Jump to content

Zbyszek

Members
 • Content Count

  622
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Zbyszek

 1. Wymiana sporej ilości wyposażenia nie jest problemem, wystarczy zakupić odpowiednie zestawy wyposażenia WWI z ICM lub innych zestawów.
 2. Wykonanie ładne jednak są błędy w przypadku figurek. W 39 WH nie używał szelek oraz figurki mają źle rozłożone wyposażenie na pasach.
 3. Super. Pytanie czy wóz sanitarny to przeróbka modelu italeri?
 4. Witam. Jest możliwość zaktualizowania tematu (wgranie nowych zdjęć)?
 5. Listę pojazdów i artylerii posiadam, szukam poszczególnych modeli jednak w większość niestety ubogo.
 6. Witam. Kojarzy ktoś może jakieś modele francuskich pojazdów oraz artylerii używanych przez WP. Zależy mi szczególnie na ciągnikach półgąsienicowych. Internet po dłuższych poszukiwaniach ujawnił mi tylko taką firmę: https://www.blitz-kit.fr/. Ceny niestety spore, może ktoś wie czy idzie dostać tego typu pojazdy w niższej cenie?
 7. Witam. Dodam od siebie tylko błędne malowanie karabinów. Raz kolba powinna mięć jakieś słoje, jednolity odcień jest raczej mało realny ponieważ kolby w oryginale nie były malowane lakierami, zaś żelazo było czernione więc raczej pasowałby odcień czarny niż srebny lub metaliczny.
 8. Jeżeli miny zrobione z kół do Tygrysa niestety się nie nadają ze względu na kształt oraz gabaryt, co najmniej raz za duże.
 9. Witam. Poszukuje firmowej strony internetowej RPMu lub katalogu modeli tej firmy pojazdów w skali 1:35. Internet odsyła jedynie do sklepów modelarskich. Kojarzy ktoś jakieś strony?
 10. Jak czytam komentarze niektórych użytkowników chce mi się śmiać,ale cóż każdy ma prawo komentować. Szkoda tylko że najwięcej do powiedzenia maja tacy co najwyżej pójdą do sklepu i kupią..... Co do Ura dostosowując proporcjami do łoża idzie dorobić lufę i efekt będzie lepszy. Jednak jeżeli pewne osoby już sa takie szczegółowe to mogłyby zauważyć że żadna figurka w 1:72 nie trzyma wymiarów z prostego powodu było by to nie wykonalne biorąc pod uwagę oryginalne wyposażenie min. broń.
 11. Liczyłem że w zestawie pojawi się jakiś rozmaitszy sprzęt (uzbrojenie) a tutaj tylko minimalna podstawa.
 12. Pomysł fajny ale jeden minus występujący masowo w dioramach PW 44. mundury kamuflazowe u powstańców występowały ale nie masowo.
 13. widzę że sami znawcy, trochę siedzę w podobnej produkcji więc pozwolę sobie coś dodać. 1. Jeżeli jakieś podzespoły nadają się do kilku modeli można je użyć jak najbardziej. 2. Nadwyżki danego produktu, jeżeli za pierwszy razem sprzedaż się rypła to co sprzedawca ma zrobić? wrzucić je do kotła? 3. Same formy jak i produkcja jest kosztowna, czy ktoś z szanownych Panów nie zastanowił się czy aby producent porostu nie przeliczył się z wydatkami które zacznie mogły przewyższyć zyski? (niestety w naszym kraju do kosztów produkcji trzeba doliczyć drugie tyle na Vaty, podatki i inne urzędowe pierdoły). 4.Co do jakości modeli po raz kolejny widzę że modelarze wymagają więcej za taką cenę (temat już był ruszany na tym forum). 20 zł za tak wykonany model to bardzo dobra cena, części osób widzę żeby odpowiadał poziom dragona itp.
 14. Świetnie napisane. Dodałby jeszcze że modele są stworzone pod gry strategiczne oraz że pod względem ceny pokazują bardzo wysoki poziom wykonania. Panom mającym kompleksy proponuje siąść opracować model od podstaw następnie przejść z deski papieru do fizycznej postaci i wypuścić na rynek w cenie oferowanych modeli przez omawiane pismo. Ciekawy jestem w którym momencie ,,specjaliści" zaczęliby się drapać po głowie i odpuscili by temat...
 15. Tak patrze sami dorośli (podejrzewam że starsi niż ja) a poziom podstawówki... Odnośnie wymiarów omawianego modelu czy innego. Jaki kolwiek model w skali 1:72 podacie będzie on odwzorowany pod względem wymiarów max 60-70 % z prostego powodu. Ta skala nie uchwyci wielu szczegółów gdyby miała zachować proporcje.
 16. Bardziej durnowatego tłumaczenia to nie słyszałem jeszcze. Kolega kończy z modelarstwem to po co ma kupować kompresor? Co tutaj widzisz durnowatego to nie wiem. Jak czytam kilk tematów Panowie to faktycznie zachowujecie się jak dzieci...
 17. Odnośnie koloru mundurów, odcienie nie muszą być jednakowe ponieważ słońce Afryki (promienie słoneczne) powodowały że mundury traciły oryginalny odcień poprzez blaknięcie.
 18. Zbyszek

  kanały

  Biorąc na logikę kanały były wykorzystywane do przemieszczania się oraz zastawiania zasadzek jak na zdjęciu przy pomocy panzerfaustów lub innych środków ppanc (miny magnetyczne, granaty ppanc, improwizowane ładunki itp)
 19. Kwestia wygody i sytuacji, szczególnie tego pierwszego (miałem okazje jeździć podobnymi pojazdami min, Sd.kfz.222 które mają podobne wejścia po bokach kadłuba). o wiele lepiej włazi się górą .
 20. KM na tylnej płycie się zdarzał ale rzadko.
 21. Całkiem pokaźna kolekcja, można by się skusić na wykonanie wszystkim niemieckich konstrukcji choć były by to lata zbierania, byłoby kilkaset pojazdów
 22. Pod względem wsiadania i wysiadania było zależne od sytuacji i wygody. Otarcia obicia itp mogły powstawać również w innych przypadkach np. wymiana amunicji. Nie wiem co pod tym względem mają wspólnego Polacy Sam model całkiem przyzwoity.
 23. To że tak pisze nie znaczy że nie nadaje się to na Ardeny. Tak jak już wspomniano wyżej umundurowanie zimowe w jednostkach niemieckich było dużą mieszanką aczkolwiek w 44/45 nie różniło się pod względem frontu wschodniego czy zachodniego.
 24. W przypadku bluz M44 można użyć multum odcieni i kolorów tzw. musztardowy, feldgrau, jasno zielony nawet polski khaki (bluzy te były szyty z wszystkich dostępnych materiałów występujących w magazynach min. polskiego sukna).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.