Skocz do zawartości

Toyota Corolla WRC


Partnercom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Ukończyłem budowę mojej Corolli WRC.

Poniżej wklejam zdjęcia.

W ostatniej fazie budowy nadwozie zostało polakierowane szarym podkładem Tamiya, a następnie białym sprayem TS-26, na który o zgrozo czekałem 2 miesiące. ;/

Niestety model nie jest taki jak bym chciał. A wszystko przez to, że trzykrotne szpachlowanie i szlifowanie nadwozia po tym jak powstał efekt skórki pomarańczowej po reakcji chemicznej dwóch farb, nie przyniosło do końca oczekiwanego rezultatu i pewne niedociągnięcia musiałem zamaskować nakładając większą ilość lakieru. Przez to zatarły się linie podziału, klamki, obramowania szyb i ramki przy przednim grillu, które powinny być czarne, a nie są.

Klamki także pozostały białe, a ramki okien są pomalowane na czarno, ale strasznie nierówno.

 

Za to udało mi się wykonać i zainstalować chlapacze, które wyglądają chyba całkiem dobrze.

Kalkomania to moja własna inwencja twórcza, aczkolwiek posłużyłem się oryginalnym zestawem kalek, który to nie do końca mi pasował. Przed nałożeniem kalek lakier został wzbogacony o warstwę sidoluxu, dzięki czemu się błyszczy.

 

Brakuje mi tylko fototrawionych zapinek na maskę i tylną klapę, ale wszędzie gdzie je chciałem kupić są tylko zestawy po minimum kilkanaście sztuk- ja potrzebuję 4.

Jeśli ktoś z Was ma na zbyciu, proszę o priv.

 

Życzę miłego oglądania. Wiem, że dałem ciała. Ale starałem się ratować to nadwozie najlepiej jak mogłem. Pozdrawiam! Piotrek :-)

 

 

97439913.jpg

 

 

88369301.jpg

 

 

77742091.jpg

 

 

59076542.jpg

 

 

80892932.jpg

 

 

99126538.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście lakier porażka, linii w ogóle nie widać, no a model przy tym bardzo traci Tak jak mówił Rabbit666 malowanie jakieś dziwne, Corolle miały chyba jeszcze takie zielone wstawki, chyba że to prywatny zespół Nie podobają mi się anteny, za grube no i podwozie mogłeś już się wysilić na pomalowanie, wbrew pozorom jest dosyć widoczne.

Ps. Co to za maszyna na której stoi modelik, jakaś rajdówka czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, anteny z wyciągniętych ramek. Tak myślałem, że będą dla Was za grube. Ale próbowałem też z cieńszymi i niższymi. W końcu stwierdziłem, że mimo iż te większe wyglądają może nieco karykaturalnie, to jednak bardziej mi pasują.

 

Następny model będzie pomniejszony o błędy, których dopuściłem się przy tym projekcie- czytaj--> powinno być znacznie lepiej.

 

przemekgksw3 , co jeszcze powinno być pomalowane w podwoziu? Wszystko co białe to jest pryśnięte TS-26, tyle że bez połysku sidoluxem. A inne elementy na widoczne kolory.

 

A "podstawka" to mój peugeot 106.

Generalnie służy do codziennej jazdy, ale czasem zdarzy się gdzieś wystartować.

 

IMG_2171.JPG

 

Dzięki za wszystkie uwagi. Trochę pokory się przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brakuje mi tylko fototrawionych zapinek na maskę i tylną klapę, ale wszędzie gdzie je chciałem kupić są tylko zestawy po minimum kilkanaście sztuk- ja potrzebuję 4.

Jeśli ktoś z Was ma na zbyciu, proszę o priv.

 

 

daj adres na priv to wysle Ci 4 zapinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.