Skocz do zawartości

King tiger Tamiya 1:35


bartek18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wszedłem w posiadanie owego tygryska królewskiego w wersji Henschel.

In-box wrzucę wieczorem albo jutro. I na sam początek mam pytanko czy miał by ktoś do sprzedania/odstąpienia gąski ogniwkowe nie złożone, np magic tracki? Jak by co to pisać na prw.

pozdrawiam

 

Dobra, mała zmiana planów, in-boxa nie będzie bo nie wytrzymałem i zabrałem się za podwozie. Model który nabyłem to ten:

http://mojehobby.pl/tamiya-35164-sd-kfz-182-king-tiger-p-1-212517.html

Więcej o modelu, planuje go zrobi bez zimmeritu, w trójbarwnym malowaniu.

Proszę o jakieś sugestie, co w tym modelu jest nie tak jak byc powinno, i czy sa jakieś kłopoty podczas budowy. Z tego co wiem to w środku wieży te uchwyty na pociski są coś źle zrobione.

Przypominam o gąskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaryzykował twierdzenie, że wiele rzeczy w wieży jest nie tak jak powinno, a uchwyty to chyba najmniejszy problem.

TU jest ciekawa relacja z budowy KT w skali 1/16. Można się wzorować (moim skromnym zdaniem) na tej pracy. No i powodzenia.

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za link, obawiam sie że mój to tak fajnie wyglądac nie bedzie. W wieży chcę tylko troszkę poprawic żeby można było zrobic otwarte włazy, i w środku jakoś to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak, ja też tak zacząłem z moim (ten sam zestaw) , a teraz to tak się rozrosło, że końca nie widać.

Co do poprawek to od razu masz do wyrzucenia siedzenie ładowniczego i do lekkiej poprawki dowódcy. No chyba, że wstawisz we włazy jakiś załogantów, to wtedy niewiele będzie widać.

Jak masz jakieś pytania to śmiało pisz, może będę w stanie pomóc.

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

]TU[/url] jest ciekawa relacja z budowy KT w skali 1/16. Można się wzorować (moim skromnym zdaniem) na tej pracy.

 

Spokojnie możesz się wzorować na tym KT z linka którego podał paweltomasik.

 

Kilka przydatnych linków.

 

Kopalnia wiedzy i mądrości o KT.

http://www.network54.com/Forum/637977/

 

Zdjęcia KT z Patton Museum.

 

http://www.williammaloney.com/Aviation/PattonMuseum/TigerIIKingTigerTank/index.htm

 

Oraz może to, troszkę większa skala, ale a nóż będzie też pomocne.

 

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=43888

 

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze, piękne dzięki za wszelkie linki. Te zdjęcia z muzeum są super:piwo: . Kolego Pawle mój kotek na bank nie będzie tak dopieszczony jak twój, kwestia umiejętności i mam zamiar w miarę możliwości zrobic wnętrze wieży. Ale też w ograniczonym zakresie. W górnym włazie będzie sobie wystawał Hans, ale za to tylny właz będzie otwarty.

Zastanawiam się nad zakupem zestawu jakiś blaszek fototrawionych, będzie to moja pierwsza stycznośc z blachami. No, zobaczę jak też będzie z aktywami, bo jeszcze muszę kupic gąski.

Z tego co na razie zrobiłem to spawy na połączeniu tylnej płyty z wanną, i złożyłem zawieszenie.

Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam. To będzie trwało dośc długo więc życzcie mi cierpliwości

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postaram się jeszcze zapodac zdjęcia z postępu prac.

Jak na razie dorobiłem spawy na łączeniach bocznego pancerza z tylną płytą i z przednim pancerzem. Przykleiłem mocowania na amunicje w wieży, złożyłem tą wewnętrzną częśc działa, i dorobiłem w środku parę rzeczy.

Kłopot mam taki, że za pierona nie mogę stworzyc porządnie tego kosza na wlatujące łuski po przeładowaniu. Ale będę się starał coś pokombinowac.

Aha, z góry przepraszam że w moich postach nie zobaczycie litery "ci' tylko takiej z kreseczką, coś się poustawiało i jak nacisnę alt+c wyskakuje mi panel obsługi karty graficznej. Ot takie cuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zdjęcia miały byc 12.02 a są 19.02, więc nie jest źle

Na szczęście kumpel z aparatem wpadł (brat zabrał mój) i oto są.

Z tego co udało mi się crobic to tak:

-zrobiłem w końcu ten kosz na łuski

-parę pierdółek przy dziale

-wkleiłem atrapę podłogi w kadłubie

-aha jeszcze skleiłem wannę z górą kadłuba

-i coś tam dodałem na ściankach i suficie wieży

i jeszcze tam coś co jest na zdjęciach a ja o tym zapomniałem

840a98c39c006703m.jpg

127c189d0713d92em.jpg

425d262dacd85d43m.jpg

6389fb22f78d3076m.jpg

b72d9d74568fdc8am.jpg

45371cc4b6466658m.jpg

a8b8abb954d71825m.jpg

Proszę pisac krytykowac, co sądzicie o tych spawach? Pierwszy raz je robiłem i ciekaw jestem co o nich sądzicie.

No, więc wszystkich pozdrawiam, i zapraszam do komentowania.

 

 

P.S

Następne zdjęcia nie później niż za dwa miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie całkiem ciekawie sie zapowiada. To co mnie kłuje w oczy najbardziej to siedzenie ładowniczego. Niestety ale to jest kompletne przekłamanie tamiyi. Wywal je albo jakoś zamocuj poniżej. Rzuć okiem na mój warsztat, tam zobaczysz na jakiej wysokości powinno być.

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie teraz pracuje nad koszem wieży i siedzenie ładowniczego będzie zamontowane tak jak być powinno (chyba). Troszkę żałuje że od razu go nie zmieniłem, ale z początku nie chciałem robić kosza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

troszkę mało czasu na pracę (nauka), wiec na razie nie daje zdjęc bo niema czego. Rozglądam się teraz za grilami do tygryska i mam pytanie, które z tych:

http://mojehobby.pl/eduard-tp083-king-tiger-henschel-dra-p-18-680868.html

http://mojehobby.pl/eduard-tp092-king-tiger-bl-samoprzylepna-tam-p-18-1753884.html

http://mojehobby.pl/aber-g06-king-tiger-i-jagdtiger-p-18-604106.html

były by dobre. Pokazuje takie raczej tańsze bo z kasą cienko (zbieram pieniążki na nowy kompresor).

Z góry dzięki, i liczę na pomoc.

Pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

po długiej przerwie, długiej przerwie, długiej przerwie w relacji, prace trwały, przy czym postępy były tak mizerne że nie było czego pokazywac.

Z wnętrzem doszedłem do poziomu zarysu bardzo ogólnego, i na tym zakończyłem. Jako że ostatnio miałem mniej nauki, postanowiłem pomalowac tygryska. Zrobiłem postshaging, bazę zrobiłem poprzez nałożenie humbrola 83, który został wybrany za poradą szanownego Pana Piotrka ze sklepu "Model-fan" w żywcu którego bardzo serdecznie pozdrawiam. Brązowy kolor kamuflażu to vallejo model color german camoo medium braun. Tak oto teraz prezentuje się efekt mojej pracy:

 

9d9b7d534d8a1546m.jpg

ffc31b92ad4962e1m.jpg

94bfa9d7ed8e9d4dm.jpg

29a28d71b94f2593m.jpg

 

 

Za jakośc zdjęc bardzo przepraszam ale są robione telefonem (brat zabrał ze sobą do Wrocławia lustrzankę). Jak tylko dostanę do ręki aparat dodam zdjęcia lepszej jakości, aktualnego stanu modelu.

Jak na razie z prac malarskich to zrobiłem kamoo, suchy pędzel, obicia i zadrapania za pomocą gąbki i pędzelka retuszerskiego, no i rdzę na wydechu z pigmentów vallejo.

Wiem że mało na zdjęciach widac ale gdyby ktoś miał jakieś pytania, uwagi, propozycje to pisac śmiało, nie żałowac.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich nielicznych którzy jeszcze śledzą tą badziewną relację:).

Jako że dojechał porządny aparat chciałbym pokazac co udało mi się wykombinowac przez ten czas. Teraz prace przyśpieszą bo w przyszły weekend jest konkurs w klubie "Śrubka" w Żywcu.

Więc tak, od ostatniego updajutu:P tygrysek dorobił się sidoluxu, washa, bądź też filtrowasza, nie wiem jak to nazwac. Następnie doszło błoto.

Aha i jeszcze kalki (coś czego nie potrafię poprawnie zrobic).

Czas na zdjęcia:

1996dfe48232cceam.jpg

96f04b6d5199989bm.jpg

37943e410b1edec8m.jpg

e05614957802fdc6m.jpg

a98c0edb73964328m.jpg

f43a74d5a532a6b3m.jpg

7763f9fbfbd6778fm.jpg

 

I to by było na tyle. Dojdzie jeszcze lakier matowy Vallejo i ewentualnie pigmenty ta wieży i na górnej płycie kadłuba. Ale tego jeszcze nie jestem pewien. A co wy sądzicie o tych moich wypocinach, co jest do poprawy.

Mówię od razu że kąpiel w krecie odpada bo czasu zbyt mało:)

Proszę o krytykę, i nie cackajcie się ze mną, jechac mi po robocie z zimną krwią

Pozdrawiam

 

P.S.

Zapomniałem dodac że błoto na gąskach jest bardzo świeże i docelowo będzie raczej suchsze niż mokre. Robiłem je z popiołu (Zabrałem go z kotłowni), wody, pigmentów vallejo, medium do pigmentów vallejo, oraz odrobiny sido, aha i czarnej matowej pactry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fajny tygrys, ale chcial bym powiedziec, ze brud lepiej bylo by zrobic wiecej roznocolorowy, czy dodac temu brudowy wiencej tonow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.