Skocz do zawartości

AB 41 Autoblinda Pułk Ułanów Karpackch (Italeri 1/35)


Vis13

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przedstawić Wam ostatnimi mój model – Autoblinde AB 41 z Pułku Ułanów Karpackich.

 

Kilka fotografii oryginału

Źródło zasoby internetu, co strona można znaleźć te zdjęcia

 

5d5562d04479f364m.jpg5f964fa5e1ff97efm.jpg377f24dd2f6f43a5m.jpg05bed8840ff35c5fm.jpg

 

Model Italeri wymagał trochę korekt i zmian aby przypominał Autoblindę używaną przez naszych żołnierzy.

- przeniesienie anteny na przeciwległy bok (właściwie trzeba ją wykonać własnoręcznie z charakterystyczną przeciwwagą)

- wymiana opon na pustynne typu "Libya". W tym miejscu pojawia się największy kłopot ponieważ AB41 karpatczyków jeździła na dwóch różnych typach opon. Zapasy oraz prawe tylnie koło posiadały opony o innym bieżniku. Niestety takie opony znajdują się tylko w drogich żywicznych modelach. Musiałem bieżnik zrobić własnym sumptem za pomocą masy chemoutwardzalnej w której odcisnąłem właściwy wzór.

- wymiana klaksonu z tyłu i przodu (pojedynczy)

- z narzędzi, na boku zamiast kilofa była siekiera.

Dodałem kilka innych drobiazgów jak oszklenia reflektorów, uchwyty łopat, kable i metalowa lufa z igły od strzykawki (plastikowa była fatalna)

Kalki to zestaw firmy Armo.

Kilka fotografii z warsztatu

 

f7082ef2182723e0m.jpg560b6fa674c9ed08m.jpg 6206c81b46117bbem.jpg90cafa61a68dadbem.jpg

 

 

Model malowany farbami akrylowymi Vallejo, ślady eksploatacji to farby olejne, pigmenty i miękki ołówek.

 

5c000b6744796d40m.jpge8eb548d54fda746m.jpgde004b013a66f610m.jpg0b428d4b860df35fm.jpg

 

b191743b55b4b9e0m.jpg787ce2bcd4d846efm.jpgf51e6dfd0a8a853bm.jpgd982254e88ece75cm.jpg

 

c9d3a402690192e8m.jpgd69750ee2290f5d3m.jpg4ae22504576e07ffm.jpg16f1a1364b19fc71m.jpg

 

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wykonałeś model bardzo ciekawego i niezmiernie żadko prezentowanego pojazdu. Szczególnie podobają mi się dobrze dopracowane ślady eksploatacji.

Przyznam się szczerze, że nie wiedziałem, że używali go polscy wojacy

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nie wiedziałem, że używali go polscy wojacy

...ano uzywali. Z braku sprzętu alianckiego brytyjczycy przekazali im do szkolenia Autoblinde, a takze trzy krótkolufowe PzKpfw III w wersji J. Dragon właśnie wydał bardzo dobry model, więć można zrobić śliczny czołg w polskich barwach.

 

 

jakiej jakości były jeśli wiesz? (bo to zdaje się ten zestaw z gumiakami).

Opony z zestawu są w miare dobre, mały problem powstaje w miejscu odcięcia od "gumowych" ramek. Użyty materiał powoduje, że faktura bieżnika zostaje zdeformowana. Jedyne wyjście to tak nakładac opony aby miejsca te stały się niewidoczne dla oka.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model Ci wyszedł i super że na polski przerobiony.

Nieźle wyglądają te dorabiane opony.

Nie chciałbym się czepiać, ale na tym zdjęciu wygląda jakby się z lekka kalkomanie srebrzyły:

c9d3a402690192e8m.jpg

Trzeba się dobrze wpatrywać żeby to zobaczyć mi się naprawdę bardzo podoba. 10+ za temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy krótkolufowe PzKpfw III w wersji J. Dragon właśnie wydał bardzo dobry model, więć można zrobić śliczny czołg w polskich barwach.

 

Posiadasz może jakieś zdjęcia takiej "spolszczonej" PzKpfw III ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.