Skocz do zawartości

Moja pierwsza pancerka


Rafał75

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z okazji że musiałem rozebrać moją pierwszą makietę z pojazdami pancernymi, postanowiłem wrzucić tutaj kilka fotek. Zaznaczam że są to moje pierwsze pojazdy które kiedykolwiek robiłem i teraz już wiem że mógłbym w nich kilka rzeczy zmienić.Jeśli chodzi o samom dioramę to miała być nie wielka. Miał na niej znaleźć się tylko flak 36/37 w działobitni, ale z czasem doszło do ponad metrowej długości scenki. Inspiracją była książka 08/15, a dokładniej scenka wypadu na rosyjskie czołgi w drugim tomie.

Tak więc życzę miłego oglądania.

 

na początek pojazdy i armata w takim stanie w jakim się prezentowały na makiecie

 

2fbd258a59d5be22m.jpg f9d2be71710e51b5m.jpg

 

a teraz po kolei

 

d2f21473dfa216eam.jpg ef85e8086c3213a1m.jpg 6c07be64aaeefeccm.jpg b72f1dfa24c917ebm.jpg

 

4830b3120ed5a3fdm.jpg 19278adb2e06c970m.jpg 65bcce6432d5897cm.jpg d0c5b46b83c4137fm.jpg

 

08c405f35ce7e0b5m.jpg b20f53d582556b5fm.jpg 85ec2af2c560cda6m.jpg face96f003178528m.jpg

 

No i to tyle. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plandeka na ciągniku dziwna bo z zestawu ;)

Mariusz ja w ogule nie ośnieżałem armaty. Ona cała jest pomalowana w zimowym kamuflażu. Jak byś ją zobaczyłna począdku to byś się załamał. Wyglądała jak oblana słodką śmietaną .

Szanuję zdanie każdego. Zawsze można się czegoś nauczyć nowego lub zacząć zwracać uwagę na szczeguły których się nie zauważyło. Ja mam takiego swojego prywatnego krytyka. On zawsze mi wytknie jekieś drobiazgi i myślę że właśnie to pozwala nam się rozwijać i pznawać lepiej temat modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspiracją była książka 08/15, a dokładniej scenka wypadu na rosyjskie czołgi w drugim tomie.

 

No z Flakiem to oni raczej wtedy nie jechali ehh... wtedy poległ mój ulubiony bohater :(

 

Modele fajne, a zważywszy na to, że to pierwsze w pancerce, to naprawdę nieźle

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zawsze myślałem że chodziło o 88 :-))

Tylko powinni mieć przygotowane lepiej stanowisko.Powinni się trochę okopać, zamaskować..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to widzę, okopać się Przyjeżdżają na stanowisko w zimę po kilku tygodniach mrozów po minus 20 stopni, biorą saperkę ... i co? Chyba, żeby zaczęli materiałami wybuchowymi okopu robić, a nie zawsze na to jest tyle czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko powinni mieć przygotowane lepiej stanowisko

 

W książce było napisane że to był szybki wypad. Dlatego tak zrobiłem. Starałem się przedstawić tą scenkę tak jak ją widzę. Mam jeszcze działobitnie z pierwowzoru pomysłu i drugiego flaka tym razem z Dragona, więc może on znajdzie się na porządnym stanowisku, ale to dopiero za jakiś czas. Teraz muszę skończyć kilka zaczętych projektów. Miałem dłuższą przerwę w pracach modelarskich. Brak weny, a na siłę nic nie robię bo juz się nauczyłem że zaraz coś popsuje. O tym to może nie długo w warsztacie napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yonex13 zawsze powtarzałem że kuchnia ma wiele wspólnego z modelarstwem. Do robienia śniegu używam sody oczyszczonej i lakieru do włosów. Sypię warstwę sody i utrwalam ją spryskując lakierem, potem kolejna warstwa i znów lakier, aż osiągnę pożądaną grubość warstwy śniegu. Potem robie ślady i znów lekko spryskuję żeby się nie rozsypało. Pamiętaj żeby nie trzymać lakieru za blisko żeby nie zdmuchnąć sody z makiety

Jeszcze robię czasami paćkę z sody.Pryskam lakier na talerz żeby zrobiła się kałuża i sypię sodę. Mieszam to i nanoszę pędzlem na model.

Wygląda to potem tak :

 

0190dff7451da3ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z Flakiem to oni raczej wtedy nie jechali

 

To z czym według Ciebie? Bo dla mnie to oni właśnie w baterii osiemdziesiątek ósemek służyli. To może coś pominąłem?

 

hmm.. no według mnie z PAKiem jechali. Tylko to wydawało mi się racjonalne na "szybki wypad" i akcję pod ostrałem wroga. Bo jakoś mi się nie widziało rozstawianie Flaka w czasie natarcia "Iwana"

Ale sprawdziłem teraz w książce i rzeczywiście nie ma tam mowy o żadnym typie działa, więc mogę się mylić. A może to ja coś przeoczyłem. wszak czytałem to kilka dobrych lat temu A może po prostu każdy sobie inaczej wyobrażał tą sytuację, przecież to jest chyba najfajniejsze w książkach

 

Przepraszam, że narobiłem Ci offtopa w wątku.

 

Samo wykonanie bardzo mi się podoba. Szczególnie śnieg i ślady na nim odciśnięte. Tak właśnie myślałem, że to soda. Podoba mi się też pomysł na oddanie swojej wizji sceny z książki!

 

Pozdrawiam wszystkich czytelników Kirsta Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek Filipek właśnie to jest fajne w książkach że każdy widzi w nich wszystko po swojemu. Tak myślałem nad tym co w tedy napisałeś i powiem szczerze że niezłego ćwieka mi zadałeś, wszyscy moi znajomi którzy czytali 08/15 zawsze bez zastanowienia odpowiadali mi że dla nich to też był Flak 36/37. Jest jeszcze jedna rzecz, jak tak dobrze nad tym się zastanowić, może oni strzelali z wózków .

Dałeś mi do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze powtarzałem że kuchnia ma wiele wspólnego z modelarstwem. Do robienia śniegu używam sody oczyszczonej i lakieru do włosów. Sypię warstwę sody i utrwalam ją spryskując lakierem, potem kolejna warstwa i znów lakier, aż osiągnę pożądaną grubość warstwy śniegu. Potem robie ślady i znów lekko spryskuję żeby się nie rozsypało. Pamiętaj żeby nie trzymać lakieru za blisko żeby nie zdmuchnąć sody z makiety

Jeszcze robię czasami paćkę z sody.Pryskam lakier na talerz żeby zrobiła się kałuża i sypię sodę. Mieszam to i nanoszę pędzlem na model.

 

 

Dzięki stary. Efekt ładny ci wyszedł spróbuje tak zrobić zobaczymy jak to wyjdzie. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.