Skocz do zawartości

Mercedes sls firma Revell 1:24


puchu89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to jest mój pierwszy model nigdy nie zajmowałem się modelarstwem starałem się jak mogłem choć wnętrze wyszło jak wyszło :( także proszę o wyrozumiałość

 

28eed055da1285dde56a051475255b3f.jpg

 

 

 

 

 

556088e6d6fbc4c00cbd45f6a86f2522.jpg

 

 

 

 

480ba691c2349e391d5945a9562cc7cf.jpg

 

 

4d9bbae2d4be999015ff0c9ba2d9f568.jpg

 

75c6b189599fe4139ccdd3a1dd60b296.jpg

 

 

7bccc07230080f74c5cc3de1c97b4d13.jpg

 

a więc tak to wygląda :/ jeśli chodzi o fotele to nie miałem wtedy taśmy 6mm tak wiem dodałem korek później

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wśród Nas Fajnie że zająłeś się modelarstwem. Jak na pierwszy model nie jest tak źle

Jeśli chodzi o babole które od razu rzucają się w oczy to:

1. Spasowanie konsoli środkowej-jest szpara a nie powinno jej być.

2. Zapomniałeś chyba wkleić korek wlewu paliwa

3. Chyba drżała Ci ręka kiedy malowałeś tego merca (zwłaszcza małe elementy,klosze lamp,fotele itp rzeczy...). Ale to normalka u początkującego. Z każdym następnym modelem będzie lepiej

4. Nie mieszałeś (albo bardzo słabo to robiłeś) farb. Malowałeś emaliami? Następnym razem pamiętaj o tym, żeby przed użyciem farbki porządnie wymieszać i ew rozcieńczyć jeśli będzie taka potrzeba...

 

To tyle ode mnie. Ogólnie jak na pierwszy model nie jest źle Moja rada na przyszłość- poczytaj sobie na tym forum dział "Jak to zrobi i jak pokazać". Znajdziesz tam całą masę informacji i porad na temat klejenia, malowania itd.

No i nie wstydź się i załóż warsztat. Koledzy z forum na pewno będą Ci pomogą i doradzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, że nie poszedłeś na łatwiznę eksperymentując z kolorystyką wnętrza. Nie wyszło to oczywiście fenomenalnie, ale mam nadzieję, że uczysz się na błędach. Taśma maskująca jest bardzo przydatna w takich pracach . Malowania prostych kresek jeszcze z pewnością się nauczysz. Widze, że fotele malowałeś "pactrą". pamiętaj, żeby nie malowac farbami niczego na raz, lepiej położyć 2-3 warstwy ale żeby kolor był równomiernie nałożony.

 

Przy nakładaniu kalek bardzo przydatne są specjalne płyny. Pamiętaj o detalach, jak wyżej wspomniany korek wlewu. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.