Skocz do zawartości

[Pacyfik]Sherman M4A2 USMC - Dragon 1/35


tomek14147

Rekomendowane odpowiedzi

Model robiony w ramach projektu grupowego "Wojna na Pacyfiku".

Sam Sherman to produkt typowy dla Dragona, samoskładalny i ładnie zdetalowany. Jest to mój drugi model w tej skali i kolejny, z którego nie jestem jakoś specjalnie zadowolony. Prawdę mówiąc to nie miałem jakiegoś planu w jaki sposób mam go zrobić i co chwilę zmieniałem koncepcję wykonania, co jak widać nie wyszło na dobre. Robiąc ten model chciałem odwzorować pojazd z walk o wyspę o Peleliu. W tym celu dokupiłem kalki firmy Bison Decals. Dodałem także trochę gratów z zestawu Tamiyi na płytę silnikową.

Dobra koniec pisania, trochę zdjęć:

 

DSC00030.JPG

DSC00031.JPG

DSC00032.JPG

DSC00033.JPG

DSC00034.JPG

DSC00035.JPG

DSC00036.JPG

DSC00037.JPG

DSC00038.JPG

DSC00039.JPG

DSC00041.JPG

 

Możecie bić.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka !

 

Możecie bić.

hym...

Ok, to zacznijmy od podbrzusza;)

Metalizer zbytnio uwydatniony, chodzi o gaski.

Nietylko te trakcyjne strikte, ale także te za obrone robiące.

Na trakcji, przedobrzyłeś, co na fotkach widać.

Z kolei na pancerzu są zbytnio nowe, bez nalotu kurzu..jak u góry do przyjecia, tak u dołu ichnich..za czyste.

 

Dość dosadnie złeteringowanie, brawo za odwagę, niemniej zbyt jednolicie. Jak mniemam uzyłeś miga kolor sand - dość niefortunnie.

Pył piaskowy jest dość różniący się..ale to polemizowac można, na zasadzie dla czego woda jest mokra.

Bardzo fajnie Ci spływki oleistopodobnej mazi wyszły...zastanawia mnie poczemu po obu stronach tak samo...a czemu na podwoziu tego nie ma?

Zbyt rycząco u góey, za mało w dole.

Mg kadłuba - widoczna zieleń u wyjścia z płyty.

 

Tomek, jak można.

W nastepnym projekcie jakimkolwiek skup się na uwydatnieniu kurzem i czymkolwiek, na dokładnym usyfieniu samej bryły pojazdu, Dodatki niestety najlepiej Ci nie wyszły.

Nitki, której jak sie domyślam uzyłeś, wpierw w jakimś sidoluxie zamocz, coby Ci farfoceli zanikły....i takie tam.

 

O merytoryce powiem nic, bom noga...a i szermiego ani 1 nie popsułem, ot co fanaberie i polemika ;)

 

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o brudzenie to wiadomo - kwestia gustu dlatego się nie wypowiadam

Oglądając zdjęcia mam wrażenie, że model sklejałeś trochę "na szybkiego i aby do przodu" stąd niektóre detale wydają się niedopracowane - np nie wyszpachlowałeś obu połówek wieży, przez co widać dużą szparę na łączeniu (w rzeczywistości była odlewana w jednym kawałku), również dodatkowy ekwipunek nie powala malowaniem i wykonaniem

Podsumowując model przyzwoity ale niedopracowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.