Skocz do zawartości

Volvo FH16 Italeri 1:24


Mateus_z

Rekomendowane odpowiedzi

Po bardzo długim czasie w końcu udało mi się jakoś ukończyć ten model. Miał być miłym przerywnikiem w pancerce, ale okazał się koszmarem. Nie wiem czy tylko mi się trafił taki egzemplarz, ale oceniam zestaw na praktycznie nieskładalny. Kompletnie nic do siebie nie pasuje, mnóstwo nadlewek, przesunięć form itp. Na domiar złego liczne uproszczenia względem oryginału. Najbardziej kłują mnie w oczy resory piórowe na tylnej osi. Takie coś jest niedopuszczalne według mnie, ale nie miałem siły tego poprawiać. Pomijając to wszystko jeszcze ja dołożyłem swoje 3 grosze. O ile jako tako poradziłem sobie ze sklejeniem tego wszystkiego w całość to niestety popsułem lakier :(. Nie wiem czy byłem ślepy po malowaniu, ale niestety zauważyłem, że coś jest nie tak dopiero w końcowej fazie kiedy było już za późno. I tak oto powstał model, który sukcesywnie zniechęcał mnie do modelarstwa. Na szczęście jest już za mną

 

WP_20150522_11_43_30_Pro_zpslkfknbzb.jpg

 

WP_20150522_11_43_46_Pro_zpsopnha24a.jpg

 

WP_20150522_11_44_04_Pro_zpsyewoiki6.jpg

 

WP_20150522_11_44_29_Pro_zps33asywf4.jpg

 

WP_20150522_11_44_51_Pro_zpsrmfs6xep.jpg

 

WP_20150522_11_45_22_Pro_zpsux8qn9qm.jpg

 

WP_20150522_11_45_37_Pro_zpstia8esu0.jpg

 

WP_20150522_11_45_49_Pro_zpsernqxg9a.jpg

 

WP_20150522_11_46_48_Pro_zpshgluunwc.jpg

 

WP_20150522_11_47_09_Pro_zps7idjmovb.jpg

 

WP_20150522_11_47_24_Pro_zpsqlvhmsi7.jpg

 

WP_20150522_11_47_38_Pro_zpsc9o8ocn8.jpg

 

 

Pozdrawiam, Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie wyszedl zle, wrecz przeciwnie. Lakier co prawda wyglada dziwnie pod swiatlo, ale reszta wyszla Ci bardzo fajnie. Italeri dalo rame od F12 w tym modelu, poniewaz nie chcieli placic Volvo za licencje na zrobienie wlasciwej do tego modelu, tak ze ne jest to do konca wina Italeri. Co do spasowania czesci ze soba to "zabawki" Emeka maja lepsze spasowanie, niz jakikolwiek model z Italki, dlatego ja na przyklad wole zaporzyczyc kabine od Emeka, bo nie ma zadnego problemu zarowno z rozmontowaniem jej, jak i zlozeniem - wszystko do siebie idealnie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Italeri dalo rame od F12 w tym modelu, poniewaz nie chcieli placic Volvo za licencje na zrobienie wlasciwej do tego modelu, tak ze ne jest to do konca wina Italeri.

Coś mi nie pasuję w Twojej wypowiedzi. Skoro Italeri robi jakiś model a nie chcę płacić za licencję i zastępuję jakiś element czymś innym to jest wina tej firmy . Pazerność i chęć zysków najmniejszym kosztem

 

Możesz coś o lakierze napisać? Ciekawy kolor i chyba w macie jest wykończony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie Ci nie pasuje? Italeri to nie jakas jednoosobowa firma produkujaca odlewy zywiczne do modeli, tylko jeden z najwiekszych producentow modeli, wiec bez zgody Volvo nie moga od tak po prostu zrobic kopii ich produktu. Nie wszyscy producenci ciezarowek zwracaja na to uwage, ale wiem ze Volvo zazyczylo sobie kase za licencje od Italeri na produkcje kopii ich produktow. Stad nowe kabiny, a ramy od serii F - oszczedzanie, rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie Ci nie pasuje? Italeri to nie jakas jednoosobowa firma produkujaca odlewy zywiczne do modeli, tylko jeden z najwiekszych producentow modeli, wiec bez zgody Volvo nie moga od tak po prostu zrobic kopii ich produktu. Nie wszyscy producenci ciezarowek zwracaja na to uwage, ale wiem ze Volvo zazyczylo sobie kase za licencje od Italeri na produkcje kopii ich produktow. Stad nowe kabiny, a ramy od serii F - oszczedzanie, rozumiesz?

Chodzi o to ,że jeden z najwiekszych producentow powinien miec kase na licencje na cale auto a nie na pol albo 2/3. Nie dziwie sie volvo ze chcialo kase a dziwie sie Italeri ze tej kasy nie dalo i poszlo na latwizne dajac inna rame. Szanujacy sie producent powinien mowiac "a" powiedziec "b" i az do "z".

 

Dziekuje za podanie lakieru . Ciekawie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie Ci nie pasuje? Italeri to nie jakas jednoosobowa firma produkujaca odlewy zywiczne do modeli, tylko jeden z najwiekszych producentow modeli, wiec bez zgody Volvo nie moga od tak po prostu zrobic kopii ich produktu. Nie wszyscy producenci ciezarowek zwracaja na to uwage, ale wiem ze Volvo zazyczylo sobie kase za licencje od Italeri na produkcje kopii ich produktow. Stad nowe kabiny, a ramy od serii F - oszczedzanie, rozumiesz?

Chodzi o to ,że jeden z najwiekszych producentow powinien miec kase na licencje na cale auto a nie na pol albo 2/3. Nie dziwie sie volvo ze chcialo kase a dziwie sie Italeri ze tej kasy nie dalo i poszlo na latwizne dajac inna rame. Szanujacy sie producent powinien mowiac "a" powiedziec "b" i az do "z".

 

Dziekuje za podanie lakieru . Ciekawie wyglada.

 

A no niestety, Italeri w wielu przypadkach idzie na latwizne. W sumie to chyba te modele z lat 80 nie mialy az tylu bledow i niezgodnosci co ta mizeria po 1996 roku. Wyjatkiem tu jest jedynie Stralis. Fakt, ze Italeri nigdy nie wyprodukowalo FH 3 tez opiera sie o kase, a w ich przypadku to napewno zmieniliby tylko zderzak i grill, bo rame pewnie by zapozyczyli od Fki.

Slyszalem plotki, ze Italeri planuje wyprodukowac FH4 w 2016 roku - ciekawe, czy tez z rama od serii F??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.