Jump to content

Sebaar

Members
 • Content Count

  342
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Lublin/Bychawa
 • Interests
  Polskie Lotnictwo 1933r-2009r
 • Occupation
  :)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A czy wiadomo coś o nowościach Trumpetera w 1/72? Bo mam wrażenie że ostatnio trochę zaniedbano tą skalę. Bo T-64 w 1/72 to ciągle mocno oczekiwana pozycja.
 2. Doczekaliśmy się pojawienia się na rynku dwóch modeli radzieckiego OP projektu 705 Lira (ozn. NATO Alfa), tu moje pytanie do specjalistów od OP. Którą warto kupić, HobbyBoss czy Mikro Mir? Oraz która jest bliższa oryginałowi? http://www.findmodelkit.com/content/russian-navy-alfa-class-ssn http://www.findmodelkit.com/content/soviet-attack-submarine-705k-alfa-class http://www.modelshipwrights.com/modules.php?op=modload&name=Reviews&file=index&req=showcontent&id=7877
 3. Zgadnijcie jaki film dostanie remake.......Red Dawn z 1984 roku. Tylko że zamiast sowietów mieli być Chińczycy, ale ponieważ to oznaczałoby problem z dystrybucją filmu na rynku chińskim, ostatecznie rolę tych "złych" dostali Północni Koreańczycy . http://www.imdb.com/title/tt1234719/
 4. http://www.nikomodel.pl/Galeria/7083/index.html S.S. Ohio, czyli tankowiec który "uratował" Maltę.
 5. Stopień zabrudzenia zależy od okresu w którym budujemy nasz model. Gdy nasz model ma przedstawiać okręt według stanu np. po kilku latach konwojowania na Atlantyku to można sobie pozwolić zaszaleć. Na okrętach z okresu sprzed Wielkiej Wojny czy XX-lecia międzywojennego, a nawet z okresu tuż po oddaniu do służby jednak zastosował bym bardzo delikatne brudzenie. W końcu załoga miała czas na okresowe odmalowywanie kadłuba.
 6. Kolejny imperialny chińczyk od S-Model: http://www.hobbyeasy.com/en/data/8mvacw24bqfwouunkbkp.html http://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_cruiser_Jingyuen_%281886%29
 7. Model do najłatwiejszych nie należy, a mało przejrzysta instrukcja nie ułatwia sprawy. Wzbogaciłem go o dedykowane blaszki od Fujimi oraz Eudarda (pomimo iż są przeznaczone dla starego zestawu Hasegawy są całkiem przydatne), kabel demagnetyzacyjny oraz zestaw Lionroar dla samolotów. Lotniskowiec Akagi, symbol "sześciu miesięcy chwały" Kidou Butai.
 8. Tym razem prezentuje krążownik liniowy Amagi, który wzbogaciłem o katapultę, kilka platform oraz nieco artylerii p-lot. Towarzyszy mu niszczyciel Hokaze.
 9. Tym ram model wykonany wiele miesięcy temu. SMS Weißenburg jest o tyle ciekawym okrętem gdyż należał do pierwszego "pełnomorskiego" typu pancerników Kaiserliche Marine, tym samym były namacalnym zwiastunem zmian w polityce Niemiec która przerodziła się w rywalizację morską z Albionem. Warto wspomnieć że dysponował artylerią główną liczącą 6 dział 28 cm, jednak ze względu że jego środkowa para posiadała krótsze lufy od reszty nie można Weißenburga zakwalifikować jako pancernik monokalibrowy. W 1910 roku SMS Weißenburg, razem z bliźniaczym SMS Kurfürst Friedrich Wilhelm, został sprzedany Turcji
 10. Jeden z dwóch pancerników zbudowanych dla marynarki chińskiej w Szczecinie przez stocznie AG Vulcan. Ting Yuan był flagowcem chińskiej Floty Beiyang podczas wojny z Japonią, uczestnik bitwy u ujścia Yalu i oblężenia Weihaiwei. W przeciwieństwie do swojego bliźniaka nie dotrwał do końca wojny. Jego los przypieczętowało storpedowanie przez japoński torpedowiec. Obecnie można podziwiać pełnowymiarową replikę zacumowaną w Weihai. Sam model oferuje ciekawy okręt wraz z dwoma blaszkami i metalowymi lufami w całkiem przystępnej cenie. Pancernikom przez te kilkadziesiąt lat tros
 11. Wspaniały model. Zawsze czuje pewien sentyment w stosunku do okrętów carskiej marynarki wojennej.
 12. Zawartość pudła nowego Yamato: http://forum.modelship.com.tw/phpBB2/viewtopic.php?t=2388
 13. W sumie trochę sporawy ten napis, ogólnie kalkomanie w tym zestawie były trochę nie dopracowane, na pojedynczy Ro.43 przypadało ich kilka, natomiast zapomniano o banderze. Pomijając staruszka HMS Warspite i parę innych, co ciekawe w drodze na Maltę także Littorio oberwał jednym takim "frycem". Chociaż trzeba przyznać że pancerniki typu Littorio były nowoczesnymi okrętami, które nie ustępowały znacząco od konkurentów (chociaż nie nazwałbym ich najlepszymi).
 14. Tym razem miało być coś prostego i szybkiego. Sam model sklejało się bez większych problemów, chociaż wykonanie plasuje go na wysokim poziomie to jednak wyroby firm japońskich ciągłe pod tym względem stoją o klasę wyżej. Dwóch rzeczy mi brakowało w tym zestawie, umieszczenie na blaszce fototrawionej katapulty oraz kalki z włoską banderą.
 15. Witam, tym razem prezentuje model przy którym dłubałem 3 miesiące (chyba się starzeje). Model i blaszki których użyłem pochodzą od Fujimi, co słusznie wskazuje na wysoką jakość. Model przedstawia okręt z okresu walk o Guadalcanal, gdzie został zatopiony.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.