Skocz do zawartości

Mitsubishi Lancer Evo X Ralliart Aoshima 1/24


kashato

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam ukończony model Aoshimy - Evo X Ralliart. Do budowy użyłem dedykowanego zestawu A+ Club do tej wersji zawierającego także wentyle. Jak przy każdym projekcie jest coś, co nie wyszło tak jak powinno.

 

Nie jestem zadowolony z polerki, bo niektóre miejsca ominąłem i nie jest idealnie, bo bałem się, że dotrę się do bazy. Po zrobieniu zdjęć zauwazyłem że zapomniałem o wycieraczkach które są już na miejscu. Zapomniałem o pomalowaniu wlotów przy nadkolach i malowałem je pędzlem, więc nie jest idealnie równo i kłuje w oczy. Musze dorobić także małe linie podziału na klamkach, bo wyglądają za płasko. Ślady na słupkach to wysychająca farba do linii podziału, tak więc nie ma obaw. Aoshima się nie postarała i oszklenie ma kilka falistych rys, których wolałem nie ruszać. Zamiast kierunkowskazów bocznych zrobiłem szkiełka z kristal klearu, bo jedno z nich mi się zgubiło... Na plus spasowanie zderzaków ponieważ po przyklejeniu nie trzeba ich naciągać i na siłę kleić z kastą. Z dodatków we wnętrzu są obwódki zegarów z metalu i logo speedhunters na wyświetlaczu. Zdjęcia robione na szybko, przy ładnej pogodzie zabiorę Evo i S15 na wspólną sesję, przy czym skorzystam już z lustrzanki i statywu. Komentarze mile widziane ;)

 

3F70D4B3-95D0-4398-9E76-57C0B0938A5B_zps6edowcgj.jpg

77B20C69-0155-4643-995B-A34FE5DA537D_zpsewrykk2f.jpg

A0936882-EF99-4B31-A754-29704C2938EE_zpshexsno2w.jpg

9D4D6B85-0274-46E8-A115-EF1BB0A0A758_zpsaubr0tpb.jpg

9D4D6B85-0274-46E8-A115-EF1BB0A0A758_zpsaubr0tpb.jpg

2A0A695D-C75F-4BD6-84C9-DD9618DBD69C_zpsro1agj77.jpg

2A0A695D-C75F-4BD6-84C9-DD9618DBD69C_zpsro1agj77.jpg

96B295D6-5D20-46AF-8830-B5F6A27C49D3_zpscor69khx.jpg

BEE6F9CC-821A-48B0-9FC6-B88AF0202B02_zpsgk4z7amc.jpg

D4D714BF-BE11-45CD-A483-20BC3FA34A90_zpsftzorhce.jpg

A6E9B035-770D-4F12-93EF-D069DF7A251D_zpsipelgcvj.jpg

A6E9B035-770D-4F12-93EF-D069DF7A251D_zpsipelgcvj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ple, ple... Ble, ble... Sam najlepiej wiesz jak On wygląda i czego Mu braku. Ja widzę pośpiech i jakby w pewnym momencie przestało Ci się chcieć.... Niemniej: Gratulacje i

 

Pozdrowionka

 

P.S.:

 

- Opony zestawowe?

- Jak robiłeś w nim "szkło" do lusterek?

- Skąd te obręcze na zegary (fajnie wyglądają)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie i tak i nie, pośpiech często przychodzi w ostatniej fazie niektórych projektów, ale czy był tutaj? Ciężko ocenić, jeśli tak to raczej nie był zamierzony.

 

1. Oponki zestawowe, zgadza się

2. Naklejki z zestawu A+ Club

3. Zestaw A+ Club (fototrawionki plus wentyle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

 

....- Jak robiłeś w nim "szkło" do lusterek?......

 

Jeśli potrzebujesz, daj adres, to wyślę Ci kawałek samoprzylepnej folii lustrzanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz, daj adres, to wyślę Ci kawałek samoprzylepnej folii lustrzanej.

 

Nie no spoko, mam! Miałem wrażenie, że Kashato jakoś inaczej tam kombinował przy tych lusterkach i stąd pytałem. Dzięki za propozycję!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folią lustrzaną nie uzyska się takiej powierzchni. To wygląda jak prawdziwe lustro...

Ja nie mam na myśli srebrnej folii chromowej, tylko folię lustrzaną która tak wygląda:

(Uwaga: Zdjęcie zawiera lokowanie produktu - żeby się nikt nie czepiał)

folia001_zpswtk631sl.jpg

 

Kiedyś kupiłem 50 x 50 cm. Zużyłem 10 x 10 cm, a po 3 latach klej już zaczyna wysychać, więc mogę się podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, a co tak ładnie odbija? Powiedz coś o tej folii

Kupiłem kiedyś na Allegro. Sprzedawała firma z miejscowości Nędza, ale nie pamiętam jej nazwy.

Folia nazywa się Mirror-Effekt Foil (producent d-c-fix).

Jest dość gruba i nie da się jej naklejać na element wypukłe typu kula. Na elementy walcowe jak najbardziej.

Naciąga się po podgrzaniu, ale na modele to raczej trudno wykorzystać.

W ostatnich kilku swoich modelach stosowałem ją, ale na zdjęciach to trudno wyeksponować efekt, bo trzeba by aparat do kabiny włożyć.

Doszedłem do wniosku, że szybciej wyschnie niż ją zużyję, więc 2 kawałki wielkości koperty mogę przekazać dwóm osobom, którym może się przydać.

 

Edit: Znalazłem ich:

http://allegro.pl/75-ceny-okleina-samoprzylepna-lustro-45x50-wa58-i5531744899.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.