Skocz do zawartości

FREIGHTLINER FLC Italeri 3859 1:24


Stifler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przedstawiam wam moja druga ciezarowke Freightliner FLC, podobnie jak moj poprzedni model i tym razem jest to wersja podelkowa.

 

Malowanie aerografem vallejo air, tym razem odwazylem sie zrobic to czego nie zrobilem w poprzednim modelu MANa czyli udalo mi sie pomalowac uszczelki szyb.

 

Oczywiscie musialem zgubic przednie szklo lampy w zderzaku bo nie ma mozliwosci aby wszystko sie udalo(Zamowie sobie brakujaca czesc z italeri).

 

Zreszta pewnie "starzy wyjadacze" moga stworzyc liste bledow ale jako drugi model na chwile obecna zalezy mi na czystym zlozeniu modelu, na indywidualne malowanie oraz duzo

 

detali ktore bacznie podpatruje na innych relacjach z budowy przyjdzie jeszcze czas.

 

Aha tak dodalem taka fotografie "tandetnej" panienki w sypalni ale uwazam ze pewna czesc kierowcow ma w kabinie takie gazelki wiec pozwolilem sobie na taki wlasnie dodatek.

 

 

Zapraszam do Galerii

 

 

 

 

 

1_zpsce70fc44.jpg

 

2_zps832a1cd0.jpg

 

3_zps65d15307.jpg

 

4_zps2850a63e.jpg

 

5_zpscc1f0d12.jpg

 

6_zpsa7dd7580.jpg

 

7_zps14bdbdcb.jpg

 

8_zpsdf0fd370.jpg

 

9_zps9cc2d21b.jpg

 

10_zps6cea442b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, bardzo mi się podoba. Foto w plenerze też ciekawe, a jakbyś zrobił zdjęcia z odpowiedniej odległości ciężarówka wglądała by jak prawdziwa.

Pewnie jest kilka mankamentów, ale ja przy drugim modelu takiej jakości modelu nie wykonałem.

Super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie Ci wyszedl ten model, az chce sie patrzec i zdjecia tez zrobiles dobre.

 

Trzy rzeczy, ktore wymagaja korekty - kable do naczepy, brak tylnych lamp i ..... siodlo przyklejone odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo przyjemny dla oka,zdjęcia też fajne mimo tego,że za plenerowymi nie przepadam.
..... siodlo przyklejone odwrotnie.

W 1:1 nic byś nie pociągnął

Chyba że jeżdziłbyś sobie koniem dla przyjemności i nie chciałbyś aby Urząd Skarbowy podłączył Ci naczepę z napisem---- Podatek ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie Ci wyszedl ten model, az chce sie patrzec i zdjecia tez zrobiles dobre.

 

Trzy rzeczy, ktore wymagaja korekty - kable do naczepy, brak tylnych lamp i ..... siodlo przyklejone odwrotnie.

 

 

 

Zasmialem sie na glos jak to przeczytalem nie mam pojecia jak taki "maly" element nie zwrocil mojej uwagi:D siodlo w druga strone a co za tym idzie otworzylo to kilka fajnych komentarzy hehe:))

 

Lampy tyl tak to prawda - powod taki ze jechalem juz do Polski poniewaz mieszkam w innym kraju i to bylo cos czego nie zdarzylem zrobic ale poprawie to odrazu po powrocie, co do kabli to mozesz wytluamczyc o co chodzi ?

 

Dzieki za pozytywny komentarz tym bardziej ze widzialem Twoje prace i dobrze sie czyta taka wypowiedz od osoby ktora ma wieksze doswiadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo przyjemny dla oka,zdjęcia też fajne mimo tego,że za plenerowymi nie przepadam.
..... siodlo przyklejone odwrotnie.

W 1:1 nic byś nie pociągnął

Chyba że jeżdziłbyś sobie koniem dla przyjemności i nie chciałbyś aby Urząd Skarbowy podłączył Ci naczepę z napisem---- Podatek ---

 

 

Nie znacie sie:) to nowe specjalne podlaczenie - naczpa bedzie sie automatycznie podnosic na pilota wtedy podjezdzam ciagniem z super zabezpieczeniem tak aby nie bylo mozliwosci odlaczenia sie podczas transportu,stad odwrotne zamocowanie:D

 

Oczywiscie macie racje i pozwalam dalej nabijac sie z mojego bledu

 

Wam i reszcie komentujacym dzieki za ocene fajna sprawa poczytac cos dobrego na temat swojej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie Ci wyszedl ten model, az chce sie patrzec i zdjecia tez zrobiles dobre.

 

Trzy rzeczy, ktore wymagaja korekty - kable do naczepy, brak tylnych lamp i ..... siodlo przyklejone odwrotnie.

 

 

 

....., co do kabli to mozesz wytluamczyc o co chodzi...

 

Kiedys zaznaczylem cos innego, ale na samym dole kabiny widoczne sa przewody do naczepy, o te mi chodzilo.

 

 

1993_peterbilt_377_5_lgw_zps34e027d1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanwialem sie czy chodzi o kolejny blad zwiazany z tym co znajde w wersji pudelkowej, a tak to faktycznie by sie

 

przydaly ale z tego co wiem zeby to wygladalo dobrze trzeba zatosowac taka ramke z zestawu akcesoria italeri tak?

 

Mam ta ramke i kable ale planuje je zastosowac w kolejnej realizacji juz wlasnie z naczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zastosowac ramke pod kable jak najbardziej, ale nie sugeruj sie tez tym co Italeri ma w ofercie (ubogiej z reszta). Takie rzeczy sa proste i sam mozesz zrobic taka ramke np. z kawalka polistyrenu (zaopatrz sie koniecznie w polistyren). Na przewody mozesz uzyc kawalek cienkiego drucika (np. 0,5mm), nawin go na jakis wiekszy drut, np. 2,5mm tak zeby uzyskac ksztalt sprezyny, uformuj, pomaluj na kolor i gotowe. Nie uzywalbym zadnych przewodow telefonicznych, bo te sa z reguly za grube, maja tendencje sie odksztalcac i potem to wyglada karykaturalnie.

Poogladaj sobie tez inne fora, np. truckmodelworld, czy wettringer-modellbauforum.de, poprzegladaj tematy, moze cos znajdziesz uzytecznego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje na temat materialow i sposobu wykonania, fora przegladam ale jeszcze nie odwazylem sie robic cos samemu bo widze ze czasami ktos robi jakas rzecz i efekt jest rozny, ale faktycznie ta przerobka jest jedna z tych ktora bedzie regularnie powtarzana tak wiec na pewno spr to wykonac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej farby użyłeś do pomalowania chromowanych elementów? Odnośnie brakującej lampy - możesz spróbować zalać ją specyfikiem o nazwie clearfix - fajny klej do mocowania wszelkiego rodzaju owiewek, szybek i wszelkiej maści innych przezroczystych elementów. Można też przy jego pomocy robić małe okienka (np w Samolotach pasażerskich lub okrętach.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuglaty jezeli chodzi Ci o miejsca laczen lub te miejsca gdzie przy wycinaniu z wyprasek brakuje chromu to pokrylem tzn staralem sie pokryc chrom vallejo air ale nic nie dalo ledwo co sie rozni od zwyklego aluminium a ten ma malo wspolnego z kolorem chrom, tak wiec uzylem jakies chromu z puszki i wyszlo lepiej tylko teraz Ci nie powiem co to za firma bo w domu bede za mieisac. Co do metody ktora mi podpowiedziales to osobiscie bardzo watpie ze umial bym zrobic cos zblizonego do oryginalu, a ze i tak cos musze zamowic z italerki to sobie to domowie,natomiast clearfix o ile mowimy o tym samej bialej butelce z niebiskimi napisami to wlasnie na to kleje szyby i reflektory to klej ktory duzo wybacza i nie ma sladow jak gdzies sie za duzo nalozy, tak wiec tez uwazam ten specyfik za cos bardzo pomocnego do tego widze ze ma wiecej zastosowan Dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.