Skocz do zawartości

Sherman Firefly w barwach "czarnych krzyży"


Ar2r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Dziś chciałem utworzyć swoją pierwszą galerie, mianowicie jest to Sherman Firefly w barwach „czarnych krzyży”. Model jest to Revell skala 1/76 zrobiony przed rokiem ale niedawno dopiero dokończony. Prawdą jest że brakuje jeszcze podstawki ale to niedługo. Został zrobiony w barwach niemieckich co jest prawdą, ale zrobiłem go w okresie walk w Rosji. Model ma próbny efekt małej zaspy śniegu na panceżu. I ogólnego oszronienia. Był robiony bez żadnych specjalnych technik bo jest to pierwszy model pancerny po przejściu z lotnictwa. A oto i on i zdjęcia orginału:

648ed74eb8a7272em.jpg

df8b3e44b379d27em.jpg

4c9dbf21ba10e346m.jpg

ffb0abd5da3ba110m.jpg

7408f2b583154ef7m.jpg

d0deac0d4f34f72em.jpg

ea45779eb75d00dem.jpg

0f38c4cee1b42c5bm.jpg

87a5e3fb7396f093m.jpg

0653fa392daf5de3m.jpg

3ac3bd0a907b4395m.jpg

 

Wiem że niektóre fotki są trochę artystyczne, ale myślę ża da się ładnie wszystko zobaczyć.

A tu jeszcze zdjęcia autentyka:

3806e58cf49eb54em.jpg

41db054fabaf31e7m.jpg

9f796c7c00901879m.jpeg

5d179c7e1ea81e25m.jpeg

3f2e99045857b274m.jpg

8ee64c3799f56586m.jpg

9bdbcf7910a51a0fm.jpeg

19f735fdf5f1276am.jpg

Pozdrawiam serdcznie Artur

 

PS: Pod tą myłną nazwą kryje sie naprawdę fajna maszyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model był zrobiony z tego powodu iż Rosja słynie z bardzo mocnych zim. Nie jest to specjalnie wiarygodne , ale to tak po prostu. I dzięki za poprawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie używali w ramach umowy Lend-Lease czołgów produkcji amerykańskiej :

 

M-3 "Lee"

M3A1 "Stuart"

M4A2 "Sherman"

M4A2 76(W) "Sherman"

 

Jak widać nie wspomniałem tu o Firefly ponieważ dlatego że Rosjanie ich po prostu nie mieli. Jeśli coś się piszę to trzeba pisać z sensem, bo na niemieckich pojazdach to ja sie może nie znam, ale na Shermanach to zęby zjadłem i nie lubię jak ktoś wypisuje głupoty. A te wszystkie to są owszem zdobycze niemieckie ale na froncie zachodnim. Nie wielka ilość na froncie wschodnim zdobycznych Shermanów w wersji M4A2 używana była w niemieckiej 14Dpanc. Jeśli byś napisał że jest to czołg zdobyty przez niemców w Ardenach wszystko było by oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do modelu, ten efekt kamuflażu zimowego nie jest zbyt ciekawy, kojarzy się raczej z "pomazianiem" modelu.

Po drugie, Niemcy zdobyczne pojazdy oznaczali do przesady krzyżami aby uniknąć pomyłek.

Może popracuj najpierw nad detalami, ułożeniem gąsienic, washem itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.