Skocz do zawartości

IJN Sakura (Tamiya, 1:700)


Sebaar

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiony tu model niszczyciela należał do typu Matsu(chociaż ze względu na niewielkie różnice wyróżnia się typ Tachibana). Wartymi wspomnienia okrętami tego typu są Nashi któremu przyszło służyć po wojnie w JMSDF jako Wakaba oraz Take który wyszedł zwycięsko z walki przeciwko niszczycielom USN w zatoce Ormoc. Trzeba przyznać że model bardzo szybko i bezproblemowo składało. Dodatki to relingi i drzwi Abera, załoga od Eduarda. Przy okazji, malowanie olinowania wykonanego z ramek wyciągniętych nad świeczką utwardza je i dużo łatwiej jest je zerwać.

 

DSCF2000.jpg

DSCF1966.jpg

DSCF1969.jpg

DSCF1972.jpg

DSCF1973.jpg

DSCF1975.jpg

DSCF1976.jpg

DSCF1977.jpg

DSCF1980.jpg

DSCF1987.jpg

DSCF1988.jpg

DSCF1993.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kadłuba zdaje się mały banan wyszedł ale całość wygląda fajnie olinowanie znów przeczy prawu grawitacji... a poza tym chciałbym by mi przybywało zrobionych modeli chociażby w Twoim tempie

coraz lepiej idzie Tobie praca z blaszkami

 

a.. i jeszcze na mostku są chyba koła ratunkowe, może warto by je pociągnąć innym kolorem bo szare to raczej nie były

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kadłuba zdaje się mały banan wyszedł ale całość wygląda fajnie olinowanie znów przeczy prawu grawitacji... a poza tym chciałbym by mi przybywało zrobionych modeli chociażby w Twoim tempie

 

Sam model został ukończony w pod koniec ubiegłego roku, a później jakoś nie miałem kiedy zrobić zdjęć.

 

Po za tym dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Jak dla mnie to hmmmm...... Przy pierwszych fotkach było bardzo interesująco, do momentu gdy.... dojechałem do zdjęcia z armatą typu "Gonzo" ( pamiętacie go jeszcze z Muppet Show ? ) Obiektywnie rzecz ujmując to ta wieża to potworny babol... i zdecydowanie wpływa na odbiór wizualny. Szkoda.... bo zapowiadało się fajnie.

 

Zachęta do zwracania baczniejszej uwagi na efekty wizualne. Oczywiście nie mówię tu o elementach, których każdy (ja również) po drodze gdzieś się uczy ale o podstawie wykonania fajnego modelu z zachowaniem symetrii, prostych luf i wyszlifowanych szwów po formach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.