Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 182 King Tiger (Henschel) Trumpeter 1:72


Aleks Kornafel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po bardzo długiej przerwie wkońcu przyszła pora aby dać jakąś galerię. Model firmy Trumpeter, który dał się trochę we znaki. Za sklejalność dałbym w skali 1-6 ocenę 3+ ze względu na kilka powodów. Mianowicie spasowanie wanny z pancerzem wymagało piłowania i szpachlowania, elementy takie jak liny holownicze, narzędzia itp. były odlane łącznie z kadłubem co było istną katorgą przy malowaniu, jakość ogniw gąsienic znajdujących się na wieży była tak kiepska, że zastanawiałem się czy wogóle je tam dać oraz źle zaplanowane zawieszenie, które się wyginało po założeniu gumowych gąsek. Malowanie to "Licht und Schatten Tarnung" używany przez sPzAbt507 w Niemczech w 1945 roku, a numery to czysty SF. Ciągle się uczę i mam nadzieję, że następne 72jki będą wychodziły lepiej.

 

KTS008.jpg

 

KTS010.jpg

 

KTS014.jpg

 

KTS007.jpg

 

KTS002.jpg

 

KTS001.jpg

 

KTS032.jpg

 

KTS033.jpg

 

KTS020.jpg

 

KTS022.jpg

 

KTS027.jpg

 

Filmik również jest:

http://www.youtube.com/watch?v=GM4n0CWBEHc&feature=my_liked_videos&list=LLoFknJ8omkxJZ364Vmth6OQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw nałożyłem sido, nałożyłem kalki, później sido tylko na kalki, filtry olejne, wash olejny i wykończenie. Świecenie może być spowodowane silnym oświetleniem pd. robienia zdjęć lub filtrami olejnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie na linach przymocowanych do kadłuba (ostatnie zdjęcie) i na gąskach na wieży, ale pewnie mój BT-5 będzie miał 5x grubiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy linach holowniczych jest taki problem, że są odlane razem z kadłubem więc ich jakość i szczegółowość ma wiele do życzenia. Ogniwa gąsienic na wieży były szpachlowane przez dziury po wypychaczach więc fakt moja wina. Ile warstw masz zamiar położyć na swoim BT-5? Osobiście staram się położyć pierwszą warstwę tak żeby pokryć model farbą nie zwracając uwagi na prześwity, następną warstwą staram się pokryć już cały model dokładnie i ewentualnie w niedomalowanych miejscach idzie trzecia warstwa. Maluję Pactrami, pędzlami Italeri. Oczywiście przed malowaniem model należy umyć w letniej wodzie z płynem do naczyń, a potem dokładnie wysuszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluje cały model bez uwagi na prześwity tak długo, aż ich nie będzie, na BT maznąłem dwie warstw podkładu i pięć bardzo cienkich warstw farby, czyli razem siedem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.