Jump to content

kubisz

Members
 • Content Count

  3,785
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kubisz

 1. A to nawet nie wiedziałem, że w 1/48 tak to rozwiązali... Zerknij na zdjęcia oryginałów i zobacz, na ile dasz radę to poprawić, żeby było ok.
 2. Tylko pamiętaj, że w Humvee maska powinna lekko odstawać.
 3. Ależ oczywiście, że Land Cruiser. Moja pomyłka.
 4. Nie odciąłeś odbijaczy na ramie przedniego okna. Doły zapinek maski nie stykają się z krawędziami nadwozia. Wyrzutniki granatów dymnych mogłeś sobie podarować. Ten typ (M7 LVOSS) w okresie Pustynnej Burzy czy operacji w Somalii to jeszcze nie istniał, w ogóle nie znam zdjęcia Humvee z tego okresu z jakimikolwiek takimi wynalazkami. A poza tym generalnie to bardzo ładny model Ci tu wychodzi
 5. Wiesz, że sceptycznie byłem nastawiony do wykorzystania bez przeróbek tego właśnie zestawu Menga do budowy tej konkretnej wersji. I mimo, że całkiem porządnie to wyszło (barierki, kosz z tyłu - super, granatnik i załoga też dodają "mocy"), to jednak wciąż widać, że to starsza wersja Hi-luxa, no i te cywilne kółka... DEF robi wriant, który tu trochę lepiej by pasował (DW35052), choć tu doskonale Cię rozumiem - i tak sporo władowałeś kasy w tę syryjską epopeję. No i nie udało Ci się oddać istoty błotnego kamuflażu... To jest jeszcze do poprawienia - pomyśl nad tym, bo to nie kurzu tu brakuje. Tak bardziej to czepiłbym się gościa siedzącego na dachu - bardzo nienaturalnie wygląda dłoń i cała ręka z butelką. Może też lepiej wyglądałoby ułożenie nóg, gdyby siedział jeszcze bardziej "wsunięty" na dach. Do pomalowania plecaków wziąłeś losowo wybrane farby? Za to duży plus za malowanie figurek, coraz lepiej Ci to wychodzi. Przynajmniej na tyle, na ile można to stwierdzić na takich fotkach z daleka. Może kiedyś doczekam się zdjęcia jakiegoś wojaka z bliska Ciekawy temat, działaj dalej
 6. Takie coś znalazłem, w dzisiejszych zapowiedziach nowości na Armoramie: https://armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=33665 Ładnie sobie tam budujesz te pociongi
 7. Co stanęło na przeszkodzie, żeby przykleić choćby boki nadwozia do podłogi? Dostęp przy malowaniu masz raczej bezproblemowy. Nie wiesz czy skleić - złóż elementy na sucho i sprawdzaj, czy dojedzie tam pędzel albo farba z aero. A co by to zmieniło? To chyba sam już wiesz - nie musiałbyś zastanawiać się, co zrobić ze śladami kleju i jego parowania. Sklejanie pomalowanych elementów na CA to raczej nie da Ci trwałej spoiny.
 8. Nie wiem, jaki klej Ci polecić, za to polecam coś innego - lepsze planowanie budowy i malowania. Niektóre elementy spokojnie mogłeś malować już sklejone ze sobą.
 9. Standardowy Kamil - ciekawie i świetnie jakościowo Tak przy okazji - niedawno Star Decals zapowiedział kilka zestawów "Cro-Army", może coś z tego Cię zainteresuje: https://armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=33156&mode=thread&order=0
 10. I dodatki żywiczne: https://armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=33306 W HobbyEasy: - model: 54.79$, - radia: 10.96$, - koła: 17..58$.
 11. Trochę inaczej ten tył wygląda... Budujesz na podstawie konkretnych zdjęć, czy jak Ci się coś tam sklei?
 12. W tej wersji pod fotelem nie powinno być tego pancernego deflektora (to jest to coś pomiędzy samym fotelem, a szynami z białego polistyrenu).
 13. To ja, jako magister inżynier, napiszę wprost - niesamowita jest niestaranność, z jaką robisz swoje modele. Ja wiem, że to "tylko" 1/72, że makro na zdjęciach, no ale kurde no... Wybacz bezpośredniość. Ale bardzo lubię Twoje warsztaty, takie niecodzienne i niszowe, i po prostu chętnie zobaczyłbym tu coś więcej, niż sam ciekawy temat.
 14. Caimana widziałeś?
 15. Wszystko się da odkleić😃
 16. Bardzo mi się podoba. Całość i szczegóły. Walka o oszklenie zakończona sukcesem. Opony faktycznie dobrze pobrudzone. Te kanistry Pavla M35-03 to chyba II wojna... Tak chyba nawet producent w nazwie zestawu podaje. Jeżeli tak jest faktycznie, to może je wymień? I nie powinny mieć one jakiegoś mocowania?
 17. Oczywiście, że warto. Bardzo udany model
 18. Pisałem niedawno w temacie z zapowiedziami Trumpetera: Podsumowując - tego pojazdu, którego model robi Przemek, WP nie używa. Trzeba poczekać na powyższą nowość Trumpka. Przemek - jak zawsze bardzo dobra robota
 19. Oprócz pokazanego wcześniej druku 3D miał to w ofercie tylko świętej pamięci Pro Art Models: http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=9&t=1099.
 20. Pokazy jeszcze zrozumiem, ale nie widzę szans, żeby na ćwiczeniach bojowych (a taka przecież jest scenka) jeździły pojazdy sił specjalnych bez łączności. Lepiej byście Kolegę poratowali pomysłem na zdobycie radia.
 21. To żeby uzupełnić wiadomości o waloryzacjach i konwersjach modelu Husky: https://accurate-armour.com/aa-new/c114 https://accurate-armour.com/aa-new/c100 https://accurate-armour.com/aa-new/a196 https://accurate-armour.com/aa-new/a150
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.