Skocz do zawartości

Sd.Kfz.231 1:72


tmerlin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ponieważ sklejanie modeli idzie mi dość łatwo (może nie idealnie, ale bez większych trudności) postanowiłem przyłożyć się do malowania. Poprzednie modele były malowane tylko wg schematów barwnych, bez jakiegokolwiek retuszu. Przy okazji tego modelu chciałem zrobić "kamuflaż zimowy". W sumie to nie jestem zbytnio zadowolony, gdyż wiem, że mógł by wyglądać lepiej (jak każdy model - po jakimś czasie zawsze chce się go przemalować). Wiem też, że skala 1:72 jest dośc trudną skalą jesli chodzi o zabawy w brudzenie. Oto kilka fotek, powiedźcie mi proszę na co mam zwracać uwagę. Słowa krytyki (nawet tej głębokiej) mile widziane, nic tak nie motywuje jak zjechanie na forum ;)

 

c8cc31a1149907bem.jpg

7aa4c13be0645b02m.jpg

0cb6b1fb250f6770m.jpg

2494f6e0cd7b903bm.jpg

 

Model najpierw pomalowany czarnym podkładem, potem PANZ. SCHWARZGRAU (Pactra A107), "mazy" przy pomocy techniki suchego pędzla (o ile moje wypociny można nazwac techniką) White Matt (Pactra A47) oraz GULL GRAY (A43).

Na koła proszę nie paczcie jeszcze nie zrobione. Skupiłem się na skorupie modelu.

 

Nie za bardzo mam warunki do zrobienia lepszych jakościowo fotek, ale jeśli będa potrzebne to może coś sie uda "wykroić".

 

To w sumie jest mój pierwszy model który pomalowałem w innej tonacji niż tylko panzergrau

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czyli .... rozumiem, totalna kaszana ... no to trzeba uczyć sie dalej ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie wykręcaj się że nie masz warunków do zrobienia lepszych jakościowo zdjęć. Nie trzeba mieć do tego aparatu 8 mpx za parę tyś zł. Czytałem już klechdy i bajania, że do dobrych zdjęć to musi być aparat min 5mpx. Te zdjęcia robiłem starym Fuji 3,2mpx, bez statywu i innych bajerów.

klik

klik

klik

klik

Z tego co widzę Twoje zdjęcia robione są byle jak, byle szybciej, może dlatego nikt nie chce nic Ci napisać. Model powinien być oświetlony naturalnym światłem, a nie z lampki na biurku ani lampą błyskową. Przetestuj aparat na różnych ustawieniach, użyj statywu, jeśli nie masz takowego, postaw aparat na czymkolwiek, może być nawet na jakiejś grubszej książce. Zdjęcia rób za pomocą samowyzwalacza, żeby nie były ruszone z powodu naciskania "spustu". Zrób 100-200 zdjęć, wybierz 8-10 najlepszych.

 

Jeśli chodzi o sam model, nie jestem żadnym ekspertem, sam uczę się nadal smarowania farbą, ale to co zaprezentowałeś wygląda nieciekawie. Z tego co kojarzę, pojazdy zimą bieliło się wapnem albo malowało białą farbą z puchy. Zrób tak samo. Żaden suchy pędzel, zamocz mały pędzelek w farbie i rób nim normalne mazy. Poszukam później schematów takiego malowania i wstawię Ci przykładowe skany. Wbrew pozorom, malowanie zimowe wcale nie jest takie łatwe, więc się nie zniechęcaj i ćwicz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i o cos takiego chodzi.

Rozpoczynam nowe "mazy" oraz przysiadam nad techniką robienia zdjęć ..

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym że zdjęcia są fatalnej jakości to już wiesz. Co do modelu to:

nie wiemy jakiej firmy to model,(patrząc na jego fatalną jakość podejrzewam Rodena),z kamuflażem zimowym niewiele ma wspólnego,potwornie grube uchwyty,można je wymienić na własnej roboty,brak wyostrzenia konturów bryły pojazdu jak i jego detali.Kalkomanie niedbale położone,odstają od powierzchni.I jeśli się nie mylę to lufa jest nienawiercona.To skromnie tylko tyle.Resztę dopowiedzą inni.Pozostaje ci:ćwiczyć,ćwiczyć,ćwiczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zaopatrz się w preparaty do nakładania kalkomanii, bo widać jak się błyszczą. Osobiście wolałbym model w kolorze panzergrau, bez "białych mazów". Pojazd ma ciekawą bryłę i można wtedy ukazać co nie co poprzez wash i drybrush.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.