Jump to content

kubisz

Members
 • Content Count

  3,787
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

Personal Information

 • Location
  Będzin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chorąży, weź gościu już nie klep w klawisze, bo to właśnie Ty narobiłeś tu siary. Post Fazzy'ego ostry, ale wcale jakiś napastliwy nie był. Może megapol sam odpowiedziałby spokojnie na jego wpis, no ale znalazł mu się obrońca z powołania i podkręcił temperaturę... Ech te nadgorliwe papugi, zawsze się trafią... Tak, tu masz rację.
 2. Megapol, ten Twój wpis z analizą rozdzielczości zdjęć Fazzy'ego, to... no słabe to było I coś mi się wydaje, że w Twoim warsztacie to on jednak właśnie w tej środkowej kolejce stoi. A nawet nie tylko w tym - często zaglądam do Twoich wątków i nie raz widziałem jego posty. Konstruktywne posty. I nie raz widziałem to, na co on zwrócił uwagę. Tak więc zamiast bawić się powiększaniem jego zdjęć, powiększ swoje. A potem popraw te wszystkie wyjazdy za linie i nieusunięte szwy.
 3. A to nawet nie wiedziałem, że w 1/48 tak to rozwiązali... Zerknij na zdjęcia oryginałów i zobacz, na ile dasz radę to poprawić, żeby było ok.
 4. Tylko pamiętaj, że w Humvee maska powinna lekko odstawać.
 5. Ależ oczywiście, że Land Cruiser. Moja pomyłka.
 6. Nie odciąłeś odbijaczy na ramie przedniego okna. Doły zapinek maski nie stykają się z krawędziami nadwozia. Wyrzutniki granatów dymnych mogłeś sobie podarować. Ten typ (M7 LVOSS) w okresie Pustynnej Burzy czy operacji w Somalii to jeszcze nie istniał, w ogóle nie znam zdjęcia Humvee z tego okresu z jakimikolwiek takimi wynalazkami. A poza tym generalnie to bardzo ładny model Ci tu wychodzi
 7. Wiesz, że sceptycznie byłem nastawiony do wykorzystania bez przeróbek tego właśnie zestawu Menga do budowy tej konkretnej wersji. I mimo, że całkiem porządnie to wyszło (barierki, kosz z tyłu - super, granatnik i załoga też dodają "mocy"), to jednak wciąż widać, że to starsza wersja Hi-luxa, no i te cywilne kółka... DEF robi wriant, który tu trochę lepiej by pasował (DW35052), choć tu doskonale Cię rozumiem - i tak sporo władowałeś kasy w tę syryjską epopeję. No i nie udało Ci się oddać istoty błotnego kamuflażu... To jest jeszcze do poprawienia - pomyśl nad tym, bo to nie kurzu tu brakuje. Tak bardziej to czepiłbym się gościa siedzącego na dachu - bardzo nienaturalnie wygląda dłoń i cała ręka z butelką. Może też lepiej wyglądałoby ułożenie nóg, gdyby siedział jeszcze bardziej "wsunięty" na dach. Do pomalowania plecaków wziąłeś losowo wybrane farby? Za to duży plus za malowanie figurek, coraz lepiej Ci to wychodzi. Przynajmniej na tyle, na ile można to stwierdzić na takich fotkach z daleka. Może kiedyś doczekam się zdjęcia jakiegoś wojaka z bliska Ciekawy temat, działaj dalej
 8. Takie coś znalazłem, w dzisiejszych zapowiedziach nowości na Armoramie: https://armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=33665 Ładnie sobie tam budujesz te pociongi
 9. Co stanęło na przeszkodzie, żeby przykleić choćby boki nadwozia do podłogi? Dostęp przy malowaniu masz raczej bezproblemowy. Nie wiesz czy skleić - złóż elementy na sucho i sprawdzaj, czy dojedzie tam pędzel albo farba z aero. A co by to zmieniło? To chyba sam już wiesz - nie musiałbyś zastanawiać się, co zrobić ze śladami kleju i jego parowania. Sklejanie pomalowanych elementów na CA to raczej nie da Ci trwałej spoiny.
 10. Nie wiem, jaki klej Ci polecić, za to polecam coś innego - lepsze planowanie budowy i malowania. Niektóre elementy spokojnie mogłeś malować już sklejone ze sobą.
 11. Standardowy Kamil - ciekawie i świetnie jakościowo Tak przy okazji - niedawno Star Decals zapowiedział kilka zestawów "Cro-Army", może coś z tego Cię zainteresuje: https://armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=33156&mode=thread&order=0
 12. I dodatki żywiczne: https://armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=33306 W HobbyEasy: - model: 54.79$, - radia: 10.96$, - koła: 17..58$.
 13. Trochę inaczej ten tył wygląda... Budujesz na podstawie konkretnych zdjęć, czy jak Ci się coś tam sklei?
 14. W tej wersji pod fotelem nie powinno być tego pancernego deflektora (to jest to coś pomiędzy samym fotelem, a szynami z białego polistyrenu).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.