Skocz do zawartości

[Galeria HUMVEE] M998 UN ZSU-23-2 1:35


Qdłaty

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie pogoda się trochę poprawiła i można było zrobić kilka zdjęć.

 

Model który prezentuję przedstawia miniaturkę marokańskiego pojazdu należącego do sił ONZ. Model budowany "z pudła", zarówno hummer z zestawu Academy jak i działo przeszczepione z zestawu Skifa. Samo działo jest troszkę inne niż w oryginale, ale tym razem poszedłem po najmniejszej linii oporu. Z przeróbek własnych, wstawiłem w miarę prawidłową pokrywę silnika w przedziale kierowcy, zamiast "klocka" jaki przygotował producent.

Jestem zadowolony z malowania, które wyszło trochę lepiej wyważone niż ostatnio. Jednak jak na pojazd ONZ i tak jest za bardzo "utrudzony życiem".

 

Zdjęcie oryginału:

m998withzsu23202800x538.jpg

Źródło: internet

 

No i sesja modelu:

p1220759.jpg

p1220760l.jpg

p1220761.jpg

p1220762.jpg

p1220763.jpg

p1220764.jpg

p1220765.jpg

p1220766.jpg

p1220767.jpg

 

a także mały plener:

m998zsu2322.jpg

m998zsu2323.jpg

m998zsu2324.jpg

m998zsu232.jpg

m998zsu2325.jpg

m998zsu2326.jpg

 

Zapraszam do oglądania, komentowania i zadawania pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny, choć jak na mój gust zdecydowanie za bardzo "utrudzony życiem", wolę pojazdy czystsze. Chociaż kto wie, jak ten Humvee ze zdjęcia wyglądał jakiś czas później? Mogłeś dodać jakiś inny akcent kolorystyczny, na przykład błękitny hełm. Bardzo elegancka sylwetka. Gratulacje, kolejny Humvee do kolekcji

Robiąc ostatnie zdjęcie mogłeś poczekać, aż jakiś samolot będzie przelatywał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykład błękitny hełm

Niestety chwilowo nie mam żadnego.

 

Robiąc ostatnie zdjęcie mogłeś poczekać, aż jakiś samolot będzie przelatywał...

Nie miałem czasu poczekać. może jeszcze coś zmontuję w "Fotoszopie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wykonany model, jak dla mnie brudzenie OK, szkoda że nie spróbowałeś zrobić grubszych napisów UN, i jeszcze jeden szczegół, zbyt masywne zapinki klapy silnika. Jeżeli nie posiadałeś EDKA, mogłeś pokusić się o własnoręczne wykonanie. Ogólnie duży plus za pojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zrobić grubszych napisów UN

Napisy robiłem korzystając z masek Edka. Boczne napisy są nie tylko za wąskie, ale w ogóle za małe. Biorąc pod uwagę, że Marokańczycy nie trzymają standardowych wymiarów napisów, nie jest to duży błąd.

 

...zbyt masywne zapinki klapy silnika...

Wiem. W końcu część "pudełkowa". Edka nie miałem, a samemu nie robiłem bo generalnie żadnych dodatków nie robiłem.

 

Model bardzo ładny
FAJNY MODEL
Bardzo ciekawy pomysł i super wykonanie
Ładnie wykonany model

Oczywiście dziękuję wszystkim za dobre slowo i wsparcie w warsztacie. Do zobaczenia w kolejnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.