Skocz do zawartości

Kolejny Trabi 601s


Emilssi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich modelarzy

Natknalem sie na modelwork.pl przez przypadek przy okazji szukania zdjec Trabanta jakoze sam wlasie pracuje nad tym modelem. Model ktory znalazlem na forum to Trabant z diorama z panem Zenkiem pod nim autorstwa przemkagksw3. Jestem pod wielkim wrarzeniem tego modelu i nawet nie bede probowal mu dorownac

Moj Trabcio jest juz w miare zaawansowany

Oto co zrobilem do tej pory:

Zmienilem ksztalt komory silnika bo byla nie realistyczna i pozostawiala mase pustego miejsca za silnikiem

SNC12131.jpg

SNC12379.jpg

Dodalem dywanik a do tylnej i przedniej polki oraz bagaznika efekt dywanu z kleju w aerozolu sprejowanego z duzej odleglosci

SNC12322.jpg

SNC12330.jpg

[/img]http://i711.photobucket.com/albums/ww115/Emson667/Trabi/SNC12547.jpg[/img]

Zeby dodac odpowiedniego klimatu zrobilem pierwszy numer Gazety z 1989 roku

SNC12389.jpg

Kolor to Vallejo sky blue. Mysle ze wyglada fajnie na trabancie

SNC12475.jpg

SNC12511.jpg

SNC12550.jpg

Jak narazie najwiekszym wyzwaniem byly dla mnie aluminiowo metalowe listwy, ktorych revell nie wykonal najlepiej dlatego musialem je zbudowac sam. Wyszly lepiej niz myslalem wiec jestem zadowolony

 

Picture004.jpg

 

SNC12602.jpg

 

To narazie wszystko ale budowa idzie w ekspresowym tempie (jak na mnie ) wiec w ciagu najblizszych kilku dni mozna sie spodziewac kolejnego postu

 

Bede wdzieczny za komentarze i sugestje

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ktory znalazlem na forum to Trabant z diorama z panem Zenkiem pod nim autorstwa przemkagksw3.

Z panem Kazikiem i dziękuje za miłe słowa pod adresem mojego Trabanta, chociaż twój też się na razie świetnie prezentuje. Przede wszystkim poprawiłeś kilka błędów które ja popełniłem:

-poprawiłeś konstrukcję tylnej ściany silnika, ja o tym detalu dowiedziałem się dopiero po zamknięciu karoserii.

-realistyczna wykładzina tylnej półki i podłogi, u mnie jest po prostu pomalowana.

-pomalowałeś metalową listwę wokół dachu, ja w pośpiechu przed konkursem zapomniałem, no i teraz będę poprawiał.

- no i najważniejsze, poprawiłeś te okropne boczne listwy, ja mam oryginalne i okropnie to wygląda- napisz proszę jak je zrobiłeś, bo z tych revllowskich nic więcej się chyba nie uda wykrzesać

 

Dach pomalowałeś na biało czy też jest niebieski?

Nie wiem czy już to widziałeś, ale możesz zajrzeć na tą stronkę:

http://www.cartoontrabant.pl/

Masz tam sporo ciekawych zdjęć np. z folderów reklamowych oraz PDF-y instrukcji obsługi można w nich znaleźć kilka rzeczy które pominął revell.

Czekam teraz na silnik, zobaczę jak sobie z nim poradzisz bo jak na razie idzie Ci świetnie. Fajnie że ktoś jeszcze dołączył z Trampkiem, bardzo ciekawy samochód z super wykonanym modelem, ja mam jeszcze przynajmniej dwa w planach

pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli robi nam się mała Trabanciarnia. Mój będzie różowy

Świetny pomysł z Gazetą Wyborczą na tylnej półeczce! Bardzo ładnie wyszedł ten lakier. Dołączam się do prośby dotyczącej listew.

 

 

Kolego Przemekgksw3 czy pozwolisz, że swoim Trabantem, będę kontynuował historię maszyny Pana Kazika, która zmieniła właściciela ?

Postaram się wrzucić kilka zdjęć jutro lub pojutrze.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Przemekgksw3 czy pozwolisz, że swoim Trabantem, będę kontynuował historię maszyny Pana Kazika, która zmieniła właściciela

Oczywiście że tak Pan Kazio pójdzie swoja drogą kupi sobie Audi 80 zza zachodniej granicy, a trabanta może kupić kto chce

Niedługo postaram też wstawić zdjęcia samej osoby pana Kazika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Dziekuje za Wasze komentarze Ciesze sie ze Trabant staje sie coraz popularniejszy

 

Przepraszam kolege Przemka za przekrecenie imienia pana Kazika i dziekuje za podanie strony. Co prawda juz z niej sciagnalem wszystkie ksiazki ale wczesniej przeoczylem prospekty.

 

Jesli chodzi o boczne listwy to rzeczywiscie te revellowskie sa do bani

Moje wkonalem z paskow evergreen. Aluminiowa czecs jest z prostokatnego paska 0.25 x 0.75mm a gorny czarny pasek to 0.5mm.

SNC12565.jpg

Na modelu wyglada to calkiem niezle ale jest jedno ale.

Jezeli ktos chce zastosowac ta metode to nie polecam malowania calego czarnego paska na czarno poniewaz cala czesc na modelu bedzie wygladac jak czarny pasek a aluminium bedzie praktycznie niewidoczne wiec bedzie wygladac nierealistycznie. (moje pierwsze podejscie to udowodnilo ). Dla mnie najlepszym rozwiazaniem okazalo sie pomalowanie calosci na aluminium a tylko gore malego paska czarnym.

 

Wkrotce zaczne silnik ale wciaz zbieram zdjecia i informacje na temat okablowania itp.

PS czy ktos wie z czym dokladnie laczy sie rurka paliwowa, ktora wystaje z baku?

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy planujesz jakąś relację z budowy F1 widocznego w tle?

 

W zasadzie moge zrobic relace z Ferrari jezeli jest zainteresowanie ale prawdopodobnie wiekszosc forumowiczow juz ja widzialo jakoze zrobilem juz wip tego modelu na roznych forach wiec nie chcialbym przynudzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolege Przemka za przekrecenie imienia pana Kazika

Spoko nic się nie stało

 

Jesli chodzi o boczne listwy to rzeczywiscie te revellowskie sa do bani Laughing

Moje wkonalem z paskow evergreen.

Gdzieś już chyba widziałem taki sposób, chyba na jakimś niemieckim forum, ja planuje zostawić tą aluminiową część z zestawu, ale spiłować tą na czarno i zastąpić ją rozciągniętą ramką, w rzeczywistości nie była aż tak szeroka

Z tą rurką paliwową niestety nie pomogę sam tę nie znalazłem i puściłem ją po prostu gdzieś po silnik.

 

W zasadzie moge zrobic relace z Ferrari jezeli jest zainteresowanie ale prawdopodobnie wiekszosc forumowiczow juz ja widzialo jakoze zrobilem juz wip tego modelu na roznych forach wiec nie chcialbym przynudzac

Dawaj nie wszyscy wchodzą na inne fora, ja na przykład jej nigdzie nie widziałem, pewnie dlatego że rzadko gdzie indziej zaglądam Laughing

Napisz jeszcze jakiego kleju użyłeś na wykładzinę, sam bym wykorzystał ten patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jakiego kleju użyłeś na wykładzinę, sam bym wykorzystał ten patent.

 

Ja uzylem tego kleju:

SNC12611.jpg

 

Ale mysle ze wiekszosc tego typu klejow w aerozolu da podobny efekt

 

Z czego ten dywan jest zrobiony????

 

Dywanik jest z takiego wlochatego materialu uzywanego do drukowania wzorow/napisow itp na koszulkach. Nie wiem dokladnie jak to sie nazywa ani gdzie to kupic, znalazlem to przez przypadek kiedy poszedlem wydrukowac dlasiebie koszulke. Mysle ze dlugosc i grubosc wlosow wyglada swietnie w skali a poniewaz pod spodem jest cienki i bardzo gietki plastik bardzo latwo wyciac odpowiedni ksztalt i przykleic ten material do modelu.

Jutro postaram sie dowiedziec jak fachowo nazywa sie ten material

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

W koncu cos poszlo do przodu z Trabim. Dzisiaj udalo mi sie dodac tylne, jakze charakterystyczne dla tej bryki swiatla

Kiedy przegladalem moje zdjecia zauwazylem tez ze Trabi ma malutka srubke na gorze swiatel wiec dodalem najmniejszy lepek jaki mialem ale nie jestem pewien czy nie jest za duzy - jak sie Wam wydaje?

Picture003.jpg

I moje wypociny...

SNC12642.jpg

 

Na klapie przwdziwego Trabanta zamek jest dosyc wyraznie widoczny

SNC12691.jpg

wiec postanowilem dodac zamek do mojego Trabcia

SNC12634.jpg

 

To narazie na tyle chociaz czesci silnika sa juz w wiekszosci pomalowane, bedzie zlozony jak sie doewiem kilku szczegolow okablowania, nad czym wlasnie pracuje.

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubki są fajne, ale zamek wydaje mi się za mały.

Zdjęcia pochodzące z aukcji na allegro:

http://lh4.ggpht.com/_3883ijunVmc/TAvJ299pYCI/AAAAAAAAAH4/IkjyLJ7mP0c/P6050075.JPG

 

http://lh5.ggpht.com/_3883ijunVmc/TAvJ4aR80DI/AAAAAAAAAIM/ZQxWiFzW-yk/P6050070.JPG

 

http://lh4.ggpht.com/_3883ijunVmc/TAvJ5ojOeCI/AAAAAAAAAIc/3RYXJkLLBQ4/P6050066.JPG

 

Widać na nich jak duży jest zamek na klapie z tyłu.

Jak będziesz chciał więcej zdjęć to podam Ci link do aukcji.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubki są fajne, ale zamek wydaje mi się za mały.

 

Dzieki za zdjecia i porade. Rzeczywiscie zamek jest za maly. Nie wiem jeszcze czy go wymienie ale napewno rozwaze to.

 

Czy ktos moze wie:

A. z czym laczy sie kabel paliwowy

B. z czym lacza sie kable wychodzace z akumulatora

 

Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze przez te mistrzostwa Trabi nigdy nie bedzie skonczony

Jak narazie udaje mi sie dlubac tylko przy drobiazgach (ogladajac mecze)

Wprawdzie Revell zrobil kalki z polskimi numerami ale ja od poczatku planowalem mojego Trampka z numerami jak ten na ktorego patrzylem codziennie w dziecinstwie - stal przed moim blokiem. Zreszta te blachy w modelu wydaja sie troche za male.

Podczas mojej ostatniej wizyty w Wyszkowie bylem mile zaskoczony faktem ze owy Trabcio wciaz stoi w tym samym miejscu gdie 10 lat temu i ma sie dobrze (przynajmniej nie gryzie go rdza )

SNC12691.jpg

Znalezienie odpowiedniej czcionki okazalo sie trudniejsze niz myslalem.

Prawidlowa czcionka to din 1451 mittelschrift a ja takowej nie posiadam wiec musialem kombinowac.

To nie jest ostateczna wersja. To tylko test zeby zobaczyc czy czcionka i rozmiar sa wlasciwe.

SNC12658.jpg

SNC12653.jpg

Jestem zadowolony z rejestracji. Ciekawe czy moj tata (Trabi to niespodzianka na jego urodziny) rozpozna te blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co narzekać bo nie dość, że wychodzi Ci świetnie to robisz o wiele sprawniej niż ja.Robisz go z o wiele większym entuzjazmem

Masz już może zrobiony spód ? Jeśli tak to czy mógłbyś się pochwalić ?

Przy swoim zrobiłem dzisiaj tylko tablicę rozdzielczą, wkleiłem tylną kanapę i przygotowałem fotele do washa. Jutro ciąg dalszy prac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablica świetnie Ci wyszła, wygląda dużo lepiej niż moja pewnie przez to brudzenie A może zrobisz go zupełnie jak ten egzemplarz ze zdjęcia?

Dowiedziałem się o tych kabelkach:

Przewód paliwowy idzie do gaźnika, w trabancie był układ grawitacyjny, więc nie było pompy.

Kabla od akumulatora jeden do rozrusznika, a drugi do masy na silniku.

Tak przynajmniej wynika z tego co się dowiedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już może zrobiony spód ? Jeśli tak to czy mógłbyś się pochwalić ?

 

Spod jest narazie pomalowany na czarno i wymaga przetarcia i przybrudzenia. A jak idzie praca nad Trabantina? Pokaz zdjecia deski. Czy uzyles kalkomanii na radio?

 

A może zrobisz go zupełnie jak ten egzemplarz ze zdjęcia?

 

Niestety mam tylko to jedno zdjecie. Ale za miesiac jade do Polski wiec umowie sie z wlascicelem na cala sesje zdjeciowa i nastepny bedzie identyko

 

P.S. Dzieki za info o kablach Przemek - jutro zaczynam silnik pelna para

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spod jest narazie pomalowany na czarno i wymaga przetarcia i przybrudzenia. A jak idzie praca nad Trabantina? Pokaz zdjecia deski. Czy uzyles kalkomanii na radio?

 

Z kalek kładłem tylko zegary, na które potem dałem kilka kropel bezbarwnego połysku imitującego szkło czy też plexę.Jeśli chodzi o radio to nie kładłem kalki, to nie wygląda moim zdaniem realityczne.Pomalowałem gałki na srebrno, a podłużne miejsce, które na kalce imituje skalę radia, pomalowałem na szaro, żeby imitowało lekko wystającą kasetę magnetofonową. Postaram się wrzucić dzisiaj jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Wreszcie mam cos do pokazania. Musze przyznac ze w kilku miejscach poszedlem troche na skroty, nie naprawilem paru niedociagniec ale niestety czas mnie goni - za kilka tygodni przeprowadzam sie na stale do Korei i do konca tygodnia musze spakowac i wyslac cala moja modelarnie

Oto co mam do tej pory:

zrobilem od nowa konsole z galkami do regulacji ogrzewania 9chyba)

SNC12680.jpg

Zlozylem srodek

SNC12709.jpg

Podoba mi sie kombinacja jasnego i ciemnego brazu z niebieska karoseria, chociaz kolorystyka Trabanta zony pana Gienka tez jest niczego sobie

SNC12722.jpg

W koncu silnik jest praktycznie gotowy. Brakuje mu tylko korka na bak paliwa i paru szczegolikow.

Nie chcialem przesadzac, zwlaszcza ze ma to byc czysty, nowy modelik ale dorobilem pare kabelkow dla przyzwoitosci:lol:

SNC12750.jpg

SNC12759.jpg

Jak widac Trabi jest juz prawie gotowy

SNC12767.jpg

Poczatkowo plan byl taki zeby go skonczyc w tym tygodniu i zabrac go na konkurs do Coventry w niedziele ale Korea sie zakwalikowala do 1/8 i nie wypada nie obejrzec

 

Mam nadzieje ze kolejna aktualizacja bedzie juz w galerii

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się prezentuje chociaż ten czysty silnik jakoś nie bardzo mi pasuje.

Powinieneś dorobić jeszcze mocowanie akumulatora i taki gumowy kołnierz nad wiatrakiem, widać to na zdjęciu silnika które wcześniej wstawiłem, tu albo w relacji kornika, nie pamiętam Pasek po drzwiami trzeba pomalować na czarno, nie zapomnij o wewnętrznym lusterku tak jak ja, podsufitki nie będziesz robił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu silnikowi przydałby się przynajmniej delikatny wash, bo taki czysty wygląda plastikowo i gryzie się ze świetnym wykonaniem reszty pojazdu.

Twój Trabant jest bardziej klasyczny od mojego to i powinien mieć bardziej "klasycznie" wyglądającą komorę silnika. Pomyśl o tym bo warto! Zrobiłeś przy nim sporo elementów, które zbliżają o do repliki i przydało by się postawić tę przysłowiową kropkę nad i.

 

Kibicuję dalej i nie mogę doczekać się końca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za Wasze komentarze i porady

Poczatkowo mial to byc Trabi w stylu nowka-nierdzewka ale postanowilem Was posluchac i ufajdac troche silnik. Byc moze pan Rysiek (stary kumpel pana Kazika i pana Gienka jeszcze z czasow podstawowki) poleruje swoja bryke codziennie z zewnatrz na pokaz a silnik czysci tylko od swieta bo czego oczy nie widza...

SNC12785.jpg

SNC12803.jpg

SNC12807.jpg

Dodalem tez wydech i pomalowalem listwe pod drzwiami.

SNC12812.jpg

SNC12808.jpg

Nie wiem czy sie ze mna zgodzicie ale ja uwazam ze pomalowanie tej listwy na czarno optycznie wysmukla i wydluza Trabcia.

A na koniec nieco gorsza wiadomosc: Chociaz pan Rysiek dba o swoja limuzyne jak nikt inny, nie ustrzegl sie tragedii i wylal butelke Polo-cocty pod siedzeniem kierowcy

SNC12717.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.