Skocz do zawartości

TIRPITZ - 1:700 Trumpeter


taltos1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedstawiam moje amatorskie wypociny,

głównie jestem tylko "oglądaczem" modeli, ale czasami

mnie najdzie ochota i coś sobie skleję

Model prosto z pudła, malowany pędzlami, akrylami

Tamiya i Lifecolor, przetarty suchym pędzlem i tyle...

 

Pozdrawiam

 

P1010017.JPG

P1010018.JPG

P1010020.JPG

P1010022.JPG

P1010024.JPG

P1010025.JPG

P1010029.JPG

P1010044.JPG

P1010048.JPG

P1010049.JPG

P1010052.JPG

P1010055.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to kamo to skąd?

Hej, znalazłem w Encyklopedii Okrętów Wojennych,

Aj-Pressu, Pancerniki typu Bismarck cz.1.

Jest tam informacja, że Tirpitz był tak pomalowany

w czerwcu 1942 roku, jak kotwiczył przy klifowym

wzgórzu norweskiego fiordu Faetten. To malowanie

miał tylko na tym akwenie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś jakoś przybliżyć temat malowania bo prawdę mówiąc spędziłem wraz z kolegą (fascynatem tych okrętów) kilka dobrych godzin na odszukanie jakiegoś wiarygodnego źródła i niestety niema niczego. Nie posiadam akurat tego wydania AJ-Pressu więc może jakiś skanik ? Do tego jest sporo fotek z 1942 roku (różne miesiące) gdzie kamuflaż jest znacznie inny, a przemalowanie takiego okrętu to nie pomalowanie pokoju w 2 dni .

 

Odnośnie modelu - Mam wrażenie, że część elementów jest niepomalowanych. Zastanawiam się też czy łodzie w jakimkolwiek malowaniu były całe zielone. Dotyczy to też dział (zwłaszcza 105mm). Bandera niestety do wymiany jak Kolega napisał. Niema jednak tragedii . Na przyszłość dokup sobie relingi.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To może ja w temacie.

Takie malowanie Tirpitz nosił w Fattenfiordzie pod koniec czerwca 1942 roku. Tylko tam, i tylko w tym okresie. Malowanie tutaj zaprezentowane może się minimalnie różnić od orginału. Wynika to ze skąpej dokumentacji fotograficznej z tego okresu. Taltos na przykład zrobił na pokładzie na dziobie zieloną plamę, której wedle mojej wiedzy tam nie było.

 

A wiedzę czerpię z publikacji KRIEGSMARINE COLORS VOL. 1 wydanej w 2006 roku nakładem wydawnictwa AJ-PRESS (Encyklopedia Okrętów Wojennych nr 43). Autorem jest pan Mirosław Skwiot.

 

Z braku skanera nie podeślę skanów niestety. Ewentualnie mógłbym zrobić zdjęcie planszy barwnej ukazującej ten kamuflaż Tirpitza.

 

Farby użyte w tym malowaniu:

kadłub - Hellgrau, Weis, Hellgrun, Dunkelgruun, Dekfarbe Ockergelb, Hellbraun

Nadbudówki - Hellgaru, Hellgrun, Decfarbe Ockergelb, Hellbraun

Osłona komina - Dunkelblaugrau

Linia wodna - Dunkelgrau 2

Część podwodna - Schiffsbodenfarbe

 

Pozdrawiam.

P.S. Łodzie w tym malowaniu były zielone, z tym, że miały brązową/ czewrwoną część podwodną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik sam w sobie nie jest zły. Tylko na przyszłość poprosimy o warsztat

Model robiłem w 2007 roku i wtedy jeszcze mnie nie było na forum.

Nie posiadam akurat tego wydania AJ-Pressu więc może jakiś skanik Smile ?

Nie posiadam skanera, ale może gdzieś zeskanuję to wrzucę.

 

Taltos na przykład zrobił na pokładzie na dziobie zieloną plamę, której wedle mojej wiedzy tam nie było.

Kurcze, racja chyba namalowałem z rozpędu...

 

P.S. Łodzie w tym malowaniu były zielone, z tym, że miały brązową/ czewrwoną część podwodną.

Dokładnie tak, trochę uprościłem... jestem tylko amatorem i modele

kleję sporadycznie, dlatego są takie błędy oraz brak blach i olinowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jeden z naczelnych czepialskich forum mam jeszcze 2 dodatkowe pytania (wybacz, że nie spytałem od razu, ale rzucają mi się w oczy jak tak przeglądam Twoje Maleństwo):

- co z olinowaniem ?

- dlaczego model wygląda tak, jakby był nieco powycierany, farba zaczyna odpadać ? ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- co z olinowaniem Rolling Eyes ?

- dlaczego model wygląda tak, jakby był nieco powycierany, farba zaczyna odpadać ?

Już pisałem, że model jest taki bo jestem amatorem i modele

kleję sporadycznie, dlatego ma trochę błędów i brak blach, szpachli, olinowania itp...

A jest powycierany suchym pędzlem, aby taki czyścioch nie był, każdy robi jak potrafi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, że model jest taki bo jestem amatorem i modele. kleję sporadycznie, dlatego ma trochę błędów i brak blach, szpachli, olinowania itp...
ok, ok - już się nie czepiam. Tak na prawdę to to co najbardziej rzuca się w oczy to malowanie, na resztę można przymknąć oko

...

A jest powycierany suchym pędzżźźźźlem, aby taki czyścioch nie był, każdy robi jak potrafi
raczej chodziło mi o to, że w modelu widać przebicia szarości plastiku, ale może mi się tylko zdaje

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ok - już się nie czepiam. Tak na prawdę to to co najbardziej rzuca się w oczy to malowanie, na resztę można przymknąć oko Smile

Generalnie mimo moich braków modelarskich jestem z modelu zadowolony,

bo lubię ciekawe kamo, a i pracy trochę z malowaniem miałem...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...witam amatora

 

 

...fajnie Tirpek pomalowany ,tez nie widziałem takich ciapek, to chyba jeden z unikatowych malowan ?

chyba,ze to jest to malowanie ?

 

http://www.bismarck-class.dk/tirpitz/paint_schemes/pictures/1942/07_tp_june_42_camo_G_starboard_big.gif

 

 

- w sumie mi sie podoba tez lubie jak modele sa upackane w plamki a nie w jednolicie szara mase :P

 

pozdrawia notoryczny długoletni amator :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zeskanowałem trzy schematy malowania Tirpitza z 1942 roku.
Jak pisałem wcześniej: kamo fajnie się prezentuje Szkoda, że większość Bismarck'owców robi swoje modele w ten sam deseń, bo mogli (nawet w ramach projektu grupowego) zróżnicować barwy. Tym bardziej, że jak sam pokazałeś - te okręty można na prawdę ciekawie odwzorować

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że większość Bismarck'owców robi swoje modele w ten sam deseń, bo mogli (nawet w ramach projektu grupowego) zróżnicować barwy.

Dokładnie tak, Tirpitz miał ciekawsze schematy malowań niż Bismarck, więc tylko brać i wybierać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, Tirpitz miał ciekawsze schematy malowań niż Bismarck, więc tylko brać i wybierać
A, daj Pan spokój, nie mam sił do tych Bismarck'owców. Tylko mi forum zaśmiecają

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też nie wiem, co oni w nim widzą... Sam chyba popełnię takie coś i się przekonam osobiście

Ja swojego Tirpitza zrobiłem tylko z powodu tego kamo.

 

My, "japońce" musimy się trzymać razem

A "japońce" to jest to, te piękne sylwetki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "japońce" to jest to, te piękne sylwetki
Sylwetki piękniejsze niż w Europejskich i Amerykańskich odpowiednikach To może popełnisz jakiegoś, tylko błagam, w słusznej skali (1/350)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.