Skocz do zawartości

Hasegawa GMC CCKW 353 Fuel Tanker 1/72


cruenzo

Rekomendowane odpowiedzi

Droga wycieczko

 

Rzucam na pożarcie moje ostatnie wypociny. Model prawie prosto z pudła, gdyż dodałem lusterka, szybki czołowe oraz wymieniłem rurę wydechową z platikowej na zrobioną z igły lekarskiej. Uczyłem się też na nim zabawy z brudzeniem, cieniowaniem za pomocą olejnych farb artystycznych i innych technik. podstawka pochodzi z serii "kolekcja czołgi świata" piach to piach znad Bałtyku. Beczki i skrzynki z Academy a hot-dog z Airfixa. sam model składał się ładnie i użyłem minimalnych ilości szpachli.

uzyte farby to olejna Pactra "military green" oraz Tamyia akrylowa "Buff" czarna to Pactra akrylowa oczywiscie oleje to siena palona i czarna z firmy "classico" wspomożone Vallejo "Patina negra".

 

f968e7c15b9485b4m.jpg

58c0a8d028e91b92m.jpg

fe88dc91907d6ef6m.jpg

5593a80e0853d25bm.jpg

c8795fbe8f76af46m.jpg

1451be54fe4bd4f7m.jpg

51bc44c654adee4dm.jpg

 

wybaczcie mi może nienajlepszą jakość zdjęć...ciągle się uczę mojego aparatu i niedawno kupionej lampy błyskowej

proszę o konstruktywną krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samemu modelowi nie mam nic do zarzucenia.. nie moja skala i wszystko co poniżej 1:35 jest dla mnie śliczne ale..

może warto by lekko zeszlifować opony w miejscu kontaktu z podłożem? ewentualnie podłoże lekko wymodelować żeby pojazd "siadł" bo teraz wygląda jak by opony były napompowane do granic wytrzymałości a pojazd był z dykty :P tego typu pojazdy mają raczej swoją wagę co odznacza się na terenie i zawieszeniu..

na przedostatnim zdjęciu pies wygląda jak krowa tzn. jego zadek jest wg. mnie zbyt okrągły.. może gdyby mu pomajstrować skalpelem między tylnymi łapami i zawieszenie jakoś podwyższyć zmienił by przynależność gatunkową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi oponami to ja myślałem i myśłałem...ale jak już go przykleiłem do podstawki to wymyśliłem że warto było by wczesnej to zrobić więc następnym razem kombinowac będę wcześniej. może przyjmijmy że cysterny sa puste

kejtrowi nie chciałem zbytnio mieszać skalpelem pod ogonem, bo bałem się czegoś niechcacy uciąć...głupi by wyglądał na 3 łapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model śliczny, tylko chyba spadł z nieba bo koła nie zostawiły żadnych śladów, ale tak to modelik super, przypadł mi do gustu.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za miłe słowa...szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się ich, więc tym milej mi je czytać.

co do braku śladów...nie wiem jak je zrobić. coś tam próbowałem rzeźbić jednak niezbyt przekonywująco to wyglądało i dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak: na podstawkę nakleiłem chusteczkę higieniczną na wikol a następnie po wyschnięciu posmarowałem to wikolem i posypałem piachem. Co nie przykleiło się to zssypałem i całość utopiłem w sidoluxie - elegancko się ten piach trzyma i nic sie nie zssypuje. Potem cieniowanie i voila.

co do beczek...niestety nie posiadam już żadnych na chwilę obecną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
bardzo fajnie zrobioy model, mogleś dodać jeszcze jakies karnistry ale jest ok

 

dziekuję za miłe słowa...o kanistrach myślałem, jednak zbyt wiele zabawek by było na takiej małej podstawce więc z nich zezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie - dżemsy 353 miały koła z sześcioma wcięciami, a ten model podobnie jak ten z Revella ma koła z pięcioma. Aha, skąd masz pieska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psiak pochodzi z zestawu AIRFIX "Bristol Bloodhound" co do kół to byc może racja, jednak ja nie jestem suwmiarkowcem i modelarstwo dla mnie ma byc frajdą i dawać radość tworzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No jak na 72-kę twoja ciężarówa wygląda nieźle, jednakże co do samej scenki, to trochę brakuje jej życia. Przydałoby się troche więcej klamotów. Taki mały bajzel...

Może byś ją jeszcze dopracował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na 72-kę twoja ciężarówa wygląda nieźle, jednakże co do samej scenki, to trochę brakuje jej życia. Przydałoby się troche więcej klamotów. Taki mały bajzel...

Może byś ją jeszcze dopracował ?

 

myślałem o tym, jednak tam już mało miejsca na klamoty...a w założeniu miało być to tak, że samoloty wystartowały do kolejnej misji bojowej a kierowca czekając na powrót floty powietrznej bawi się z psem...taki mały odpoczynek w trudnym czasie wojny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.