Skocz do zawartości

TOYOTA CELICA ST165 - 1989 Rally Australia - Juha Kankkunen


subaroman

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedl czas spelniania modelarskich marzen - narescie w mojej kolekcji stanal model Celicy St165!! A wszystko za sprawa firmy Beemax/Aoshima. ktora kilka miesiecy temu wypuscila ten zestaw na rynek.

 

Model jest bardzo przyzwoicie wykonany, czesci dobrze do siebie pasuja. Najwiecej klopotow sprawia dopasowanie przedniego zderzaka z kasta i instalacja przednich swiatel, trzeba troszke cierpliwosci. Wykonanie kalkomani jest bardzo dobre, aczkolwiek sa one dosc grube i duze czerwone kalki sprawiaja troszke problemow podczas nakladania. Lepiej uzyc farby do pomalowania czerwonych pol na kascie.

 

Dodatkowo zakupilem uzupelnienia do modelu w postaci blaszek produkcji Beemaxa i kalek Marlboro z Tabu Decals, ktorych w zestawie nie ma.

 

Jak zazwyczaj to bywa, model moglby byc zbudowany troszke lepiej, ale jestem niesamowicie zadowolony z jego posiadania i z pewnoscia powstana inne wersje tej rajdoweczki.

 

Pozdrawiam.

 

 

st1651_zps1d83ba74.jpg

 

st1658_zpsab6c0057.jpg

 

st1657_zps6182de28.jpg

 

st1656_zps87beffcf.jpg

 

st1654_zps902bfd5d.jpg

 

st1655_zps708dc9d4.jpg

 

st1653_zpsf85b8705.jpg

 

st1652_zps16f1f5a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, pięknie wykonany. Trochę chyba przesadziłeś z tymi czarnymi liniami na dachu. Zbyt mocno przykuwają wzrok.

I drugi drobny błąd (ale popełniany przez większość) - zbyt duży połysk. Auta rajdowe tak się nie świecą, chyba że to egzemplarz z muzeum.

Ale to już takie czepianie, bo ogólnie bardzo mi podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te linie na dachu maja imitowac tasme klejaca, ktora zaklejono klapki wlotow powietrza do wnetrza, zeby podczas jazdy nie wpadal tamtedy kurz z drogi, rajd Australii to rajd szutrowy i pylu tam co nie miara. Na zdjeciach oryginalu tez sa na dachu takie paski na klapkach.

Co do polysku, to zanim auto wyjedzie na trase, to ladnie lsni, bo swiezo lakierowane. Poza tym nie da sie modelu wypolerowac tylko troszke. Ale wiem, co masz na mysli.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.