Skocz do zawartości

T-72 Irak Mój pierwszy model


SebaTDS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Korzystając z okazji to się przywitam, bo na forum jestem od jakiegoś czasu, ale to pierwszy mój model który mogę pokazać. Może jego malowanie jest trochę przesadzone, ale traktowałem go trochę jak poligon doświadczalny. Jest to malowanie według Zwezdy określone jako Iraq 1990, z tym, że trochę pozmieniałem odcienie.

Prosiłbym o naprawdę szczere opinie i rady.

 

th_DSC08561.jpg

th_DSC08562.jpg

th_DSC08563.jpg

th_DSC08565.jpg

th_DSC08566.jpg

th_DSC08567.jpg

th_DSC08568.jpg

th_DSC08569.jpg

th_DSC08571.jpg

th_DSC08572.jpg

th_DSC08574.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zawsze miałem doczynienia z niemiecką pancerką z WWII i nawet niezerknąłem na instrukcję, ale ze mnie osioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ładny model podoba Mi się jednak nie trafiają do Mnie te przetarcia? Jest ich stanowczo za dużo,po za tym przydał by się wash no i gąski za czyste.Ogółem ładnie pomalowany i pozytywny model.

 

 

Pozdrawiam Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model, może trochę za dużo obić, ale skoro to pierwszy model to nie można się czepiać No i te koła napędowe z przodu... Ciężko będzie to teraz poprawić. A, i jeszcze jedno- na przedmuchiwaczu powinien być biały pasek, Zvezda dała nawet go na kalkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że moje pierwsze modele były robione z jakieś 12lat temu jak miałem 10lat, ale ich wygląd był gorszy niż tanich chińskich zabawek z marketu. teraz chciałbym powrócić do hobby, a że przez ten czas dorobiłem się neta to czytałem i czytałem i czytałem. Obecnie robię 3 modele, a tego akurat skończyłem jako pierwszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff.. dobrze że trafiłem na twoją galerię, bo w moim też źle koła przykleiłem

Co do modelu to to co było powiedziane wcześniej- za dużo obtarć, wasch by się przydał teraz wygląda tak "płasko" no i gąski mógł byś poprawić przydałoby się zapuścić rdzawym czy brąowym oraz suchym pędzlem na srebrno na wystających powierzchniach.

Widać że dużo się nauczyłeś przeglądając forum moje pierwsze modele miały daleko do twojego

pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, kół już raczej chyba niezmienię, bo niechcę rozbierać pół modelu. Co do wascha to był zrobiony, ale wydaje mi się, że trochę za jasnego zrobiłem(nierobiłem czarnego tylko brązowy) i się za bardzo zlewa no i lampa błyskowa za bardzo rozjaśniła wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fajnie wygląda, napraw błędy i bedzie super Bardzo duży plus za temat. POzdrowienia od byłego dowódcy, polskiej wersji tego pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, kół już raczej chyba niezmienię, bo niechcę rozbierać pół modelu.

 

Szkoda ze nie wybrałeś modelu Tamiyi. Nie miałbyś problemu z zamiana tych kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że tylko ja jestem taki sprawny inaczej, że pomyliłem koła. Też nie chciałem ich poprawiać, ale mnie przekonali. Wyłamałem błotniki, wyłamałem koła i przykleiłem poprawnie, korzystając z igieł lekarskich jako nowe "osie". Namęczyłem się, ale na koniec doszedłem do wniosku, że warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.