Skocz do zawartości

VOLVO FH 12 EDDIE STOBART


TiroManiaK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wam zaprezentować swój najnowszy model, który wykonałem... do niego dojdzie także przyczepa w takim samym malowaniu Model kleiło mi się dobrze pomijając kilka błędów w instrukcji... Pozatym kto klei to wie, że to sama przyjemność... Koniec przynudzania... fotki ...

a03da3ace40de8fcm.gif eeed93d5e4afd451m.gif 2693ede8f9485fc1m.gif 3830f0d194b48c69m.gif

 

c4ad92fd41ebd068m.gif 9e2e126a7f33eb9dm.gif 61c874e93f8b8b57m.gif 303dcb6c0bc15098m.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw minusy, tak na szybko co się wrzuca w oczy:

Popełniłeś totalny błąd, kabina powinna być do połowy pomalowana na zielony kolor. Kalkomanie krzywo naklejone, z tyłu przykleiłeś tablice odblaskowe od naczepy/przyczepy, na solówkę powinne być w zółto-czerwone paski.

Plusy:

Zrobiłeś otwierane drzwi (poucinaj trochę gwoździe bo są za długie) no i widzę że skleiłeś już palety, fajnie wygladają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na owiewce mam wrażenie że są smugi ale to może wina zdjęcia Ale pomimo tego model bardzo ładny. Możesz powiedzieć z czego i jak zrobiłeś tą palete??

Pozdrawiam

 

Palety są zrobione z drewna, i zakupione zostały w Niemczech...

 

 

Najpierw minusy, tak na szybko co się wrzuca w oczy:

Popełniłeś totalny błąd, kabina powinna być do połowy pomalowana na zielony kolor. Kalkomanie krzywo naklejone, z tyłu przykleiłeś tablice odblaskowe od naczepy/przyczepy, na solówkę powinne być w zółto-czerwone paski.

Plusy:

Zrobiłeś otwierane drzwi (poucinaj trochę gwoździe bo są za długie) no i widzę że skleiłeś już palety, fajnie wygladają

 

Zawsze miła jest krytyka.. . Kabiny niestety nie pomalowałem na dwa kolory, gdyż nie mam jeszcze takowej wprawy... Tablice odblaskowe są takie jak były w komplecie i zostały dane zgodnie z instrukcją.. a co do naklejek to fakt ze krzywo A gwożdzie bedą zastąpione czymś innym ale sam nie wiem co to bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że fotki są tak mocno prześwietlone Znam Twoje modele i widzę, że podnosisz poziom wykonania, także to dobrze rokuje na przyszłość. Model mi się podoba, mam nadzieję, że przyczepa też wyjdzie dobrze. Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że fotki są tak mocno prześwietlone Znam Twoje modele i widzę, że podnosisz poziom wykonania, także to dobrze rokuje na przyszłość. Model mi się podoba, mam nadzieję, że przyczepa też wyjdzie dobrze. Powodzonka

 

Przyczepa jest w trakcie robocizny... Na feriach zimowych ją skończe i odrazu zapodam foty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zawsze miła jest krytyka.. . Kabiny niestety nie pomalowałem na dwa kolory, gdyż nie mam jeszcze takowej wprawy... Tablice odblaskowe są takie jak były w komplecie i zostały dane zgodnie z instrukcją.. a co do naklejek to fakt ze krzywo A gwożdzie bedą zastąpione czymś innym ale sam nie wiem co to bedzie...

 

Hej,

odgrzewam temat, bo jestem w trakcie klejenia tego modelu. Przypatrzyłem się kalkomanii, i wychodzi mi że u Ciebie jest zgodnie z instrukcją ....

Tornado, możesz dokładnie opisać co powinno iść z tyłu na solówkę ? Zielony jestem w tym temacie .......

 

Druga sprawa. Chcę pomalować kabinę zgodnie instrukcją na dwa kolory. Zacząłem sobie przymierzać kalki i wyszło mi, że musi być w nich jakiś błąd, bo jak się zestawi ze sobą te zielono-żółte paski, to miejsca na klamki w kalkomanii rozjadą się z rzeczywistym umiejscowieniem klamek w modelu.

TiroManiaK, czy u Ciebie też tak było i dlatego zrezygnowałeś z pasków ? Mnie wychodzi, że te w kalkomanii są za krótkie, żeby się wszystkie złączyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam temat, bo jestem w trakcie klejenia tego modelu. Przypatrzyłem się kalkomanii, i wychodzi mi że u Ciebie jest zgodnie z instrukcją ....

Tornado, możesz dokładnie opisać co powinno iść z tyłu na solówkę ? Zielony jestem w tym temacie .......

 

Widocznie w instrukcji jest błąd, lub kalkomania jest nie taka

W ciagnikach siodłowych i solówkach niegdy, ale to nigdy nie mogą być montowane trójkąty odblaskowe. Tablice wyróżniające też są błędne te na modelu powinne być montowane na przyczepie/naczepie.

Myślę że warto z tym sie zapoznać:

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia:

ZAŁĄCZNIK Nr 10

 

 

WARUNKI DODATKOWE DLA POJAZDU DŁUGIEGO I CIĘŻKIEGO

 

 

§ 1. Pojazd i zespół pojazdów, o których mowa w § 42 rozporządzenia, powinny być oznakowane tablicami wyróżniającymi, umieszczonymi z tyłu pojazdu prostopadle i symetrycznie do jego osi podłużnej.

 

 

§ 2. Tablice wyróżniające dla pojazdu samochodowego powinny składać się z ukośnych pasów umieszczonych pod kątem 45° ± 5° do pionu, o szerokości 100 mm ±2,5 mm, na przemian barwy żółtej, wykonanych z materiału odblaskowego, oraz barwy czerwonej, wykonanych z materiału fluorescencyjnego.

 

 

§ 3. Tablice wyróżniające dla przyczepy (naczepy) powinny mieć tło odblaskowe barwy żółtej z obrzeżem fluorescencyjnym barwy czerwonej.

 

 

§ 4. Dolne krawędzie tablic wyróżniających powinny być umieszczone nie niżej niż 250 mm, a górne - nie wyżej niż 2.100 mm od powierzchni jezdni.

 

 

§ 5. Zewnętrzne boczne krawędzie tablic wyróżniających powinny być umieszczone nie dalej niż 400 mm od bocznego obrysu pojazdu.

 

 

§ 6. W przypadku zastosowania oznaczenia przewidzianego na rysunkach 1 i 2 przykład 4 - odległość między tablicą umieszczoną poziomo i tablicą umieszczoną pionowo nie może być mniejsza niż 200 mm i nie większa niż 300 mm.

 

 

§ 7. Wymiary oraz zasady rozmieszczania tablic wyróżniających na pojeździe określają rysunki 1 i 2.

 

Tablice wyróżniające pojazd samochodowy:

adcc19ffd105ad45m.gif80206e94c596d215m.gif5f7945148c576453m.gif37794ccd50900d10m.gif

 

 

 

Tablice wyróżniające przyczepę (naczepę):

ff41cfc9ca3b7bfcm.giffa52f3e239ec49c3m.gif44df7c940d47b7e7m.gifa92f38d1507c15ecm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie w instrukcji jest błąd, lub kalkomania jest nie taka

W ciagnikach siodłowych i solówkach niegdy, ale to nigdy nie mogą być montowane trójkąty odblaskowe. Tablice wyróżniające też są błędne te na modelu powinne być montowane na przyczepie/naczepie.

Myślę że warto z tym sie zapoznać:

 

...............

 

I wszystko jasne

bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa. Chcę pomalować kabinę zgodnie instrukcją na dwa kolory. Zacząłem sobie przymierzać kalki i wyszło mi, że musi być w nich jakiś błąd, bo jak się zestawi ze sobą te zielono-żółte paski, to miejsca na klamki w kalkomanii rozjadą się z rzeczywistym umiejscowieniem klamek w modelu.

TiroManiaK, czy u Ciebie też tak było i dlatego zrezygnowałeś z pasków ? Mnie wychodzi, że te w kalkomanii są za krótkie, żeby się wszystkie złączyły

 

Siemasz .. Niestety zrezygnowałem z robienia kabiny na dwa kolory, gdyż nie mam jeszcze wprawy w malowaniu .. Dlatego też nie ma na kabiinie pasków ..:(

Życzę powodzenia z paskami ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.