Skocz do zawartości

KV-1 trumpeter 1:35 kretowiec


nibur92

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

przedstawiam model który skleiłem jak nie miałem w ogóle pojęcia o modelarstwie co widać na zdjęciach (brakuje kilku części, niektóre na odwrót powklejane itd.) model wykąpałem w krecie i postanowiłem na nim wypróbować zimowe kamo a że robiłem je pierwszy raz to ten model się na nadał idealnie. Chodziło mi o to by KV wyglądał na mocno zniszczony przez warunki atmosferyczne, trochę rdzy, zmywające się kamo, zacieki i oczywiście trochę śniegu.

Gąski gumolity (zakryte śniegiem) bo plastikowe się "połamały", baza z aerka biały nanoszony pędzlem dość niestarannie i niedokładnie i potem zamalowywałem tu i tam na kolor bazowy by zrobić efekt złażącego zimowego kamo. Czołg potraktowałem jako można powiedzieć że "testowy" co nie oznacza ze nie zajmie miejsca na "półce".

tutaj skromny warsztacik: http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=16906&highlight=

to chyba tyle na ten temat czas na foty

98706cb3ddc1f8a2m.jpg 9f374c1da6e85592m.jpg d3408c5483c7ebc9m.jpg f286d27ecc1e0d60m.jpg

e30d7f9ba742c129m.jpg 05f12fe305b5ba44m.jpg 0b84e4426de076a3m.jpg 3a357e325bfb2ac6m.jpg

7dfbd28cca23c436m.jpg adf2c2b0279fc56fm.jpg ac7a37852f8d8c62m.jpg e0589b45377b0a61m.jpg

3672637e1afdb94em.jpg a448fa168c5de41em.jpg 5cd6b2f4670bc6d2m.jpg cbdba1cf9f40e03bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie go wyszykowałes w koncu, jedyne moje uwagi to ta lina o nic nie zaczepiona i jej kolor za bardzo rdzawy, wydechy moznaby ordzewic, w pewnych miejscach tez snieg troche nienaturalnie sie czepi, na koncowkach pochylych w dol blotnikow naprzyklad. przydaloby sie tez kilka fotek z dalszej odleglosci troche zeby pokazac cala bryle czolgu ;) no ale ogolnie bardzo pozytywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na koncowkach pochylych w dol blotnikow

I tu bym się spierał, bo jak czołg jedzie to z tyłu"wyrzuca" śnieg do góry który mógł się tam znaleźć.

lina o nic nie zaczepiona

No tak jak pisałem brakuje kilku części miedzy innymi tej o którą byłą zaczepiana lina w KV, leży sobie tak bo nie mam o co jej zaczepić

kilka fotek z dalszej odleglosci

Jutro postaram się wrzucić.

ogolnie bardzo pozytywnie

dz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg na kołach wygląda trochę jak lukier, którym oblewane są pączki, ale jeśli ten model wyszedł Ci tak dobrze przez zupełny przypadek (tak bynajmniej Cię zrozumiałem), no to .

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model wyszedł Ci tak dobrze przez zupełny przypadek (tak bynajmniej Cię zrozumiałem

witam to w takim razie źle mnie zrozumiałeś, a więc chodzi o to ze go posklejałem jak nie miałem pojęcia o modelarstwie, skleiłem pomalowałem (beznadziejnie) i tak sobie leżał, i ostatnio postanowiłem go całkowicie przemalować wrzuciłem go do kreta popoprawiałem to co się dało i pomalowałem wyszło tak jak widać, oczywiście wszystko zamierzone nie "przez przypadek"

PoZdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to w takim razie źle mnie zrozumiałeś

Cóż, przepraszam . Zrozumiałem, że skoro model testowy, to wyjdzie, jak wyjdzie, zobaczymy. I wyszedł dobrze...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.