Skocz do zawartości

Hanomag Sdkfz 215/1 + Pak 40 7,5 AntiTank - 1:35 Tamiya


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Transporter w trójbarwnym kamo z działem przeciwczołgowym 7,5cm , całość od Tamiya

 

sbvyui.jpg

 

nve79r.jpg

 

gp4la9.jpg

 

fo1597.jpg

 

djf07a.jpg

 

g3rl4o.jpg

 

xj1zof.jpg

 

vh5o4r.jpg

 

hi98ba.jpg

 

cs9l84.jpg

 

o9wu3m.jpg

 

yw5dj3.jpg

 

o6maj4.jpg

 

a3eicd.jpg

 

yvn1cz.jpg

 

cltgqh.jpg

 

a0eju1.jpg

 

Działo

 

l6ep8r.jpg

 

gvihnb.jpg

 

lyu13c.jpg

 

8p64kn.jpg

 

jhdb3c.jpg

 

wk0ri6.jpg

 

vmog48.jpg

 

52nwiq.jpg

 

I oba razem

 

t4pb7h.jpg

 

4x9s82.jpg

 

glybsh.jpg

 

bcdsp4.jpg

 

x6wu8f.jpg

 

udbrkl.jpg

 

62dr9k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle Twoje modele ciesza oko wykonaniem i niestety rozczarowuja merytorycznie. Znam ten model jeszcze z czasow kiedy sam lepilem wiec bledy firmy Tamiya wymienie z pamieci: MG34 wart wymiany poniewaz jest wykonany fatalmie (zlozony dwojnog podobny do niczego), podstawa do strzelan przeciwlotniczych pod w/w ma sie nijak do oryginalu, MG42 z przodu tez do wymiany z racji fatalnie ykonanej kolby, doppeltrommel nie mogl byc uywany z MG42 poniewaz bron ta miala zbyt szeroka komore zamkowa a poza tym magazynki te zostaly oficjalnie wycofane ze sluzby wojsk ladowych w 1940 roku a malowanie Twojego pojazdu to duzo pozniej niz 1940. Twoja przewina to figura z pasem oficerskim i w stopniu... No coz, ja bym powiedzial ze to szeregowy bo te biale obwodki wokol naramiennikow interpretuje jako zwykle wypustki waffenfarbe, ale nawet jezeli przyjac ze jest to tasma podoficerska to jest to tylko plutonowy (unteoffizier) i to bez tresy wokol kolnierza ergo pas oficerski nalezy mu sie tak samo jak mi aureola nad glowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerob naramienniki na cos takiego i sprawa figury zalatwiona

 

images?q=tbn:ANd9GcQKU4AVg3kDesgsKGb5K0jCknPya6MyWUP4YBLccXmfxtbqVbtTVQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7urgen, Ty za dobrze się na tym wszystkim znasz ;) i nic nie umknie Twojej uwadze KM-y użyłem prosto z "pudełka" i nie ukrywam że nie zwróciłem uwagi na ich wykonanie, a co do żołnierza to jak najbardziej masz rację, poprawie mu pagony bo w założeniu miał to być oficer, będący dowódcą plutonu, lub przynajmniej dowódca pojazdu. Czy coś oprócz pagonów mu domalować? Chodzi mi np o te symbole na kołnierzu, lub srebrną obwódkę kołnierza? i czy kołnierz powinien być szary czy zielony jak pagony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak robisz oficera to tylko mu te naramienniki zmien i tyle. Fachowo, skoro ti dywizja GD to powinien miec wpinane monogramy GD na naramiennikach ale nie oczekuje w tej skali takich fanaberii.

 

images?q=tbn:ANd9GcReZ-2TxR-1bs2gruatxk-GKGN8SYJYpPJb1YRnLyJYKJKb4QwGvA

 

Oczywiscie pokazuje pogladowo. To sa naramienniki porucznika wojsk pamcernych z GD. Te z poprzedniego posta to podporucznik piechoty. Zostaw tak jak masz tylko domaluj te "tasmy". To bylo metalizowane, wiec dobrze jak by mialo lekki metaliczny polysk.

 

A znam sie tylko na tym na czym sie znam, nie pytaj mnie o zagadnienia z fizyki czy chemii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pieknie. Ladnie Ci to wyszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.