Jump to content

Mateus_z

Members
 • Posts

  174
 • Joined

 • Last visited

Reputation

0 Neutral
 1. Przepięknie pomalowany, nie mogę się napatrzeć. Jedyne co mnie razi to srebrzące się kalki z napisami pod owiewką na boku kadłuba widoczne na zbliżeniach.
 2. Z przyjemnością popatrzę na Twoją pracę. Robiłem ten sam zestaw i dobrze go wspominam.
 3. Kalki w tym zestawie były bardzo grube, nawet długie moczenie w płynach nie pomagało. W większości miejsc udało mi się zniwelować ten efekt nacinając kalke i wprowadzając płyn, ale niestety niektóre miejsca pominąłem. Na szczęście samo srebrzenie jest widoczne tylko i wyłącznie pod światło. Nie będę już nic z tym robił, bo boję się zepsucia powłoki.
 4. Zdjąłem maski z oszklenia. Niestety okazało się, że szybka od spodu została lekko "zakurzona" mgiełką farby i czeka mnie trochę czyszczenia spirytusem. Dodatkowo odkryłem jak szybko i bezboleśnie pozbyć się pozostałości kleju po maskach Montexu. Mała kulka Patafixu idealnie zbiera grudki i nie zostaje kompletnie żaden ślad. Martwi mnie niestety, że zauważyłem na jednej z przednich szyb niewielką ryskę. Jest widoczna tylko i wyłącznie pod światło i trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby ją zauważyć, no ale niestety jest i sam fakt mnie denerwuje ? Na szczęście nawet na zdjęciu nie mogłem jej uchwycić, więc tragedii nie ma.
 5. Robię kolejne podejście do modelu i tym razem chyba w końcu ostatnie Położyłem właśnie na całość lakier satynowy. Pozostało jedynie podoklejać pomniejsze części, pobrudzić wnęki podwozia oraz koła i zrobić osmolenia od wydechów. Koniec końców zdecydowałem się na zakup pasów: Pozdrawiam, Mateusz.
 6. Namalowałem trochę odrapań farby i potraktowałem dół washem:
 7. Jeśli żywica to jakiego producenta?
 8. Serdecznie dziękuję za opinie! Jest jakaś alternatywa oprócz własnego wykonania i żywicy?
 9. Witam ponownie, powoli wracam do projektu. Myślę nad zakupem blaszek fototrawionych z zimmeritem od Eduarda. Miał ktoś styczność z tym produktem i mógłby się wypowiedzieć?
 10. Po dłuższej przerwie wracam do tematu. Odważyłem się i spróbowałem pierwszy raz w życiu wykonać jakieś cieniowanie. Wydaje mi się, że w chwili obecnej wygląda to na zbyt mocne, jednak po doświadczeniach z pancerki wiem, że po kolejnych etapach kontrast się trochę zmniejszy.
 11. Będę jeszcze rozjaśniał trochę panele, ale chciałbym też mieć cienie wokół linii. Po prostu chcę zobaczyć jak to finalnie będzie wyglądało wykonane w taki sposób. A sloty tak, przykleiłem.
 12. Cieniowanie linii podziałowych zacząłem od spodu (specjalnie, żeby w razie czego łatwo skorygować błąd i przede wszystkim nabrać doświadczenia w mniej widocznym miejscu). Na razie wyszło coś takiego: W moim odczuciu w niektórych miejscach przesadziłem i trzeba będzie to skorygować. Jednak nie do końca wiem jak intensywnie ma to wyglądać na tym etapie prac, dlatego zwracam się do bardziej doświadczonych Kolegów o poradę. Pozdrawiam, Mateusz.
 13. Mam zamiar pierwszy raz pobawić się w cieniowanie i proszę Was o jakieś rady. Pierwsze co zamierzam zrobić to przejechanie linii podziałowych farbą Smoke z palety Tamiyii. Problem pojawia się dalej, otóż nie za bardzo wiem jak dokonać rozjaśnień środków paneli. Tam gdzie kolor jest jednolity (spód samolotu) to jest wszystko jasne - rozjaśniam kolor bazowy i psikam na środki paneli. A co z górnymi powierzchniami, gdzie stykają się ze sobą różne kolory kamuflażu? Nie dam rady dokładnie rozjaśnić każdego koloru z osobna, bo wyjadę poza ich granice. Da się to zrobić jednym odcieniem malując jednocześnie na obu kolorach?
 14. Pierwsze malowanie z wykorzystaniem patafixu już za mną. Bardzo się bałem co zobaczę po oderwaniu maskowania. Na szczęście się nie rozczarowałem i efekt bardzo mnie zadawala. Muszę tylko w kilku miejscach dokonać niewielkiego retuszu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.