Jump to content

kubisz

Members
 • Content Count

  3,866
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by kubisz

 1. Muzyka disco polo. Filmy Papryka Vegi. Polskie telenowele. Książki Blanki Lipińskiej. Modele Mistercrafta. Są pewne rzeczy, na które po prostu szkoda życia. A jednak wszystko to ma swoich fanów. Ale skoro kręci, to niech kręci. Na zdrowie!
 2. Ja cierpiędolę, ściana tekstu bo gościowi brakowało jednej strony w instrukcji dostępnej bez problemu w sieci...
 3. A ponieważ lubisz seriami, to łap jeszcze jeden: http://www.meng-model.com/en/contents/59/282.html Albo jeszcze takie coś:
 4. Zdjęcia mam nadzieję przekłamują kolorystykę, bo ten amerykański kolorek to jest zupełnie inny. No i mogłeś pobawić się okablowaniem (w wieży i na dachu). Poza tym świetna sprawa, zwłaszcza brudzenie Widać napracowanko
 5. Wszędzie, @ dosłownie wszędzie muszą wpieprzyć te zasrane szwabskie krzyże Nawet do modelu aeroklubowego cywilnego samolotu. No ale wiadomo, prawa rynku, skoro to się najlepiej sprzedaje. "Cześć, jestem tu nowy, własnie sklejam mój pierwszy model - Panterę, a w kolejce czeka Tygrys". Ewentualnie "Cześć, jestem tu nowy, własnie sklejam mój pierwszy model - Bf-109, a w kolejce czeka FW-190". I tak się żyje na tym @ świecie... Dobra, ponarzekałem, dziękuję za uwagę.
 6. @imek46 Twój wpis to kwintesencja forumowego lenistwa. Pytanie o coś, co zostało wyżej już napisane, bez znaku zapytania na końcu i jeszcze z błędem... @adamkijak Gdzieś Ty się chłopie podziewał? Świetnie Ci wyszedł ten pierwszy model
 7. Robisz zdjęcia pod światło. Rób tak, żeby mieć je za plecami, wtedy lepiej oświetli model, nie będzie cieni. Załatw choćby dwie białe kartki A3 do zdjęć, jedną pod, a drugą za model.
 8. https://polskatimes.pl/swieto-wojska-polskiego-2014-plan-defilady-sprzet-armii-sprzet-i-formacje-wojskowe-na-defiladzie/ga/3538659/zd/4107021 Jak widać, jest nieco inny odcień, taki bardziej wpadający w oliwkowozielony. Drzwi i dach nad kabiną są brezentowe, więc też taki kolor. Model pomalowany odpowiednio wygląda wtedy też ciekawiej.
 9. Na elementach plandeki wciąż widać nieoszlifowane miejsca odcięć z ramki. No i pomaluj odblaski z tyłu - czerwony, jak widać po lampach, posiadasz. Przy okazji podretuszuj same lampy, bo coś krzywo pomalowane.
 10. Nie dało się tej niebieskiej skrzynki lepiej wykadrować? Widać tylko kawałek, mogłeś model postawić przed nią, albo wsadzić do środka... Do góry kołami wkleiłeś tylny pas, ze światłami i klapą. A maska za bardzo odstaje z prawej strony. To takie grubsze błędy, małych jest niestety tyle, że ho ho! Pomijam już całkowitą umowność "polskiej" wersji.
 11. Świetna robota jak zawsze A tak przy okazji, może Cię zainteresuje taka zapowiedź Trgilava:
 12. Już dawno chodziłem do podstawówki, dlatego chciałbym zapytać - czy matematykę wycofano z programu?
 13. Tutaj znajdziesz odpowiedź: http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=164572
 14. I to jest naprawdę dobry model Począwszy od pomysłu, poprzez wykonanie (malowanie i budzenie!), skończywszy na porządnych zdjęciach. Nie lubię pojazdów wojskowych przerabianych na sci-fi, a tu chyba pierwszy raz mi się spodobało.
 15. Z uporem maniaka robisz zdjęcia w tym dziwnym świetle, które bardzo uwypukla wszelkie niedoskonałości washa i suchego pędzla i tak naprawdę nie pokazuje rzeczywistego wyglądu modelu. Ale niech Ci będzie, może kiedyś doczekamy się "normalnych" fotek ("my", bo wiem, że nie tylko ja mam takie zdanie). Sam modelik całkiem nieźle Ci wyszedł, dobry MUTT nie jest zły Fajnie wygląda zwłaszcza na zdjęciach zespołowych. Przyczepię się do niedokładnego pomalowania tylnych świateł i do mocowania elementów wyposażenia - przykleiłeś całą masę fototrawionych klamer i żadnej nie wykorzystałeś do prawid
 16. Prezentację modelu. Nie wygląda źle, choć na tych zdjęciach jest właściwie prawie niewidoczny. Gdybyś sfotografował sam pojazd, byłoby łatwiej coś podpowiedzieć, łatwiej byłoby też, gdybyś dodał choć jedno ujęcie z tyłu. Na razie na pierwszy rzut oka widać brak malowania szczegółów radiostacji, brak anteny i okablowania. To takie drobiazgi, które nadają życia modelowi. Staranności w budowie modelu, czyli zwracanie uwagi na elementy, które powinny zostać w nim wykonane, mimo braku w instrukcji. O te elementy radiowo-antenowe mi chodzi. Podstawkę. Jest po prostu fa
 17. Świetnie pomalowany model Widać, co jest metalowe, co gumowe, co drewniane, a co szmaciane. Szkoda, że nie chciało Ci się pobawić z fotomontażem jeszcze przy kilku zdjęciach, ale plus za to jedno chociaż. Figurasy też porządne, widać po ryjach, że to Brytole
 18. Jeżeli radio ma być w pojeździe, to powinno mieć to wszystko dookoła.
 19. Radyjko pod tacką ze szpejami to któraś z wersji RT-1523 ICOM SINCGARS (najprawdopodobniej wersja RT-1523C, wprowadzona najpóźniej ostatnia wersja odbiorników ICOM). Całość z takim samochodowym adapterem/wzmacniaczem to AN/VRC-92 (na rysunku radio zdublowane): lub AN/VRC-90: lub AN/VRC-89 (również radio zdublowane): Czasami drobne szczegóły w parametrach decydowały o różnicy w nazwie, więc na podstawie samego zdjęcia ciężko dokładnie określić. Na drugim i trzecim rysunku jest ASIP SINCGARS - mniejsze odbiorniki.
 20. Pokolenie fejsbukowców, lajki jego mać.
 21. Ciekawie się temat zapowiadał, szybko Ci przeszło...
 22. A nie "herring" czasem? Bardzo zacna kolekcja
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.