Skocz do zawartości

Mercedes L3000 Kfz. 79 - Afrika Korps - 1:35


Przemo1CK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Korzystając z tego, iż jestem przeziębiony ( wolne w pracy ) postanowiłem wykonać model Mercedesa L3000 z konwersją firmy Real Model ( Kfz. 79 Workshop body for Opel Blitz & Mercedes L 3000). Pomysł narodził się wczoraj około godziny 2.00 nad ranem... czyli właściwie dzisiaj już :P

Pierwszy raz postanowiłem wykonać malowanie, które uważałem jako najtrudniejsze z możliwych, czyli barwy Korpusu Afrykańskiego...

 

Model:

standardowa Italka + buda warsztatowa z Real Model + Tablice rejestracyjne Eduard + Koła "The show modeling" ( bardzo wysokiej jakości bierznik, materiał: plastik. Śruby wykonane oddzielnie, przykleiłem łącznie 32 śruby o średnicy ok. 0,8 mm każda ) + suche kalkomanie Mig-a oraz Fine Archer Transfers.

 

Malowanie:

Większość modelu malowana Pactrami, tylko ładunek na dachu to Vallejo.

suche pigmenty z padrebooks, przede wszystkim na oponach i dolnych elementach pojazdu... UWAGA kontrast na fotach jest bardzo duży ( pigment do koloru nadwozia ) w rzeczywistości lepiej to wygląda... jak zawsze zganiam na aparat.

 

th_merol12.jpgth_merol11.jpgth_merol10.jpg

 

th_merol9.jpgth_merol8.jpgth_merol7.jpg

 

th_merol6.jpgth_merol5.jpgth_merol4.jpg

 

th_merol3.jpgth_merol2.jpgth_merol1-1.jpg

 

 

Podsumowując jestem zadowolony z wykonania zwłaszcza w tym malowaniu...

Pozostaje mi czekać na wasze opinie !

 

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo1CK pędzisz z tymi modelami jak nie wiem co.

 

Model fany, ale wtóruje za rzelu'em więcej go zakurz. Bo jak to ma być Afrika Korps, to zapewne ten Mercedes nie jedną burze piaskową miał na koncie.

 

A ogólnie rzecz biorąc miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mi się podoba w tym modelu to okurzenie szyb.

Nie podobają mi się te szare pryśnięcia aero.

Dlaczego szyby są zamalowane i ta walora na kołach, o wiele za jasny pigment. Codziennie nowy model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam, szyby zamalowane, gdyż wzorowałem się na fotce oryginału... a jako, że w Afryce było ciepło dosyć to cień był jedyną obroną...

 

Co do kół to racja... pigment średni ... zaraz coś pokombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten model o wiele lepszy od tego wczesniej

Tylko co jest nie tak z tymi zdjeciami?

Robisz z flashem?

Brudzenie mi sie podona i nie ma co pisac ze za jasne na to nie ma reguly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, niestety robię z fleszem, ustawiłem na ujemny (-0,3) ale wiadomo, błysk to błysk... nie mam niestety czasu robić modeli za dnia, dlatego kleje praktycznie w nocy... no i jak widać fotki też "po ciemku" cykam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz właściwie mi się nie spieszy z tym, bo i tak jestem w trakcie urządzania nowego warsztatu... i pierwsze co tam się znajdzie to stół bezcieniowy... wtedy wreszcie pokaże moje modele w świetle, w którym ja je widzę

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.