Skocz do zawartości

[Pacyfik] Nakajima Ki-43 II Hayabusa 'Oscar' Arii 1/48


hanadam

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra - to powielu wrażeniach które opisałem w warsztacie prezentuję galerię . Parę słów o samym samolocie :

Hayabusa (Sokół Wędrowny) to podstawowy myśliwiec japońskiej armii we wczesnej fazie wojny, był tym dla Armii czym Zero dla Marynarki . Bardzo lekka konstrukcja, raczej słabo opancerzona i uzbrojona (2 k.m.) ale dzięki temu bardzo zwrotna. Sama technologia produkcji i pewne rozwiązania konstrukcyjne uniemożliwiały rozwój w kierunku wymagań stawianych myśliwcom lat 40 (opancerzenie, mocniejszy silnik ) Mimo to zbudowano prawie 6000 egzemplarzy używanych do końca wojny. A zresztą - można poczytać na wikipedii :)8802cac4c0e7076a.jpg f56063090c879fcc.jpg 61a05f46a35b61be.jpg f5976da90f603fbd.jpg c7d3efc8dc586053.jpg 52f76062a936aab5.jpg ea171ab78127a19a.jpg f73754800baf35f3.jpg[/url]

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sokolik miodzio

Z tego co widzę, osłona kabiny troszkę odstaje od reszty kadłuba (ostatnia fotka).

Pas kalkomanii na kadłubie tuż przed ogonem nie zszedł Ci się na górze (trzecia od dołu fotka).

I chyba jeden goleń podwozia Ci się wysunął (ostatni fota znów).

Ogólnie jednak bardzo mi się podoba milutki Japoniec.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kabina faktycznie odstaje... przydałaby się jakaś do wymiany bo ta to nawet przezroczysta za bardzo nie jest, kalki jak już pisałem ZUO..

A goleń chyba w porządku - może jakieś przekłamanie zdjęcia bo są równoległe do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Piękna Hayabusa! Jedyne co przykuło moją uwagę, to właśnie ta odstająca owiewka i brak brudzenia, ale tak to miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja także muszę Cię pochwalić. O owiewce już koledzy napisali. Taką dała Arii, i pewnie nic więcej się z nią zrobić nie da. Jedyne co mi się w Twoim modelu nie podoba to te srebrne "rysy" poniżej owiewki po lewej stronie. Wyglądają trochę dziwnie i nienaturalnie. A cała reszta prezentuje się bardzo dobrze. Sam nie jestem miłośnikiem brudzenia, więc takie wykończenie modelu jakie zaprezentowałeś odpowiada mi jak najbardziej.

 

 

Eh, jak to sie stało, że nie widziałem? :/

Witaj w klubie Ostatnio coś za często mi się zdarza, że przegapiam wartościowe tematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.