Skocz do zawartości

T34-76 N217 z I Bryg.Panc /Tamiya/ Pomorze 45


Piterpanzer

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny z czołgów I Brygady Pancernej dowodzony przez kolejnego polskiego pancernego asa porucznika Mateusza Lacha. Budując model bazowałem na zdjęciu z Pomorza.Tam wóz ma już urwany lewy przedni błotnik i to samo zrobię ze swoim modelem.Teraz jednak pojazd jeszcze w całości. Na koniec 2 fotki z wozem 121 innego asa por.Miazgi.

Oba modele były kończone tym samym czasie stąd wspólny finał w postaci galerii.

 

th_T34-76N21730.jpg th_T34-76N21726.jpg th_T34-76N21737.jpg

 

 

th_T34-76N21748.jpg th_T34-76N21739.jpg th_T34-76N21729.jpg th_T34-76N21723.jpg

 

th_T34-76N21752.jpg th_T34-76N21749.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując prace nad wrzeszczańskim wozem por.Miazgi (o ile to w ogóle jego czołg a nie jakiś pomnikowy składak z dorobioną legendą) widziałem, że jest super merytorycznie ale podobnie jak z czołgiem z tego tematu jakoś tak płasko malarsko. Oczywiście mi do jakiegoś speca od malowania też daleko, ale z pomocą olejów i suchego pędzla dałoby się wycisnąć z Twoich modeli sporo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomnę forum na jakim była gadka na temat tego pomnikowego teciaka, ale pamietam tyle, ze mądrzejsi ode mnie stwierdzili, że jest to składak. O ile pamiętam to wcześniej na tym pomniku stał radziecki Sherman, a miejscowe władze stwierdziły, że tak być nie może bo jest to pojazd imperialistyczny i go zdjęły. Na jego miejsce został postawiony teciak. A Sherman poszedł na żyletki. Jak odszukam ten temat, rzucę linka. Co nie znaczy, że modele mi się nie podobają. Wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze uwag na temat pomnikowego t34 nie zamiesciliscie w tamtejszym watku

.Co do historii pojazdu to zapraszam do watku z budowy, gdzie znajdziecie zdjecia z1946, z uroczystosci odsloniecia pomnika.Podobno sam wtedy wjechal na cokol.na zdjeciach znajdziecie roznice samego cokolu oraz w wyposazeniu samego wozu. (blotniki,lampa,antena,skrzynka zip) To wg mnie wskazuje,ze byl to woz wycofany ze sluzby ,a nie rosyjski wrak sciagniety z pobojowiska jak twierdza niektorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post wyżej, ale pisany był z telefonu. Dziś już nie mogę go wyedytować by poprawić.

 

Obserwując prace nad wrzeszczańskim wozem por.Miazgi (o ile to w ogóle jego czołg a nie jakiś pomnikowy składak z dorobioną legendą) widziałem, że jest super merytorycznie ale podobnie jak z czołgiem z tego tematu jakoś tak płasko malarsko. Oczywiście mi do jakiegoś speca od malowania też daleko, ale z pomocą olejów i suchego pędzla dałoby się wycisnąć z Twoich modeli sporo więcej.

 

Fahr co chciałbyś bardziej uwypuklić na tych płaskich płytach kadłuba ?

Co jest nie tak wg Ciebie w moim szeroko pojętym weatheringu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.