Jump to content

paweltomasik1

Members
 • Content Count

  156
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Rochdale
 • Interests
  Powolny powrót do modeli.
 1. Dzięki panowie. Tak, to jest plasticard, płytki i okrągłe profile o różnej grubości. Obróbka pilnikiem , papierem ściernym... ta ostatnia część to tydzień dłubania . Formowanie to już różnie. To tak ogólnie, jeśli coś interesuje cię szczególnie to napisz co
 2. Witam ponownie w tym temacie po 5 latach. Zebrałem się wreszcie i mam nadzieję, że tym razem przerwy będą krótsze. Na początek małe przypomnienie na czym stanęło: Zimmerit mam zamiar usunąć i zrobić na nowo, niestety z czasem pewne rzeczy się powypaczały więc zostały lub zostaną wymienione. No a teraz to co zrobiłem ostatnio czyli podłoga (została zrobiona na nowo), i coś w rodzaju "przekaźnika" napędu na wieżę (sorki ale nie wiem jak się to nazywa po polsku ):
 3. Dzięki panowie za pomoc. Przyszły już do mnie kalki Bison Decals (35176) z nr 1113, więc chyba pójdę w lekko w fikcję i zrobię np 1131, bo inaczej to nigdy nie skończę tego modelu .
 4. Pytanko, czy na jak tego mojego teciaka walnę nr boczny 1113 4 Brygady Pancernej to będzie mocna przeginka?
 5. Witam, czy ktoś ma jakieś namiary na poradnik typu "jak zrobić spalony czołg" czy coś w tym rodzaju? Paweł.
 6. Witam po dłuższej przerwie spowodowanej walką z kalkami . Ale to za chwilę. Dzięki, ale jeszcze daleko mojej fakturze do doskonałości. Kadłub pomalowany, lekko cieniowany (mój pierwszy raz), koła pomalowane i czeka wszystko na wasza. Kalki.... grubości skóry słonia, nie chciały się przykleić nie wspominając o ułożeniu się. Używałem Micro Set i Sol i.... nic. Sidolux zaczął odchodzić z wieży a kalki dalej nie przyklejone. Po kilku próbach postanowiłem, że kalki walnę na masking tape Tamiya i wytnę szablonik do malowania. Pomysł dobry ale wykonanie.... wygląda jakby Wania po trzech
 7. Ok, więc to są różne pojazdy. Moje następne pytanie: jakie pantery używała 2 SS Das Reich w Normandii? Ausf A? Jak najbardziej!
 8. Może to kwestia sugestii ale na zdj.1 widzę nr 15, co do osłony to trudno cokolwiek powiedzieć bo jakość zdjęć pozostawia wiele do życzenia. Porównując zdj.2 i 3 można zobaczyć, że kąty ułożenia pojazdów są prawie idealne ale czy to te same to głowy sobie nie dam uciąć.
 9. Masz rację, to ja namieszałem. Na str. 32 w/w książki jest przykład organizacji kompanii panter złożony z trzech plutonów. Pierwszy pluton, numery: 511, 512, 513, 514, 515 więc może to być raczej 515 nie 151.
 10. Hej, trochę sam szukałem i chciałbym się podzielić tym co znalazłem, wydedukowałem. Może się komuś przyda. Najpierw jeszcze jedno zdjęcie, które znalazłem: Ktoś zasugerował na tym zdjęciu, że pantera może być z 12 SS Hitlerjugend ale mi (zaznaczam jestem laikiem ) nie pasują cyfry. Z mojego pobieżnego śledztwa wychodzi, że 12 SS miała białe cyfry, a te są ciemnie (czarne, czerwone) w białej obwódce co może sugerować 2 Das Reich. Nr boczny to 15x lub x15. Jeśli 15x to wg Militaria 62 "Panther Colour" mógł by być to 1 pluton czyli nr 151.
 11. Hejka, to niedaleko do mnie. Co do Telford to też nieśmiało planuję wpaść w sobotę.
 12. Witam, przygotowuję się powoli do zrobienia mojej pierwszej poważnej dioramy. Moja inspiracja to to zdjęcie z Mont Ormel: Chciałbym odtworzyć to zdjęcie, ale potrzebuję pomocy w identyfikacji pojazdów, jednostek, malowania no i w ogóle szukam każdej informacji (gdzie, co, jak, na czym). To co do tej pory udało mi się ustalić to, że na zdjęciu jest Sherman V (M4A4) z 1 Dywizji Pancernej Maczka, PzKpfw V Panther Ausf (?) prawdopodobnie z 2 dywizji Das Reich i SdKfz 251 (?). A to prawdopodobnie inne ujęcie: Pozdrowienia, Paweł.
 13. Hej, no to update. Malowanie: Wieża przed malowaniem:
 14. Dzięki Krzysztof za namiary na książki. W tej drugiej na str 411 znalazłem zdjęcie jednego z zestawowych malowań . Wieży ciąg dalszy. Przeszlifowana i popaciana Vallejo plastic putty. Po przemalowaniu wygląda to tak: Przeszlifować to delikatnie, czy zostawić jak jest? Kadłub gotowy, idzie do mycia i malowania:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.