Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 233 Stummel Roden 1:72


erolo2000

Rekomendowane odpowiedzi

mógłbyś mu porobić trochę przetarć farby do szarego koloru bazowego ten pojazd aż się o to prośi zwłaszcza że załogo wysiadała chyba górą, a już na pewno cze ba by pobijać i pobrudzić przedział bojowy i zróżnicować trochę kolorystycznie np pasy od karnistów, hemy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysiadała chyba górą - no wyskakiwali jak z prężyny Stary załoga tego czegoś to niemcy nie polacy....nie mają aż takiej ułańskiej fantazji ...Co do przedziału bojowego to trochę go potraktowałem po macoszemu - dopracuje się..Podłogę zrobię grafitem a ściany panzer grey ...Jak to ktoś kiedys powiedział - model nigdy nie jest skończony..P.S. Co do kanistrów to są zwashowane konkretnie jak na swoja wielkość tzn. małość - styknie im....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiony i już się go nie tykam - fura modeli czeka w szafie do sklejenia

A do klekcji niemieckiej pancerki brakuje jeszcze kolo 30 sztuk by mieć choćby podstawe - na razie mam tylko 50 sztuk...;)

 

 

P1140176.JPG

 

 

 

 

 

P1140180.JPG

 

 

 

 

 

P1140177.JPG

 

 

 

 

 

P1140179.JPG

 

 

 

 

 

P1140185.JPG

 

 

 

 

 

P1140181.JPG

 

 

 

 

 

P1140182.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje modele nie są przeciętne gościu - są takie jakie chcę ,żeby były ja a nie np. ktoś z wirtualnego świata - Swoją drogą na okrągło je poprawiam o tych "zrobionych" mówię (oczywiście pancerkę - samolotów już sie nie tykam są jakie są z dawnych młodych lat) - ...P.S. Nie wybieram sie z nimi na jakieś zawody ;)..Synowi takie jakie są i tez mnie - po poprawkach się podobają a to dla mnie najważniejsze..Klei się to sie i pokazuje na forach...do tego przewidzianych.

 

 

Miejsca mało musiałem sprzedać większe mieszkanie i zamienić na mniejsze ....to fakt a tu jeszcze trzeba z 30tu germańców skleić by mieć "moje marzenie" -czyli podstawę Armii Niemieckiej w II wojnie światowej a człek coraz starszy i gorzej widzi - bardzo ważny atut w skali 1:72 i 1: 76 ;)

 

A tu masz wszystko com do teraz ""uczynił"" >>>>

 

 

http://intscalemodeller.com/viewtopic.php?f=19&t=2861

 

 

 

pozdro fenek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałem że są przeciętne to było ogólne stwierdzenie są fajne ale przy odrobinie większym nakładzie pracy były by jeszcze lepsze ciesze się że podobają się synowi może też złapie bakcyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już złapał 5,5 roku i już robi obicia na starych modelach jakias pantere z matchboxa mu dałem ...oczywiście nie młotkiem robi a farbkami ...Zostawiłem mu 2 półki w regale na ruską pancerke - bo mówi ,że ruskich będzie kleić ...Będą z moimi walczyć jak zrobimy taka dużą podstawkę (dioramę w zamysle ma) - tak gada ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysiadała chyba górą - no wyskakiwali jak z prężyny Stary załoga tego czegoś to niemcy nie polacy....nie mają aż takiej ułańskiej fantazji

 

 

Pod względem wsiadania i wysiadania było zależne od sytuacji i wygody. Otarcia obicia itp mogły powstawać również w innych przypadkach np. wymiana amunicji. Nie wiem co pod tym względem mają wspólnego Polacy Sam model całkiem przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do klekcji niemieckiej pancerki brakuje jeszcze kolo 30 sztuk by mieć choćby podstawe - na razie mam tylko 50 sztuk...;)

 

 

Całkiem pokaźna kolekcja, można by się skusić na wykonanie wszystkim niemieckich konstrukcji choć były by to lata zbierania, byłoby kilkaset pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja się zapytam, bo nie znam się na niemieckiej pancerce. Wysiadali dołem. Gościu jesteś tak zadufany w sobie, że aż przykro patrzeć i czytać jakie bzdury wypisujesz, a modele robisz co najwyżej przeciętne. Nie docierają do ciebie, żadne rady kolegów. Piszesz, że skala 1/35 jest dla dzieciaków. Dzięki za komplement, jestem 54 letnim dzieckiem. A jak się zapytasz tak jak skalę 1/72, co kleję. To odpowiem, że nic. W życiu modelu nie skleiłem, ale za to bardzo dużo o nich słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A to ja się zapytam, bo nie znam się na niemieckiej pancerce. Wysiadali dołem." Ty do siebie samego gadasz imek46? ,Po co pytasz jak sobie sam odpowiedziałeś..Muszę Cie zmartwić > Błąd -nie wysiadali dołem , ponieważ nie ma pod podwoziem wejść , zawieszenie przeszkadzało konstruktorom umiejscowienie tam otworów wejściowych ..zrobili je po bokach kadłuba i załoga wchodziła głównie nimi przeznaczonymi do tego celu a górą się zdarzało na pewno też ,ale sporadycznie zapewne - czasem cały pojazd był "oblepiony" przewożonymi żołnierzami DAK w tym przypadku ... Nie każdy musi sie znać na niemieckiej pancerce - ja wiem co nieco ,ale do experta mi brakuje jeszcze sporo zapewne.... P.S. Co do modeli przeciętne, nieprzeciętne - każdy ma własne zdanie - moje nie są napweno mistrzowskie , medalowe ,ale nie mam takich celów w modelarstwie - bardziej traktuje to jako odskocznie od codzienności. Jedni w czasie wolnym piją wódke drudzy chodzą do kościoła... a ja kleję ot co. Mam nadzieje ,że moja odpowiedź Cię usatysfakcjonowała . Odpisz tak lub nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..zrobili je po bokach kadłuba i załoga wchodziła głównie nimi przeznaczonymi do tego celu a górą się zdarzało na pewno też ,ale sporadycznie zapewne - czasem cały pojazd był "oblepiony" przewożonymi żołnierzami DAK w tym przypadku ...

 

Kwestia wygody i sytuacji, szczególnie tego pierwszego (miałem okazje jeździć podobnymi pojazdami min, Sd.kfz.222 które mają podobne wejścia po bokach kadłuba). o wiele lepiej włazi się górą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.