Jump to content

Mark666

Members
 • Content Count

  1,973
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Mark666

 1. Przepraszam ale kalki już poszły. Nieaktualne .
 2. Oddam całe pudełko różnych kalkomanii częściowo wykorzystanych. Kalki polskie,USA, Niemcy II WŚ., Anglia, i cała masa różności. Kalki w dobrym stanie . Ok. 1kg30dkg. Kończę modelowanie, brak miejsca na nowe modele. Ok. 600 modeli w gablotach i kiedyś musiał nadejść koniec. Oddam za darmo, nie robię fotek bo musiałbym na to poświęcić 1/2 dnia. Może się komu przyda, a wywalić na śmietnik szkoda Kalki głównie lotnicze 1/48 . Jakby ktoś coś kontakt --- 691964902.
 3. Link do pobrania karty zgłoszenia -- kiedy się pojawi ? Właśnie się pojawiły pliki do pobrania i zgłoszenie elektroniczne.
 4. Jeśli użyjesz lakierów akrylowych ( kolor bazowy i bezbarwny ) nic się nie stanie. Kolor bazowy musi dobrze wyschnąć. Jeżeli element pokryty lakierem akrylowym potraktujemy bezbarwnym na bazie nitro-celulozowym to będzie kicha. Raz tak zrobiłem przez nieuwagę i kabina truck-a poszła do mycia .
 5. A chciałoby się powiedzieć : a nie mówiłem ?? Dupli Color jest pochodną MOTiP-a . A z tym połyskiem---- w serialu Los Angeles Fire te ich auta mocno przyblaknięte już są. Ale zawsze czyste !!!! ?
 6. Maluję MOTiP-ami w sprayu. 0 problemów. Na bazę kalki, i ostatecznie bezbarwny połysk.
 7. To taki sam "zawrót głowy" i demontaż kieszeni jak De Agostini ?
 8. Sam model jest boski. Ogrom pracy włożonej w budowę zasługuje na podziw. I to mi się podoba, ale wizualnie to już mi się nie podoba.Każdy robi to co chce ale wystarczyło go trochę przykurzyć, jakieś brudne opony. I tyle. Ale to moje zdanie. Pozdrawiam.
 9. Te katalogowe kolory silników i skrzyń biegów dotyczą barw fabrycznych ----- Cumins -czerwony, Caterpilar-- żółty, Detroit Diesel-- zielony. To tylko podstawy bo : trzeba brać pod uwagę roczniki i serie. To jest raczej trudne do wyśledzenia. I teraz taka rzecz : motor kiedyś musi mieć jakiś remont, jak go po nim pomalują to tylko sami Yankesi wiedzą.
 10. Tak. Tylko że d.A. zaczyna się oddalać od tytułu kolekcji. Na 15 numerów wydanych tylko 7 modeli przedstawia pojazdy używane w PRL-u. ( 1,2,5,8,9,10, 15.) Reszta nie ma nic wspólnego z Kultowymi Autobusami PRL-u . Dobrze jest mieć kiosk w którym można kupować wybiórczo interesujące modele.
 11. No,no . Pościel zajefajna. Mam kompletne podwozie 352-ki. Kabiny nie ma. Tak mnie obuł delikwent na alle.....
 12. Jednak dajesz radę ? Amt już ma to do siebie że najpierw wkurza , ale im dalej to wciąga. Jest to jedyna firma która zajmuje się modelami z bogatej historii amerykańskiego transportu . Moja strażacka remiza już zapchana. Zostało tylko jedno stanowisko wolne --- dla Simby.
 13. Ja to robiłem podobnie do tego co pisze jawkers. Pędzelek umoczony w chrom silver , wytarty papierowym ręcznikiem i delikatnie w poziomie przetarłem napis
 14. Niby ten sam . http://www.firetrucksunlimited.com/fire-apparatus/1376-1977-american-lafrance-century-series-pumper-for-sale/
 15. Oto cały Amt. Jak ja zrobiłem te ich 11 modeli --sam nie wiem. Ale jest nieżle. Nerwów też trochę poszło.?
 16. Podejrzewam że tak jak w USA --wszystko jest inne. W/g nich auto strażackie to : engine fire, czyli silnik przeciw pożarowy. Wszystko wskazuje na to że firma AmericanLaFrance sama produkowała nadwozia specjalistyczne . Auta były wyposażone w silnik Detroit Diesel 6-I 71 ( a więc zapewne zielone) Skrzynia 5-cio biegowa manualna.Powstało 171 platform Aero Chief. Wystąpił w trzech rozmiarach: 70 ', 80' i 90 '. Większość Aero Chiefs zostało zbudowanych na niestandardowym amerykańskim podwoziu LaFrance, ale kilka zostało zbudowanych na różnych komercyjnych podwoziach. Wielu z nich miało pompy, a
 17. Super model . Gratulacje !!. Duży plus za koncepcję i włożony kawał roboty.
 18. Takie to pamiętam, jak chodziłem do podstawówki ( jeszcze ) to na ulicy była baza PKS i trzy takie tam parkowały. Ale piętrósów to nie kojarzę -- chyba że w Wawie były https://zapodaj.net/f162171500d4e.jpg.html
 19. http://www.deagostini.com/pl/kolekcja/kultowe-autobusy/
 20. Mamy i reszta też będzie. Z wersji testowej w " garażu" już stoją : SAN H-100 VOTRE VBRh trolejbus IKARUS 260 IKARUS 62O JELCZ 043 JELCZ 272 MEX JELCZ PR-110 Przydałby się Ikarus przegubowy --- jest wprawdzie dostępny z wydania radzieckiego ale droooooogi Wow, to masz już pokaźną kolekcję! ja niestety nie miałem tej wersji testowej. A zauważasz jakieś różnice między autobusami z wersji testowej a obecnymi? Czy nie różnią się niczym? Kret69 a skąd jesteś? Poszukaj w Empikach, marketach, salonach prasowych, sklepikach, te zeszyty są
 21. Mamy i reszta też będzie. Z wersji testowej w " garażu" już stoją : SAN H-100 VOTRE VBRh trolejbus IKARUS 260 IKARUS 62O JELCZ 043 JELCZ 272 MEX JELCZ PR-110 Przydałby się Ikarus przegubowy --- jest wprawdzie dostępny z wydania radzieckiego ale droooooogi
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.