Skocz do zawartości

Armata przeciwlotnicza 85 mm 52-K wz. 1939


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Armata przeciwlotnicza 85 mm 52-K wz. 1939, model w skali 1:35, firmy Choroszy Modelbud (żywica)

Model w w malowaniu prezentowanym w Muzeum Obrony przeciwlotniczej w Koszalinie podczas Nocy Muzeów, maj 2009

 

wz39-0.jpg

 

wz39-1.JPG

 

wz39-2.JPG

 

wz39-3.JPG

 

wz39-4.JPG

 

wz39-5.JPG

 

wz39-6.JPG

 

A tak wyglądało to w Koszalinie w maju 2009

pp16.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście malowania muzealne się nie podobają, przez co Twój model wydaję się być czysty i zabawkowy... ja mimo wszystko bym go odrobinkę ale dosłownie odrobinkę obił, zakurzył ewentualnie zabłocił i rzecz jasna zawashował jak ze sklejalnością było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlachcik1, czyli armata w muzeum wg. Ciebie też wygląda jak zabawka, bo ja tu widzę bardzo ładną kopię (pomniejszoną ) orginału.. Nie wszystko musi być okurzone, poobijane i zardzewiałe .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlachcik1, czyli armata w muzeum wg. Ciebie też wygląda jak zabawka, bo ja tu widzę bardzo ładną kopię (pomniejszoną ) orginału..
Mi osobiście malowania muzealne się nie podobają

Ta z muzeum jak zabawka to raczej nie bo wymiarami nie pasuje... Zaś miniaturka w 35 tak. Osobiście nie lubię czystych egzemplarzy takich jakie są eksponowane w muzeach dlatego rzadko chodzę... Osobiście preferuję modele zużyte w różnych (mniejszych bądź większych stopniach) trochę kurzu, błota, rdzy nie koniecznie...

Nie wszystko musi być okurzone, poobijane i zardzewiałe

oczywiście że nie... ale każdy ma inne gusta, a o tym jak wiemy się nie dyskutuje wyraziłem swoją opinie, a wracając do modelu jeszcze na sekund dwie to zmatowił bym opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejalność całkiem fajna, jak co to polecam ten model tym bardziej, że cena przystępna

 

Można zrobić go w dwóch wersjach - w pozycji bojowej (prawie jak u mnie), bo ta muzealna nie do końca jest poprawnie rozstawiona lub w pozycji marszowej.

 

Pewnym problemem jest trochę niedokładny rysunek montażowy. Przez co udało mi się popełnić pewne błędy. Jednak udało się je naprawić i poniżej zdjęcia już prezentują wersję poprawną.

 

Co do kurzenia, łoszów i bruzdingu... to miało tak wyglądać i brudzić tego nie będę. W planach mam kolejną polską pelotkę, czyli 40mm Boforsa i ta już będzie pobrudzona

 

Nowy-1.jpg

 

Nowy-2.jpg

 

Nowy-3.jpg

 

Nowy-4.jpg

 

Nowy-5.jpg

 

Nowy-6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boże ! A od kiedy wash jest metodą brudzenia !!

No w pewnym mniejszym stopniu też jest np. przy skali 1:144 jakbyś użył pigmentów to byś zakurzył cały model :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.