto z salonu.

 

Jeszcze pytanko: masz jakieś fotki na taki duet? Pytam z ciekawości, bo po prostu się nie orientuję czy jeszcze są używane ZiLki-157 czy zastąpiły je juz nowsze konstrukcje (Urale czy ZiŁ-131)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko: masz jakieś fotki na taki duet? Pytam z ciekawości, bo po prostu się nie orientuję czy jeszcze są używane ZiLki-157 czy zastąpiły je juz nowsze konstrukcje (Urale czy ZiŁ-131)

Przeczytaj opis pomiędzy zdjęciami.

Starsze Migi czekają w szafie na klejenie.

Rama ZiŁka to raczej powinien być czarny mat. Poza tym, czemu koła pomalowałeś też na błyszcząco? Psuje to nieco efekt i do zużytego nadwozia niezbyt pasują takie wypastowane koła jakby prosto z salonu.

Całość była malowana matowymi farbami. Świecenie to złe ustawienia aparatu, za duży kontrast (uczyłem się go dopiero).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.