Jump to content

7urgen

Moderators
 • Content Count

  1,363
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Good

Personal Information

 • Location
  Gdansk- Worcester
 • Interests
  Rekonstrukcja Historyczna, Action Figures, Jednostki Lądowe Luftwaffe, Fotografia, Muzyka
 • Occupation
  Palacz w kotlowni tajnego laboratorium broni nuklearnej i biologicznej.
 • Website

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z mojej prywatnej, analogowej kolekcji, mam nadzieję że coś zainspiruje do jakiejś dioramy. Żołnierze Luftwaffe- z jednostki inzynieryjnej- raczej baubataillon niz saperzy. Zamaskowany SdKfz 223, z rozpietymi zeltbans.
 2. Widzę że zainspirowałem @Spotter i przejął moją pałeczkę. Podpisuje się pod uwagami.
 3. I szybki powrót do II wojnyświatowej i luftwaffe. Żołnierz Baubataillon (batalionu budowlanego) Luftwaffe. Okres do 1941.
 4. @Polski_Czołgista Raczej masz rację. Na szczęście jest regulowane więc moge przesunąć do przodu. Ostatni projekt- logo na zdjęciach wyjaśnia wszystko.
 5. No to pewnie teraz zakoczę ale Jurgen zaczął coś całkowicie z innej bajki... Moja prywatna wizja Stalkera. wszelkie nieścisłości proszę zrzucić na karb mojej wyobraźni.
 6. Porucznik panzerwaffe. Najłatwiej bo kołnierz możesz zostawić z różowym obszyciem bez zmian.
 7. Brytyjskie oporządzenie było produkowane w czasie wojny w dwóch kolorach. Zielony groszek i coś co my byśmy nazwali kolorem kawa z mlekiem . Oporządzenie osobiste ergo: paski podtrzymujące, pasy główne, małe plecaki, ładownice, duże plecaki, pokrowce na kopaczki, noszaki do manierek i brezentowe opinacze do spodni używane z ammo boots- były pokrywane specjalnym pigmentem. Wydawano żołnierzom oporządzenie w stanie fabrycznym a do tego dostawał suchy pigment który rozrabiał z wodą i ( według instrukcji) przy uzyciu szczoteczki do zębów pokrywał oporządzenie. W zależności od okresu wojny były róż
 8. Zgadzam się z M.A.V. Przy okazji (trudno przez te blanki ogarnąć kolor) kombiaki LW albo czarne albo ciemnogranatowe ale czapka polowa- u klienta który ja ma- feldblau.
 9. Nie wiem jak malowałeś tego platana na SSmanach ale jak na tą skalę to petarda. Gratuluję! Dopatrzyłem jeszcze że są spodnie w Tello Mimentico i też ladnie. Tylko jedna uwaga- spodnie z palatana nie były szyte. Ale mogło się zdarzyć ze krawiec dywizyjny uszył z nadwyżek materiału do napraw. Z reguły takie produkty trafiały do oficerów, podoficerów i pododziałów rozpoznania.
 10. Pan oficer w kożuchowym wdzianku ma spodnie w kamo SS a na głowie czapkę Wehrmachtu.
 11. 7urgen

  Papierosek 1:35

  Figura merytorycznie leży i kwiczy. Klamra SS i dla mnie to co figura ma na sobie to kombinezon pancerniacki (definitywnie nie w tym kolorze) na głowie czpka na której zamalowano orła Luftwaffe (w połączeniuz tą klamra to kuriozum) a pod kombinezonem koszula partyjna... Czy autor może mi napisać jaką formację miał na myśli tworząc tą figurę bo jestm trochę zdezorientowany.
 12. Jeżeli dobrze pamietam zestaw to ten ze słuchawkami to dowódca. Nie zrób go czasami jako szeregowego... Przynajmniej podoficer (przy czym nie mam na myśli unteroffizier czyli plutonowego ).
 13. Wszyscy którzy mnie pamiętają, znają mnie od strony- barwa i broń niemczyzny. Ostatnimi laty pozmieniało się a raczej doszło wiedzy na inne tematy. Stanowczo Uniwersal Carier- mundury i oprządzenie piechoty. Bezdyskusyjnie- jezeli ma być merytorycznie poprawne. Ą figury na zdjęciu reklamowym są źle pomalowane bo maja nieblankowane oporządzenie.
 14. @Push- up 78: Dziękuję. @M.A.V: Lorneta, moździerz, Nebelwerfer 28/32cm 41. są wykonane z zestawów do sklejania. @Baas ArK: dwa granaty na workach z piaskiem na wypadek potrzeby szybkiego użycia. Pozostałe w zamkniętej skrzynce. Skrzynka otwarta na kilku zdjęciach tylko dla prezentacji wykonania. Worki z piaskiem pod podstawą dla utrzymania stabilności podczas strzelania. Czasami jeden z działonu klęcząc przytrzymywał podstawę.
 15. Spadochroniarze z 4. Fallschirmjäger Mörser Bataillon/ 4. Fallschirmjager Division z 8.cm Granatwerfer 34.- Anzio marzec/kwiecień 1944. Tutaj jest trochę brudzenia ale w tym świetle nie było mozliwości wyeksponowania.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.