Skocz do zawartości

M41 Walker Bulldog - Tamiya 1/35


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

To mój pierwszy post na forum, więc proszę o niezbyt mocne baty ;)

 

Rzeczony model skleiłem już jakiś czas temu. Do zakupu wiekowej tamki skłoniła mnie cena i opinie o dobrej składalności - M41 jest bowiem moim pierwszym modelem w skali 1/35 (wcześniej tylko figurki w skalach wszelakich i pancerne maluchy w 1/72). Co by nie mówić o zestawie, którego braki w szczegółach są oczywiste, dla początkującego to model niemal idealny - prosty, tani, łatwy, i (choć to kwestia gustu) świetnie się prezentujący.

 

Z wykonania jestem nawet zadowolony, choć mam świadomość baboli jakie popełniłem. O antenach na śmierć zapomniałem - niezbyt eleganckie plastikowe pręciki ściąłem z zamiarem ich późniejszego dorobienia, no i tak już zostało. Najpewniej model dostanie owe anteny razem z karabinem, jak tylko go wreszcie zamówię (tamiyowski browning to porażka). Kalki siadły mi jako-tako, a błoto/ziemia to jeden wielki eksperyment (farba z pyłem drukarskim). Ludek to insza inszość - wiadomo, jakie figurki dodaje do swoich zestawów tamiya, ale nie lubię "pustych", znaczy bez pozorantów, modeli.

 

Dość świergolenia, czas na foty. Marne bo robione komórką, lekko poprawione na kompie (światło i kontrast). W rzeczywistości, tłumiki nie są tak czerwone, jak wydaje się na zdjęciach.

 

5bb4c0a824409967m.jpg

 

69d996f42b579b4em.jpg

 

e27443124ae6b155m.jpg

 

3e79b827e9870689m.jpg

 

cea9a368edad4a9am.jpg

 

62cbcdcbc4af192dm.jpg

 

0630c7aafbb20180m.jpg

 

d2afa3edb7c72cc4m.jpg

 

7a0b2d6213352902m.jpg

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Na koniec ciekawostka o samym pojeździe. Choć w rzeczywistości M41 Walker Bulldog dużo się nie nawojował - był wykorzystany bojowo chyba tylko przez armie Wietnamu Południowego - był za to chętnie używany przez... filmowców. Na celuloidowych taśmach brał udział w II wojnie światowej, udawał czołgi niemieckie, jeździli na nim amerykanie w Wietnamie, a nawet walczył z Godzillą i bronił Ziemi przed marsjanami... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to całkiem nieźle ;)

Przymierzałem się do tego samego zestawu..

Efekt końcowy był kiepski(jest warsztat gdzieś na forum) i model wylądował w NaOH i ostatecznie w szufladzie - niestety w ferworze remontu gdzieś przepadło pudełko z kołami l, a że ponad to podczas kąpieli uszkodzilo się sporo detali to jakoś straciłem zapał i nieskonczylem modelu.

Teraz klejem orp wicher 1/400, a na półce czeka hellcat 1/48. Prędko raczej bulldoga z szuflady nie uwolnię ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziękuję za miłe słowo. A na przyszłość, do zmywania farby polecam kąpiel w płynie hamulcowym DOT-4 - koszt jakieś 10 złotych za półlitrową butelkę w każdym sklepie samochodowym - sprawdzone na wielu figurkach. Po kilku godzinach akryl odchodzi płatami, a farbę z zagłębień można spokojnie wyciągnąć szczoteczką do zębów. I najważniejsze, nie wyżera plastiku. Nie wiem jak z olejami - nie sprawdzałem.

 

A obecnie mam na warsztacie dwuwieżowego 7tp z Mirage... Relacja będzie jak skończę kadłub i wieże - wcześniej nie ma sensu, bo jest duże prawdopodobieństwo, że kogoś trafi szlag - mnie albo model ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest duże prawdopodobieństwo, że kogoś trafi szlag - mnie albo model ;)

Taaaak.. to właśnie to uczucie, kiedy coś nie wychodzi po raz setny ;P

Z podobnego powodu, po powrocie do kraju, odłożyłem makietę.

Aktualnie stanęło na tym, że papier się zdecydowanie nie nadaje i zająłem się czymś innym..

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.