Jump to content

kubisz

Members
 • Content Count

  3,859
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

53 Excellent

Personal Information

 • Location
  Będzin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Robisz zdjęcia pod światło. Rób tak, żeby mieć je za plecami, wtedy lepiej oświetli model, nie będzie cieni. Załatw choćby dwie białe kartki A3 do zdjęć, jedną pod, a drugą za model.
 2. https://polskatimes.pl/swieto-wojska-polskiego-2014-plan-defilady-sprzet-armii-sprzet-i-formacje-wojskowe-na-defiladzie/ga/3538659/zd/4107021 Jak widać, jest nieco inny odcień, taki bardziej wpadający w oliwkowozielony. Drzwi i dach nad kabiną są brezentowe, więc też taki kolor. Model pomalowany odpowiednio wygląda wtedy też ciekawiej.
 3. Na elementach plandeki wciąż widać nieoszlifowane miejsca odcięć z ramki. No i pomaluj odblaski z tyłu - czerwony, jak widać po lampach, posiadasz. Przy okazji podretuszuj same lampy, bo coś krzywo pomalowane.
 4. Nie dało się tej niebieskiej skrzynki lepiej wykadrować? Widać tylko kawałek, mogłeś model postawić przed nią, albo wsadzić do środka... Do góry kołami wkleiłeś tylny pas, ze światłami i klapą. A maska za bardzo odstaje z prawej strony. To takie grubsze błędy, małych jest niestety tyle, że ho ho! Pomijam już całkowitą umowność "polskiej" wersji.
 5. Świetna robota jak zawsze A tak przy okazji, może Cię zainteresuje taka zapowiedź Trgilava:
 6. kubisz

  Wymiary figurek

  Już dawno chodziłem do podstawówki, dlatego chciałbym zapytać - czy matematykę wycofano z programu?
 7. Tutaj znajdziesz odpowiedź: http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=164572
 8. I to jest naprawdę dobry model Począwszy od pomysłu, poprzez wykonanie (malowanie i budzenie!), skończywszy na porządnych zdjęciach. Nie lubię pojazdów wojskowych przerabianych na sci-fi, a tu chyba pierwszy raz mi się spodobało.
 9. Z uporem maniaka robisz zdjęcia w tym dziwnym świetle, które bardzo uwypukla wszelkie niedoskonałości washa i suchego pędzla i tak naprawdę nie pokazuje rzeczywistego wyglądu modelu. Ale niech Ci będzie, może kiedyś doczekamy się "normalnych" fotek ("my", bo wiem, że nie tylko ja mam takie zdanie). Sam modelik całkiem nieźle Ci wyszedł, dobry MUTT nie jest zły Fajnie wygląda zwłaszcza na zdjęciach zespołowych. Przyczepię się do niedokładnego pomalowania tylnych świateł i do mocowania elementów wyposażenia - przykleiłeś całą masę fototrawionych klamer i żadnej nie wykorzystałeś do prawidłowego przytroczenia maneli (narzędzia, tobołek na masce).
 10. Prezentację modelu. Nie wygląda źle, choć na tych zdjęciach jest właściwie prawie niewidoczny. Gdybyś sfotografował sam pojazd, byłoby łatwiej coś podpowiedzieć, łatwiej byłoby też, gdybyś dodał choć jedno ujęcie z tyłu. Na razie na pierwszy rzut oka widać brak malowania szczegółów radiostacji, brak anteny i okablowania. To takie drobiazgi, które nadają życia modelowi. Staranności w budowie modelu, czyli zwracanie uwagi na elementy, które powinny zostać w nim wykonane, mimo braku w instrukcji. O te elementy radiowo-antenowe mi chodzi. Podstawkę. Jest po prostu fatalna, Kolega myszaty chciał być chyba miły na "dzień dobry". Ja tam zawsze wolałem być szczery.
 11. Świetnie pomalowany model Widać, co jest metalowe, co gumowe, co drewniane, a co szmaciane. Szkoda, że nie chciało Ci się pobawić z fotomontażem jeszcze przy kilku zdjęciach, ale plus za to jedno chociaż. Figurasy też porządne, widać po ryjach, że to Brytole
 12. kubisz

  Oshkosh M1070 HET

  Jeżeli radio ma być w pojeździe, to powinno mieć to wszystko dookoła.
 13. kubisz

  Oshkosh M1070 HET

  Radyjko pod tacką ze szpejami to któraś z wersji RT-1523 ICOM SINCGARS (najprawdopodobniej wersja RT-1523C, wprowadzona najpóźniej ostatnia wersja odbiorników ICOM). Całość z takim samochodowym adapterem/wzmacniaczem to AN/VRC-92 (na rysunku radio zdublowane): lub AN/VRC-90: lub AN/VRC-89 (również radio zdublowane): Czasami drobne szczegóły w parametrach decydowały o różnicy w nazwie, więc na podstawie samego zdjęcia ciężko dokładnie określić. Na drugim i trzecim rysunku jest ASIP SINCGARS - mniejsze odbiorniki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.