Skocz do zawartości

Jagdpanzer 38(t) "Hetzer" - Eduard 1/35


Radek Filipek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ostatnio praktycznie zakończyłem projekt Hetzera w 1/35. Mówię "praktycznie", bo nie jestem zadowolony do końca z efektu i chętnie wysłucham Waszych sugestii i może coś zmienię.

 

Model to zestaw Eduarda. Znam opinie o tym zestawie, niemniej jednak kleiło mi się go miło, choć z przerwami. Budowa trwała od stycznia, ale to raczej ze względu na brak czasu, niż na drobiazgowość. Model posiada kompletne wnętrze i przedział silnikowy. Wnętrze sobie odpuściłem. Zostawiłem tylko rzeczy, które widać przez otwarte włazy. Natomiast przedział silnikowy zrobiłem w całości, dodając od siebie niezbędne elementy, o których zapomniał producent. Zakres przeróbek polegał na dodaniu paska klinowego, dorobieniu wlewu oleju oraz wszystkich przewodów w przedziale silnikowym.

 

Model przedstawia pojazd służący w 8. SS Cavalry Division "Floryan Geyer", z walk na terytorium Rumunii pod koniec 1944 roku.

KLimat jaki chciałem oddać, to typowa końcówka jesieni- jeszcze czasem w miare ciepło, ale częste i dość obfite opady. Zacychające błoto, itp. Taka była moja wizja.

 

Dość gadania, może fotki teraz:

 

h6.jpg

 

h11.jpg

 

h10.jpg

 

Faktura jarzma, podobnie jak i tłumika, to stare dobre nitro.

 

h9.jpg

 

h8.jpg

 

Zestawowej liny holowniczej nie dałem z premedytacją- nie była zbyt ciekawa...

 

 

h12.jpg

 

h3.jpg

 

h4z.jpg

 

Ostatnio zapanowała moda na podstawki mniejsze od modelu, postanowiłem też zobaczyć jak się prezentuje przy hetzerku. Ale mam też większą jak co.

Zastanawiam się też nad dodaniem takiego oto figuranta:

 

h5.jpg

 

ale sam nie wiem...

 

pozdrowienia!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki chłopaki za komentarze!

 

mogłeś go nie zamykać i zrobić całość w środku

Z początku chciałem. Ale wnętrze przedziału załogi było mało szczegółowe i w dodatku nienajlepsze merytoycznie, z tego co się dowiedziałem. Dlatego postanowiłem zrobić tylko przedział silnikowy.

 

 

czy ten czerwony nie powinien być bardziej brudny

Być może... W sumie to mój dziewiczy raz, kiedy malowałem minię. Jeśli macie jakieś doświadczenia z doborem odpowiedniego koloru, albo wykonaniem śladów użytkowania na nim, to chętenie wysłucham rad.

 

Gorące pozdrowienia! Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.