Skocz do zawartości

Scania R500 1:24 Revell


Gierłoś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Rozpoczynam relacje z budowy drugiego trucka, którym jest Scania r500 fimy Revell. Model został zakupiony za 111zł

Zdjątka :

Dopiero przyszła paczka dziś i dopiero rozpakowałem

dsc00155y.th.jpg

Opakowanie:

dsc00161qi.th.jpg

Kalki

dsc00158yk.th.jpg

Zawartość:

dsc00162al.th.jpg

dsc00166v.th.jpg

dsc00169qs.th.jpg

dsc00167x.th.jpg

I moje pytania:

1. Na jaki kolor pomalować podajcie jakieś linki, każdą decyzję rozpatrzę...

2.Czy firma revell robi dobre modele bo słyszałem ze w Scani R500 Italeri trzeba inaczej założyć przedni błotnik żeby wogóle kabina pasowała.

3.Czy kabina będzie sie otwierać? Nie będzie o nic tarło?

4.Jakiej szpachlówki używać? Może być zwykła czy musi byc modelarska?

5.Mam pistolet do malowania i tak: najpierw podkład? pózniej baza(co to jest ? xD) i dopiero kolor? W jakim odstepie op nałożeniu bazy malować kolorem?

6.Jak uzyskać np na rurze przy silniku że jest już zuzyta? Taki rdzy kolor jak go osiągnąć?

No to na razie tyle

Zapraszam do oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oglądałem Twój poprzedni model i wyszedł nawet nawet więc tą relację będę na 1090% śledził, tak wię zasiadam w pierwszym rzędzie

Co do pytań to tak:

Malowanie tu masz link gdzie jest dużo eRek w ładnym malowaniu http://www.wagaciezka.com/viewtopic.php?f=10&t=3&sid=61eb80ce987faf59e0951d065be25a04

Ja używam szpachlówki humbrola, modelarskie szpachlówki są fajne bo nie trzeba ich mieszać wystarczy je po prostu wycisnąć z tubki na nałożyć a wysychają po 5 minutach.

Co do pistoletu to raczej go nie używaj lepsze będą spraye lub aerograf.

Więcej nie pomogę.

Trzymam kciuki i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytań to tak:

Malowanie tu masz link gdzie jest dużo eRek w ładnym malowaniu http://www.wagaciezka.com/viewtopic.php?f=10&t=3&sid=61eb80ce987faf59e0951d065be25a04

Ja używam szpachlówki humbrola, modelarskie szpachlówki są fajne bo nie trzeba ich mieszać wystarczy je po prostu wycisnąć z tubki na nałożyć a wysychają po 5 minutach.

Co do pistoletu to raczej go nie używaj lepsze będą spraye lub aerograf.

Więcej nie pomogę.

Trzymam kciuki i powodzenia

 

Wziął bym tą szpachlówkę ale... przesyłka to aż 13 zł więc nie wiem czy sie opłaca;/

Pistoletem mi się w miare dobrze maluje lepiej niż areografem chociaż areograf za 30zł i coś sie ostatnio zepsuło.Malowałem spreyem poprzedni model i wogóle to mi sie zacieki robią;/ A pistoletem małe ciśnienie i mało żeby farby dawało to idzie luzik 0 zacieków

Podałeś tę str no i nieźle aż niewiem co wybrać a co wam sie podoba??

A jak to jest z tym: 1podkład 2 Baza3Dopiero farba? Czy inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moje pytania:

1. Na jaki kolor pomalować podajcie jakieś linki, każdą decyzję rozpatrzę...

2.Czy firma revell robi dobre modele bo słyszałem ze w Scani R500 Italeri trzeba inaczej założyć przedni błotnik żeby wogóle kabina pasowała.

3.Czy kabina będzie sie otwierać? Nie będzie o nic tarło?

4.Jakiej szpachlówki używać? Może być zwykła czy musi byc modelarska?

5.Mam pistolet do malowania i tak: najpierw podkład? pózniej baza(co to jest ? xD) i dopiero kolor? W jakim odstepie op nałożeniu bazy malować kolorem?

6.Jak uzyskać np na rurze przy silniku że jest już zuzyta? Taki rdzy kolor jak go osiągnąć?

1. Nie napisałeś czy chcesz nakleić na model kalkomanie z zestawu, jeżeli tak, to koolory masz podane w instrukcji.

2. Z Revella są tylko kalkomanie i instrukcja, wypraski to nic innego jak Italeri.

3. Nie pamiętam bo ostatnią scanie sklejałem kilka lat temu i już nie mam jej.

4. Szpachla samochodowa NOVOL też się nadaje.

5. Pistolet jest trochę za duży do malowania modeli - pomyśł ile farby musisz wlać do niego aby pomalowac nawet najmniejszą część modelu. Skoro masz pistolet, to i pewnie posiadasz kompresor, w takim razie stawiał bym na aerograf.

6. Farbki olejne dla plastyków, ewentualnie suche pastele - wiecej na ten temat znajdziesz w dziale Jak to zrobić i pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a może kolorystyka prosto z pudełka? kalki dość efektowne, jak już kupiłeś Revella model to może wykorzystaj te kaleczki, bo jak mówił pan Tornado wypraski to zwykła italka. Ale to jak już chcesz, coś tam wybierzesz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj jak Ci się żyć nie podoba -czy jak to tam szło Powodzenia z modelem . Odp. na pytanie nr.3 Jeżeli wszystko porządnie skleisz nic nie będzie się ocierać

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No przepraszam że nie dawałem relacji ale nie posuwałem się z pracami...

Dziś coś mnie natchnęło no i się wziąłem do roboty : )

Dziś osadziłem silnik pomalowałem: felgi , błotniki przednie tylnie,bak, i inne duperele Wszystko to też odrazu zamocowałem i oto efekty

Silnik był juz pomalowany prędzej dzis nie małowałem go ;p

dsc00220.th.jpg dsc00221j.th.jpg dsc00222o.th.jpg dsc00223hu.th.jpg

Nieznam się ale chyba skrzynia biegów?:)

dsc00224u.th.jpg dsc00226fn.th.jpg

 

Całość:

dsc00227kq.th.jpg

 

To, co było złożone już na początku października, a nie chciało mi się dodać na forum

dsc00228ve.th.jpg

dsc00229sm.th.jpg

dsc00231yo.th.jpg

dsc00234y.th.jpg

dsc00235n.th.jpg

A to co zostało zrobione dziś:

1. Wmontowałem silnik, pomalowałem chłodnice iprzewody

dsc00265gq.th.jpg

dsc00267w.th.jpg

dsc00268p.th.jpg

dsc00269y.th.jpg

Wydaję mi się że silnik jest tak jakby zabardzo przechylony na tym zdjęciu.

2.Reszta

Zaczynamy od tyłka ;P

dsc00313or.th.jpg

Chlapacze wykonane są z gumy a nie z plastkiku

dsc00314jt.th.jpg

dsc00316bz.th.jpg

dsc00319v.th.jpg

dsc00321x.th.jpg

dsc00323n.th.jpg

dsc00324c.th.jpg

dsc00326q.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładnie czyściutko zrobiony, nie widać kleju, a jaki będzie efekt?

Wydaje mi się ze nie malowałeś wszystkich elementów, widzę że nadkola nie pomalowane. Jeśli się nie mylę to radzę malować wszystkie elementy, efekt będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkola są pomalowane tylko że jest jedna warstwa tylko i dlatego tak wyglądają. Bo na początku one były białe fabrycznie xDD

Jak posunę sie dalej wrzuce lepsze fotki w dzień. Bo te robiłem jak już ciemno było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.