Skocz do zawartości

LISTERINE BMW 318i - Tim Harvey - `92 BTCC


subaroman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przedstawiam moja ostatnia prace, model wyscigowego BMW, ktorym w 1992 roku Tim Harvey startowal w angielskiej serii wyscigowej BTCC.

Tradycyjnie juz model jest w skali 1/24, tym razem produkcji Dragona (przepakowana Hasegawa), zbudowany prosto z pudla. Jedyna modyfikacja jest obnizone zawieszenie i poprawione katy pochylenia kol. Kasta i zderzaki zostaly pomalowane farba Carplana Blue-24 oraz tamiyowska x-3, calosc pokryta lakierem bezbarwnym.

Po dlugiej i mozolnej walce ze spasowaniem elementow (kasta-zderzaki, kasta-szyby) miniaturka zostala ukonczona.

Z jakosci wykonania jestem nie do konca zadowolony, ale kolorystycznie BMW robi furore. A ze na forum nie widzialem tejze wersji malowania, postanowilem podzielic sie z Wami zdjeciami.

 

Pozdrawiam.

 

listerine6_zps97a09c51.jpg

 

listterine5_zps4521f75c.jpg

 

listerine4_zpsd8b6a064.jpg

 

listerine3_zpsdbbf10f2.jpg

 

listerine2_zpsde30416f.jpg

 

listerine1_zpsd3bc3946.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, masz e36 w coupe... zazdro :D

 

Fajny model, podobają mi się linie podziału. Jedyne co mi się nie podoba, to kalka na szybie, która wchodzi na dach. po za tym wszystko ok .

 

Da się go jeszcze gdzieś jeszcze dostać? Jak oceniasz wnętrze? Ma ładną "bebeche"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalka na szybie tak powinna byc przyklejona, powinna na dach wychodzic. Czasem trzymanie sie oryginalu nie wychodzi jednak na dobre, lepiej by to wyszlo, gdyby tylko na szybie byla.

Co do jakosci samego zestawu, to ktos, kto nie ma mocnych nerwow i cierpliwosci nie da rady dokonczyc budowy z dobrym efektem. To Bmw to jest moje drugie podejscie do ukonczenia tego modelu. Pierwszy w barwach red bulla wyladowal w koszu. Ten udalo sie ogarnac, ale i tak nie wszystko wyszlo jak mialo wyjsc. Wnetrze jest niezwykle ubogie, to tylko klatka, kubel, lewarek biegow i jakas gasnica. Nic wiecej. Cale szczescie, ze z zewnatrz ladnie wyglada i przykuwa oko kolorami i grafika.

Z racji tego, ze model jest juz dosc stary, to ciezko jest go kupic. Czasem pojawia sie na Ebayu w dosc wysokich cenach.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę, nie dość że dorwał e36 to jeszcze w qupie.

Sam bym taką jakbym gdzieś trafił.

Model fajnie ci wyszedł ale tak kalka na dachu co było już wspomniane wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.