Skocz do zawartości

[HUMVEE] M998 DESERT PATROL ITALERI


Peter 1410

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prace nad M998 Command ostro trwają,zabieram się za czwarty pojazd.Wybór padł na model M998 Desert Patrol firmy italeri (kupiłem go za 24 złote polskie)

cc6db0b23f190556m.jpg

Bardzo mi się podoba nadwozie tego pojazdu.Szkoda,że na kilku prototypach się skończyło i pojazd ten nie wszedł na wyposażenie wojska.Bardzo mało jest zdjęć tego pojazdu,dzięki Kuba za wszystkie fotki

43e23e7f5f441ac7m.jpg

Pojazd wykonam w jednolitym malowaniu (olive drab Pactra A30) Humvee będzie czystym prototypem (taki pokazowy pojazd)

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno czarno-białe zdjęcie oliwkowego prototypu:

th_09.jpg

Zdjęcia wstawiane przeze mnie i Petera 1410 pochodzą z forum ze strony www.missing-lynx.com

 

W sumie to z tego zestawu da się zbudować całkiem przyjemny model (mimo błędów Italeri, które doskonale widać na zdjęciu, które wrzuciłeś). Jeżeli masz jeszcze jakieś bambetle z zestawu akcesoriów Tamiyi, możesz nimi obwiesić boki i obłożyć dach, jak na zdjęciu.

Fajnie, że wybrałeś inne malowanie, niż 3-kolor NATO. Zaczynasz urozmaicać kolekcję I dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olive drab Pactra A30

Jeśli mam być szczery, to jakoś Olive Drab mi do Hummera nie pasuje. Chyba lepiej będzie wyglądał w jednolitym Dark Green. Natomiast co do Pactry... sam ich używałem, ale przerzuciwszy się na MM, stwierdzam że są dużo lepsze. Zarówno akryle jak i emalie. No ale to Twój wybór.

 

 

z tego zestawu da się zbudować całkiem przyjemny model (mimo błędów Italeri, które doskonale widać na zdjęciu, które wrzuciłeś)

No właśnie. Zamierzasz coś poprawiać? Tzn. cały tył budy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery, to jakoś Olive Drab mi do Hummera nie pasuje

W Olive Drab był malowany prototyp RED-T wersji z działkiem M242 Bushmaster:

03-3.jpg

 

Z tego, co pamiętam z dyskusji o wersji Desert Patrol na missing-lynx.com, to pierwszy prototyp tej wersji też machnięto tym kolorem. Piotrek - wg mnie zdecydowanie oliwkowy. I bliższy prawdzie, i ciekawszy wśród reszty Twoich modeli.

 

I taka ciekawostka - pierwszy prototyp Desert Patrol miał przedni zderzak z 4 dziurami (popatrz na zdjęcie z mojego poprzedniego postu). Następny (ten malowany w 3-kolorowe kamo NATO) miał już zderzak z seryjnych Humvee - z 3 dziurami:

08-2.jpg

 

W modelu Italeri powinieneś mieć taki element z 4 dziurami. Oczywiście przy braku przerobienia tyłu budy taki szczegół nie ma większego znaczenia. Jeżeli nie będziesz bawił się w przeróbki, to postaw po prostu na dobry wygląd całości i na fun Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Humvee z Bushmasterem owszem - olive drab. Ale na zdjęciu oliwkowego Desert Patrola, które Ci wrzuciłem, felgi wyglądają mi na ciemniejsze niż reszta pojazdu. Ale tylko "wyglądają mi", możliwe że jednak są oliwkowe. Myślę, że spokojnie możesz je tak pomalować - zawsze to jakieś urozmaicenie, bo rzadko się zdarzają felgi inne niż czarne albo piaskowe. Dlatego też zmieniam zdanie - felgi oliwkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było mieć humvee z działkiem M242 Bushmaster.Jest jakaś firma,która robi to działko?

 

Jest nawet taki model - Tamiya (35143) Hummer with M242 Bushmaster

Tamiya-35143-HummerwithM242Bushmast.jpg

Jest to przepak Italeri z dodanymi ramkami Tamiyi z częściami do budowy działka kal. 25 mm M242 Bushmaster oraz wewnętrznej konstrukcji podtrzymującej działko i elementów sterowania.

Pierwszy prototyp wersji z działkiem (RED-T1) zbudowano na bazie prototypu Humvee, który różnił się od pojazdów seryjnych 3 rzeczami:

- miał przedni zderzak z 4 dziurami (seryjny Humvee z 3),

- nie miał podłużnych przetłoczeń na bokach pod drzwiami,

- nie miał kratki wlotu powietrza do nagrzewnicy z boku przed drzwiami pasażera.

A ponieważ elementy modelu Italeri przepakowane przez Tamiyę miały właśnie te cechy prototypu, wersję z Bushmasterem można zbudować bez problemu z pudła. Jest tylko jedno małe "ale" - model ten nie jest już produkowany i bardzo trudno go dostać. W każdym razie próbuj polować, bo warto.

 

***

 

Jeszcze jedna sprawa. Nie dało mi spokoju i przyjrzałem się uważnie zdjęciu wersji z Bushmasterem. I jestem prawie pewien, że felgi są jednak czarne, a kurz i błoto zmieniają "odbiór" tego koloru. Dlatego jeszcze raz zmieniam zdanie - felgi w obu prototypach (Bushmaster i Desert Patrol) powinny być czarne tak na 95%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno z Qdłatym, kiedy obaj robiliśmy zimowe Humvee z manewrów "Cold Winter", zastanawialiśmy się jaki kolor mają felgi na tych zdjęciach:

th_01-5.jpg th_03-5.jpg

Ja twierdziłem od początku, że czarne, choć wątpliwości były. Maciek miał dłużej wątpliwości, czy czasem nie są zielone. Moją opinię opierałem nie na zdjęciach, ale na braku precedensu - nie przypominam sobie zdjęcia Humvee z felgami innymi niż czarne (pomijając oczywiście malowania piaskowe). Sam przyznasz, że zwłaszcza na drugim zdjęciu (Humvee z TOWem) nie da się tak jednoznacznie określić koloru felg - brud, kurz, błoto skutecznie rozjaśniają czerń.

Obejrzałem jeszcze raz dokładnie to zdjęcie z Bushmasterem - wg mnie jednak felgi czarne. Mimo że Humvee przejeżdża przez wodę, te jasne odcienie na felgach to jednak brud na czarnej farbie, a nie oliwkowy kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, choć swoich wątpliwości nie rozwiałem Reguła regułą, ale wyjątki się zdarzają. Co do tych zimowych Humvee to mam 1% wątpliwości, ale co do Bushmastera już 5% Kilka razy pisałem już, że coś jest lub czegoś nie ma w Humvee, a potem się okazywało, że jednak nie miałem racji.

 

Ale kończąc temat - zrób czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Prace nad modelem trwają (podwozie zostało ukończone i prace powoli trwają nad nadwoziem) Na sucho usiłowałem spasować dach,drzwi i tylną część pojazdu (masakra duże szczeliny )Mam nadzieję,że efekt końcowy nie będzie mega porażką modelarską (bardzo podoba mi się nadwozie tego humvee,szkoda że to tylko prototyp)

th_DSC_0289.jpg

th_podwozieto.jpg

th_DSC_0295.jpg

Jest to mój pierwszy humvee z uzbrojeniem (CKM wzięty z zestawu ACADEMY a magazynek z zestawu Tamki,wyglądają ładniej niż te z zestawu Italeri)

th_KM.jpg

Pozdrawiam PIOTREK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak farbą będziesz malował całość (firma, numer)?

 

Co do uzbrojenia:

KM.jpg

- fragment zaznaczony powyżej to element uchwytu, nie samego karabinu. Powinien być w kolorze pojazdu,

- na zielono zaznaczyłem ślad po wypychaczu, który wypada niestety w fatalnym miejscu ,

- karabinowi brakuje uchwytów dla strzelca,

- rączka do przenoszenia lufy jest dużo za gruba. Usuń ją, bo na zdjęciach oryginału także jej nie ma.

 

Tak to wygląda w oryginale:

th_uzbrojenie56.jpg

 

Moja rada - jeżeli nie masz, to kup sobie model M998 IED Gun Truck Academy. Masz tam bardzo ładne karabin M2 (o całe niebiosa lepszy niż ten) i granatnik Mk19. Na Gun Trucku dasz granatnik, zostaje Ci karabin - ten montujesz na tym Humvee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kuba za podpowiedz (jestem zielony jeśli chodzi o CKMy) Zastosuję chyba karabin z zestawu Italeri (granatnik z gun trucka będzie mi potrzebny do następnego humvee) Cały humvee będzie malowany Pactrą A30 Olive drab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuję chyba karabin z zestawu Italeri (granatnik z gun trucka będzie mi potrzebny do następnego humvee)

Granatnik - wiadomo, że nie do Desert Patrol. Ale co się stało z karabinem M2 z Gun Trucka? Przecież nie montowałeś go w żadnym modelu, skoro piszesz, że ten będzie pierwszym z uzbrojeniem.

 

EDIT. Z tego co pamiętam, karabin M2 Italeri jest ładniejszy niż z Academy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gun trucku będzie karabin maszynowy M2

To w takim razie pochwal się, jakie masz plany co do granatnika Co to za model będzie?

masz rację CKM z zestwu italeri lepiej wygląda,super pasuje do niego magazynek z tamki

No i właśnie. Uchwyty dla strzelca też powinny być w tym zestawie Desert Patrol. Dajesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się taki pojazd.

th_1stBat82ndABFallujah.jpg

Bazą był model Academy M1025 Armored Carier,dorzucę koło zapasowe,plecaki mam z zestawu tamki,kupię sobie jeszcze zestaw Dragona M16 Family (karabinki M16 przydadzą się do następnych humvee)Drzwi postaram się zmajstrować z kart telefonicznych,postaram się o jakiś karton,mapę.To tylko plany,na razie walczę z patrolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.