Skocz do zawartości

M7 HMC "Priest", Revell 1:76 - moja pierwsza przyg


SAMSON

Rekomendowane odpowiedzi

Model ładny. Figurki do wywalenia. Trochę krzywo też zrobiłeś kalkomanie. Ale, (nie wiem czy się dobrze wczytałem)jest to Twój pierwszy model więc ocena końcowa- jest niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na etapie obróbki zwracaj uwagę na usuwanie szwów po łączeniach połówek formy - na figurkach to strasznie widać. Często wystarczy przejechać ostrzem i lekko wygładzić papierem ściernym, żeby było okej.

Szpachluj i szlifuj miejsca które Ci się źle połączyły - łączenie przedniej płyty z prawą boczną (tą od strony karabinu) wygląda tragicznie.

Ostrzem skalpela (nożyka, małym wiertełkiem) dobrze ponawiercać otwory luf działa i karabinu, żeby nie wyglądały tak sztucznie.

Przy malowaniu dobrze rzucić okiem na jakieś zdjęcia prawdziwych pojazdów albo chociaż poszukać galerii innych takich modeli, bo np. działo na pewno było malowane w kolorze bazowym pojazdu. Srebrny karabin też nie najlepiej wygląda - lepiej pomalować na czarno-szaro i przetrzeć metalizerem techniką na "suchy pędzel". Z czasem dobrze zaopatrzyć się w jakiś płyn do zmiękczania kalkomanii, żeby ładniej siadały i się nie srebrzyły.

Fajnie, że już eksperymentujesz z brudzeniem modelu - tu po prostu trzeba ćwiczyć, oglądać zdjęcia z epoki, inne modele i sprzęt budowlany.

 

A co do zdjęć - robisz dobrym Eosem, więc dobrze było ustawić aparat na statywie, włączyć tryb preselekcji przesłony (Av) i wybrać mniejszą przesłonę (większą liczbę), np. f16 albo f22. Będzie większa głębia ostrości i cały model będzie ostry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Albo to ja jestem ślepy, albo nie wiem jak ten priest miał strzelać

Jeżeli to pierwsze to przepraszam za krytyke, ale jeażeli to drógie to prośba, nawierć lufe

Po pierwsze, to jego 1-szy model, Tobie nie wyszły lepiej, więc mógł nie wpaść na to, że przydałoby się nawiercić lufę :]

Po drugie - literówki :]

Po trzecie jak już kolega Kuglaty nadmienił, gąski są źle ułożone, ale całość modelu nie jest taka zła. Na początek mogłeś nie bawić się w brudzenie, ale nie jest źle No i te figurki powinny wylądować dalego od modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.