Skocz do zawartości

M113A2 Tamiya 1:35


Qdłaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako, że to mój pierwszy post na tym forum, to wypada się przedstawić.;) Jestem Maciek, ale będę występował tu pod nickiem Qdłaty. Ponadto jestem z Łodzi, i tam też studiuję. Niektórzy pewnie znają mnie z PWM.

Tyle wstępem, przechodzimy do modelu.

p1170853kt9.jpg

Padło na M113 Tamiyi. Skala 1:35. Malowanie przewiduję piaskowe. Składał się całkiem przyjemnie poza paroma miejscami. Pojazd sam w sobie prezentuję jako osobny wątek, ale jeśli starczy zapału ma być elementem dioramy. Dlatego też, nie będzie on ani bardzo zniszczony, ani bardzo obładowany sprzętem. Ponadto purystą nie jestem, wiec zdjęcie traktuję jako inspirację, a nie wzór.

 

Po sklejeniu i wstępnym malowaniu model prezentuje się następująco:

63090172mg8.jpg

35394676og4.jpg

79368774ne4.jpg

35733375sf1.jpg

61135703kh6.jpg

 

Na początku jako bazę użyłem MM 1735 (wood flat), następnie do cieniowania jaśniejszy MM 1709 (radome tan flat) oraz ciemniejszy MM 1742 (dark tan flat). Po raz pierwszy starałem się zrobić cieniowanie na całym modelu. Efekt nie jest powalający i jeszcze trochę poprawek się przyda. Miejscami cienie są za intensywne, a w innych trochę tego za mało (tak mi się przynajmniej wydaje). Mimo to, jak na pierwszy raz, jestem w miarę zadowolony.

A Wy co o tym sądzicie? No i jakie sugestie "co dalej?"

Na koniec chcę model prysnąć mgiełką "kurzu", więc kontrast między kolorami trochę się zmniejszy. Czy może prysnąć to miejscowo, delikatnie kolorem bazowym?

 

Pozdrawiam,

Maciek

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Drobny postęp. Trochę detali pomalowałem, nałożyłem kalki. Zapomniałem światła z tyłu pomalować, ale to się zmieni. ;o) Mam lakier clear mat Pactry, czy chcą go nałożyć aerografem jest konieczność rozcieńczania go jak każdą farbę?

64259024.jpg

42744669.jpg

29711514.jpg

76591129.jpg

 

W następnym odcinku już z bambetlami.

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No to chyba skończony. Zrobiłem chyba wszystko co zamierzałem, efekt mnie na ten moment zadowala. Jeśli macie jakieś uwagi i sugestie poprawek, chętnie posłucham. Może coś z nich wprowadzę. ;o)

 

22642645.jpg

20983187.jpg

99072426.jpg

54394486.jpg

 

No i mały plener:

15853288.jpg

 

Mam nadzieję, że się choć trochę podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawierć przynajmniej lufę 12,7.

 

Jeśli tylko zaopatrzę się w odpowiednie wiertło.

 

Tylko lina z tyłu jest odwrotnie przyklejona.

 

Uuuupssss..... faktycznie, ale nie będę już tego zmieniał.

 

Dzięki za miłe słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu podpowidać, ja biorę skalpel lekarski nr 11 i okrągłą rączkę, wbijam w środek i obracam kilka razy. W mojej M2 w Strykerze nawierciłem w ten sposób oprócz lufy muszkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze domniemam, że zaznaczone elementy to rury wydechowe i oprócz nawiercenia przydałoby się tą okolicę troszkę osmolić?

Na pewno wydechy. W moim jest jeden bardziej z przodu.

Czy osmolić? Najlepiej jakieś fotki przejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.